flaga olimpijska

Nie jest ważne miejsce, ważny jest udział.

Nie jest ważne miejsce, ważny jest udział.

Pierre de Coubertin

Osiągnięcia sportowe

Poniżej przedstawiono największe osiągnięcia sportowe naszych uczniów od roku szkolnego 1995/96. Okres wcześniejszy nie posiada w pełni udokumentowanych świadectw dokonań sportowych, niemniej w pamięci absolwentów zachowała się pamięć sukcesów odnoszonych przez uczniów naszej Szkoły w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza działalność Pana Romana Rzoski, ówczesnego dyrektora naszej placówki oraz nauczyciela wf-u, dzięki któremu Agnieszka Mackiewicz, Stanisława Sokalska, Joanna Ślęzak, Stanisława Ptak, Tamara Szajko, Wiesław Struzik, Jan Rutkowski, Wiesław Mackiewicz, Piotr Ślęzak wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw województwa elbląskiego w tenisie stołowym. Pod Jego fachowym trenerskim okiem rozwijała się także bardzo popularna w latach 70–tych także w naszej Szkole, piłka ręczna – patrz zamieszczone obok zdjęcie.
Dobrą passę nasi uczniowie kontynuowali pod opieką Pana Ryszarda Szczepankiewicza, nauczyciela wf-u w latach 1979–1986. W Jego pamięci (wywiad przeprowadzony 21.11.2009 r.) zachowały się nazwiska takich uczniów jak: Małgorzata Grzesiak, Elżbieta Strzyżewska, Edyta Branecka, Katarzyna Golędzik, Beata Trąbicka, Grzegorz Kania, Jarosław Kraśniewski, Mirosław Wróblewski. W wywiadzie tym Pan Szczepankiewicz wspominał takie sukcesy sportowe jak IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych w Elblągu, I miejsce Zbigniewa Kołodziejskiego i III miejsce Grzegorza Kani w rozgrywkach tenisa stołowego; w rozgrywkach tych Elzbieta Strzyżewska, Edyta Branecka i Małgorzata Grzesiak „przez 3 lata zwyciężały”. Szczególnie mile Pan Szczepankiewicz wspominał mecz piłki ręcznej dziewcząt rozegrany wiosną 1980 roku. Drużyna naszej Szkoły, w składzie: Helena Bachir – bramka, Małgorzata Winiarska, Zofia Zasowska, Wiesława Sawicka, Anna Sienkiewicz i Jolanta Kokoszko pokonała wtedy faworyzowaną drużynę z Malborka aż 17:5!
Podobnie jak i w okresie wcześniejszym, tak i teraz nasi uczniowie największe sukcesy odnoszą w tenisie stołowym, biegach przełajowych, a w ostatnich latach także w unihokeju i piłce nożnej. Taki zestaw dyscyplin nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę warunki jakie posiada – a raczej jakich nie posiada – nasza Szkoła. Niestety nie mamy sali gimnastycznej, w okresie jesiennym i wiosennym zajęcia odbywają się na wprawdzie dużym (45 m na 25 m), ale niestety asfaltowym boisku, przy którym istnieje także trawiaste boisko do gry w siatkówkę. W okresie zimowym zajęcia odbywają sie w budynku szkolnym, w sali 9 m na 6 m, która musi służyć jeszcze wielu innym celom. Ale najważniejsze, że duch nie ginie! :)


Pierwsze trzy lata poniższego zestawienia opracowano na podstawie zachowanej dokumentacji szkolnej. Dokumentacja ta jest systematycznie prowadzona od roku szkolnego 1995/96.

1970/71

– piłka ręczna – Mistrzostwa Powiatowe Wiejskich Szkół Podstawowych o Puchar Redakcji „Głosu Wybrzeża” i Rady Wojewódzkiej LZS – 3 miejsce.

1975/76

– tenis stołowy – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Kwidzyn – 1 miejsce w grze pojedynczej – Stanisława Sokalska, Joanna Ślęzak,

– tenis stołowy – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Kwidzyn – 3 miejsce w grze mieszanej – Stanisława Sokalska i Wiesław Struzik.

1980/81

– tenis stołowy dziewcząt – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Prabuty – 1 miejsce w grze drużynowej.

1995/96

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Kadetek (OZTS Elbląg) – 30.03.1996, Elbląg – 3 miejsce – Wiesława Rogowska (VIII), Joanna Sakowska (VIII),

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Młodziczek (OZTS Elbląg) – 13.04.1996, Elbląg – 3 miejsce – Agnieszka Mulart (V), Małgorzata Gwiazdowska (IV),

– Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Młodziczek organizowane przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Elblągu (OZTS Elbląg) – 14.04.1996, Elbląg – 3 miejsce – Agnieszka Mulart (V),

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Juniorek (OZTS Elbląg) – 27.04.1996, Elbląg – 3 miejsce – Renata Lewko (VIII), Aleksandra Sokołowska (VIII),

– Turniej Tenisa Stołowego Mini Olimpic Games – finał ogólnopolski – 14–16.06.1996, Ciechanów – 40–48 miejsce Edyta Sokalska (IV), 49–58 miejsce Anna Pawłowska (IV),

– indywidualne biegi przełajowe (organizowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Elblągu – WSZS Elbląg) – finał wojewódzki – Elbląg – 32 miejsce – Aleksandra Sokołowska (VIII).

1996/97

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Młodziczek (OZTS Elbląg) – 23.02.1997, Kwidzyn – 3 miejsce – Małgorzata Gwiazdowska (V), Edyta Sokalska (V),

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Juniorek (OZTS Elbląg) – 26.04.1997, Elbląg – 3 miejsce – Alicja Kapczyńska (VI), Agnieszka Mulart (VI),

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – finał wojewódzki – 2 miejsce – Alicja Kapczyńska (VI), Agnieszka Mulart (VI),

– indywidualne biegi przełajowe (WSZS Elbląg) – finał wojewódzki – Frombork – 5 miejsce – Edyta Sokalska (V); Dawid Pytka (I).

1997/98

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Kadetek (OZTS Elbląg) – 18.03.1998, Elbląg – 2 miejsce – Małgorzata Gwiazdowska (VI), Agnieszka Mulart (VII),

– Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Kadetek (OZTS Elbląg) – 18.03.1998, Elbląg – 3 miejsce – Alicja Kapczyńska (VII), Edyta Sokalska (VI),

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt klas VII–VIII – finał wojewódzki – 24.03.1998, Elbląg – 2 miejsce – Alicja Kapczyńska (VII), Agnieszka Mulart (VII),

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt klas VI i młodszych – finał wojewódzki – 26.03.1998, Elbląg – 2 miejsce – Małgorzata Gwiazdowska (VI), Edyta Sokalska (VI),

(w rozgrywkach tenisa stołowego w ramach XXIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej do finału wojewódzkiego dotarło siedem z ośmiu z naszej Szkoły startujących drużyn).

1998/99

– indywidualne biegi przełajowe (WSZS Elbląg) – finał wojewódzki – Sadlinki – 4 miejsce – Edyta Sokalska (VI).

2000/01

– indywidualne biegi przełajowe (WSZS Gdańsk) – finał wojewódzki – Przechlewo – 61 miejsce – Małgorzata Lis (VI).

2002/03

– indywidualne jesienne biegi przełajowe – eliminacje powiatowe – 15.10.2002, Mikołajki Pomorskie – Marcin Kruszewski (VI).

2003/04

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 5.11.2003, Nebrowo Wielkie – 4 miejsce – Karolina Golędzik (VI), Natalia Król (VI), Ewelina Kudryk (VI),

– indywidualne biegi przełajowe (WSZS Gdańsk) – finał wojewódzki – 3.04.2004, Rumia – Przemysław Pytka (VI).

2004/05

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 4.11.2004, Czernin – 2 miejsce – Mateusz Barcikowski (VI), Paweł Branecki (VI), Marcin Zieliński (VI),

– piłkarskie piątki – eliminacje powiatowe – 10.05.2005, Czernin – 5–6 miejsce.

2005/06

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 26.10.2005, Czernin – 2 miejsce – Dominika Golędzik (VI), Magdalena Kawka (VI), Małgorzata Struzik (V),

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 26.10.2005, Czernin – 2 miejsce – Patryk Kruczkowski (VI), Dawid Milewski (VI), Bartosz Sienkiewicz (VI),

– halowa piłka nożna szkół wiejskich – eliminacje powiatowe – 9.11.2005, Czernin – 2 miejsce.

2006/07

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – eliminacje powiatowe – 24.10.2006, Czernin – 3 miejsce.

2008/09

– unihokej dziewcząt – eliminacje powiatowe – 23.10.2008, Sztum – 3 miejsce,

– unihokej chłopców – eliminacje powiatowe – 23.10.2008, Sztum – 2 miejsce,

– halowa piłka nożna szkół wiejskich – eliminacje powiatowe – 30.10.2008, Czernin – 3 miejsce,

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 1.12.2008, Czernin – 3 miejsce – Adrianna Haber (VI), Agata Wac (VI), Alicja Zielińska (VI),

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 1.12.2008, Czernin – 3 miejsce – Kamil Golędzik (VI), Dominik Rohde (VI), Maciej Sitek (VI).

2009/10

– unihokej chłopców – eliminacje powiatowe – 26.10.2009, Mikołajki Pomorskie – 3 miejsce – Iwasiej Dariusz (klasa VI), Mateusz Dubień (V), Marcin Kościński (VI), Dawid Kozłowski (VI), Piotr Orliński (VI), Piotr Stapurewicz (VI), Wojciech Wesołowski (V), Adrian Zawadzki (VI).

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 20.11.2009, Nebrowo Wielkie – 2 miejsce – Karolina Kruszewska (VI), Małgorzata Lezner (V), Anna Najdrowska (VI),

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 20.11.2009, Nebrowo Wielkie – 3 miejsce – Mateusz Dubień (V), Marcin Kościński (VI).

2010/11

– unihokej dziewcząt – eliminacje powiatowe – 25.10.2010, Mikołajki Pomorskie – 3 miejsce – Pamela Czaja (klasa VI), Dominika Czyżo (VI), Dorota Gwiazdowska (VI), Marta Kruczkowska (VI), Małgorzata Lezner (VI), Nikola Nazarewicz (VI), Aleksandra Sikora (V), Karolina Szulga (V).

– unihokej chłopców – eliminacje powiatowe – 25.10.2010, Mikołajki Pomorskie – 3 miejsce – Michał Demczuk (klasa V), Mateusz Dubień (VI), Marcin Lezner (IV), Grzegorz Mulart (VI), Sebastian Sawicki (IV), Wojciech Skwarek (VI), Tomasz Struzik (VI), Wojciech Wesołowski (VI).

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 22.11.2010, Kwidzyn – 2 miejsce – Marta Kruczkowska (VI), Małgorzata Lezner (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 2.12.2010, Gdynia – 4 miejsce – Mateusz Dubień (VI), Jakub Sitek (IV), Wojciech Wesołowski (VI).

2011/12

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – eliminacje powiatowe – 18.11.2011, Czernin – 2 miejsce – Patrycja Grzybowska (klasa VI), Katarzyna Kruszewska (VI), Karolina Szulga (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – eliminacje powiatowe – 18.11.2011, Czernin – 2 miejsce – Adrian Golędzik (klasa VI), Marcin Lezner (V), Jakub Sitek (V).

2012/13

– halowa piłka nożna szkół wiejskich – eliminacje powiatowe – 19.10.2012, Sztum – 3 miejsce – Amadeusz Blicharz (klasa V), Damian Czyżo (V), Jan Dunst (IV), Marcin Lezner (VI), Krzysztof Mazurek (VI), Jakub Rumniak (VI), Sebastian Sawicki (VI), Jakub Sitek (VI), Kamil Więsek (VI), Maciej Wiśniewski (V).

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – półfinał wojewódzki – 4.12.2012, Otłowiec – 2 miejsce – Natalia Nazarewicz (klasa V), Kornelia Szota (VI), Karolina Wangin (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 4.12.2012, Otłowiec – 2 miejsce – Amadeusz Blicharz (klasa V), Marcin Lezner (VI), Jakub Sitek (VI).

2013/14

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – eliminacje powiatowe – 22.11.2013, Czernin – 2 miejsce – Klaudia Branecka (klasa V), Marlena Kruczkowska (VI), Natalia Nazarewicz (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 04.12.2013, Otłowiec – 2 miejsce – Amadeusz Blicharz (klasa VI), Mikołaj Sitek (IV), Igor Zieliński (III).

2014/15

– tenis stołowy drużynowy dziewcząt – eliminacje powiatowe – 18.11.2014, Czernin – 2 miejsce – Klaudia Branecka (klasa VI), Zuzanna Panek (V), Martyna Polakowska (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 21.11.2014, Otłowiec – 2 miejsce – Szymon Dubień (klasa V), Mikołaj Sitek (V), Igor Zieliński (IV).

2015/16

– halowa piłka nożna szkół wiejskich – eliminacje powiatowe – 29.10.2015, Sztum – 5 miejsce – Szymon Dubień (klasa VI), Gabriel Kawka (V), Norbert Kołodziejski (IV), Krzysztof Laborowski (IV), Sebastian Lis (IV), Patryk Sawicki (III), Mikołaj Sitek (VI), Igor Zieliński (V).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – półfinał wojewódzki – 26.11.2015, Otłowiec – 2 miejsce – Szymon Dubień (klasa VI), Mikołaj Sitek (VI), Igor Zieliński (V).

2016/17

– unihokej dziewcząt – eliminacje powiatowe – 15.11.2016, Mikołajki Pomorskie – 4 miejsce – Oliwia Fil (klasa V), Weronika Kruszewska (VI), Nadia Lip (IV), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI), Julia Wnuk (VI).

– tenis stołowy drużynowy chłopców – eliminacje powiatowe – 17.11.2016, Czernin – 2 miejsce – Norbert Kołodziejski (klasa V), Przemysław Kruczkowski (V), Igor Zieliński (VI).

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2017 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.