31 maja 2008 roku nasza Szko豉 otrzyma豉 imi 安i皻ego Wojciecha - patrona Polski i duchowej jedno軼i Europy, kt鏎y w naszej okolicy poni鏀 鄉ier m璚ze雟k 23 kwietnia 997 roku.

Symbolami naszej Szko造 s: sztandar, hymn i logo.

Logo Szko造 zosta這 opracowane wsp鏊nym wysi趾iem Grona Pedagogicznego Szko造, w szczeg鏊no軼i Pa: Anny Kani i Ireny Szulgi. Na poni窺zych rysunkach znajduje si logo w wersji kolorowej i czarnobia貫j.

Hymnem Szko造 zosta造 trzy pierwsze zwrotki Pie郾i IV Konstantego Ildefonsa Ga販zy雟kiego.

Oto jest nasz dzie codzienny,
nasze ma貫 budowanie,
trud uparty i niezmienny,
nieustanne kszta速owanie.

S這鎍e wschodzi i zachodzi,
drzewa kwitn, li軼ie roni,
my strumie rzeczywisto軼i
kszta速ujemy nasz d這ni.

Jeste鄉y cz御tk w zespole,
z niego p造nie nasza si豉 –
瞠by chleb le瘸 na stole,
a pracom lampa 鈍ieci豉;

Muzyk do tych s堯w skomponowa Pan W豉dys豉w Szewczun, nauczyciel muzyki w naszej Szkole. Poni瞠j mo積a ods逝cha prapremierowego wykonania hymnu w wykonaniu uczennicy klasy VI Kingi Czai oraz – jako drugi g這s – Pani Iwony Szulgi, nauczycielki naszej Szko造. Wykonanie to odby這 si na zako鎍zenie uroczysto軼i nadania naszej Szkole sztandaru.
Hymn trwa 1 minut i 17 sekund, jest nagrany w formacie .mp3 i ma rozmiar 1,17 MB. Niestety jest to jak dot康 jedyne nagranie naszego Hymnu i odbywa這 si ono w warunkach raczej polowych – st康 nie do ko鎍a zadowalaj帷a jako嗆 nagrania, za co z ca貫go serca przepraszamy, zar闚no wykonawczynie, jak i s逝chaczy.

ods逝chaj hymn

21 kwietnia 2009 roku nasza Szko豉 otrzyma豉 Sztandar przedstawiony na poni窺zych zdj璚iach.

Awers naszego Sztandaru. Rewers naszego Sztandaru.

Kr鏒k fotorelacj z tej uroczysto軼i mo積a obejrze poni瞠j.

do g鏎y strony

Strona napisana przez Wincentego Szulg.
Copyright © 2009 – 2017 Szko豉 Podstawowa im. 安i皻ego Wojciecha w B庵arcie.