Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2018/2019

wrzesień 2018październik 2018listopad 2018grudzień 2018styczeń 2019luty 2019

rok szkolny 2017/2018rok szkolny 2016/2017rok szkolny 2015/2016rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014rok szkolny 2012/2013rok szkolny 2011/2012rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010


SPORT

XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Data: 21.02.2019  Autor: admin

W środę, 20.02.2019 r., w kameralnej sali szkoły w Bągarcie został rozegrany XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia, zorganizowany wspólnymi siłami Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu, Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie. Zawody zostały rozegrane w pięciu kategoriach, w których grano systemem „każdy z każdym”. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy otrzymali puchary i torbę–niespodziankę ufundowane przez Burmistrza Dzierzgonia Panią Jolantę Szewczun, zaś wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Końcową klasyfikację turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiamy poniżej:

kobiety

 1. Koszal Beata

dziewczęta szkoły podstawowe

 1. Mazurek Weronika
 2. Mazurek Paulina
 3. Koszal Dominika

chłopcy szkoły podstawowe

 1. Zieliński Igor
 2. Kruczkowski Przemysław
 3. Laborowski Piotr
 4. Lędziński Gracjan

szkoły średnie

 1. Blicharz Amadeusz
 2. Lezner Marcin
 3. Brodnicki Artur

open

 1. Czuba Adam
 2. Gutjar Marek
 3. Kleina Dariusz
 4. Zieliński Igor
 5. Kun Roman

Gratulujemy uczestnikom sportowej postawy fair play. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie turnieju, a Panu Zygmutowi Tonkowiczowi za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Galeria »

SPORT

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa OSP Bągart

Data: 16.02.2019  Autor: admin

W sobotę, 16.02.2019 r., w Bągarcie został rozegrany IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bagarcie, w którym udział wzięli uczniowie i absolwenci naszej Szkoły z Bągartu, Jasnej i Jasnej Zakładu Rolnego – oraz Klaudia; pozdrawiamy :-)
W meczu o pierwsze miejsce Igor Zieliński (klasa VIII) pokonał 3:0 Amadeusza Blicharza (11:3, 11:8, 11:9), który z kolei w meczu o drugie miejsce uległ 1:3 Marcinowi Leznerowi (5:11, 6:11, 11:7, 6:11).
Końcową klasyfikację turnieju przedstawiamy poniżej:

 1. Zieliński Igor
 2. Lezner Marcin
 3. Blicharz Amadeusz
 4. Kruczkowski Przemysław
 5. Wesołowski Wojciech
 6. Kołodziejski Norbert
 7. Ossowska Klaudia

Gratulujemy uczestnikom sportowej postawy. Serdecznie dziękujemy Panu Mieczysławowi Sikorze, prezesowi OSP Bągart za ufundowanie pucharu i medali, a Panu Zygmutowi Tonkowiczowi za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Galeria »

SPORT

Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę „Jonatana”

Data: 9.02.2019  Autor: admin

Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Jonatana (1).
Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Jonatana (1).

Dziś, w Czerninie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę „Jonatana”, będący kolejnym etapem rozgrywek o Grand Prix 2018/2019. Miło nam poinformować, ze już tradycyjnie 1. miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych zajęła Weronika Mazurek (klasa VII), 2–gie Paulina Mazurek (VII), a 3–cie Klaudia Moroz (VII). Brawo dziewczęta!
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczennic za pomoc w dowiezieniu dziewcząt na zawody i opiekę nad nimi podczas turnieju.
Pełne wyniki Turnieju Tenisa Stołowego o Nagrodę Jonatana oraz aktualna klasyfikacja Grand Prix 2018/2019

KONKURS CHEMICZNY

Brawo! Brawo! Brawo! :-)

Data: 8.02.2019  Autor: admin

Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej Szkoły zajęły bardzo wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie chemicznym zorganizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Wśród uczniów klas VII–ych, w których startowało 409 uczniów, Oliwia Fil zajęła 7. miejsce! :-) a Oliwia Mamczyńska niewiele niższe miejsce 12! :-). W kategorii uczniów klas VIII–ych, w której startowało 662 uczniów, miejsce 17. zajęła Julia Wnuk, a 34. Zuzanna Sikora. Brawo dziewczęta! :-)
Gratulujemy uczennicom zajętych miejsc, zaś Pani Agnieszce Piotrowskiej, nauczycielce chemii, dziękujemy za przygotowanie uczennic do konkursu i gratulujemy odniesienia kolejnego sukcesu.

Konkurs chemiczny 2019 (1). Konkurs chemiczny 2019 (2). Konkurs chemiczny 2019 (3). Konkurs chemiczny 2019 (4). Konkurs chemiczny 2019 (5).

fot. W. Szulga

KOMUNIKATY

A może właśnie tam?

Data: 8.02.2019  Autor: admin

Przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 skierowaną do klasy VIII a przesłaną przez Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.

ZS Dzierzgoń 2019.

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Bal karnawałowy

Data: 7.02.2019  Autor: admin

Dziś w naszej Szkole odbył się coroczny bal karnawałowy, na relację z którego zapraszamy do fotogalerii.
Dziękujemy Panom Sebastianowi Braneckiemu i Władysławowi Szewczunowi za przepiękne granie.

Galeria »

PROFILAKTYKA

Dni Bezpiecznego Internetu

Data: 7.02.2019  Autor: Mirosława Jaciw

Dni Bezpiecznego Internetu 2019 (1).
Dni Bezpiecznego Internetu 2019 (2).

Po raz kolejny w naszej szkole na przełomie stycznia i lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej zostały zorganizowane Dni Bezpiecznego Internetu.

Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komenda Główna Policji.

Tegoroczna edycja DBI odbyła się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Podkreślając tym samym, iż wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W szkole podjęto liczne działania, które zmierzały do realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem materiałów multimedialnych dostarczonych przez organizatorów. Ci, którzy nie boją się wyzwań wzięli udział w eksperymencie w ramach kampanii społecznej Offline Challenge i na 48 h odłączyli się od sieci. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci.

Ponadto każda klasa wykonała plakat „Portret Sieciholika”, przedstawiając „skutki uboczne” nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z sieci, czy gier komputerowych.

Punktem kulminacyjnym obchodów DBI była wizyta w szkole młodszego aspiranta Mateusza Lepki z Posterunku Policji w Dzierzgoniu, który podczas zajęć w poszczególnych grupach wiekowych uwrażliwił dzieci i młodzież na zagrożenia związane z korzystaniem przez nich z internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologi. Zwiększył świadomość młodych ludzi nt. problemu obrażania w sieci, zjawiska cyberprzemocy, ich konsekwencji oraz zaprezentował uczniom możliwe sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia online.

Wizyta dzielnicowego była jednocześnie okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz bezpiecznej zabawy w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Galeria »

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 6.02.2019  Autor: admin

KoderJunior - logo.

w czwartek 6 lutego 2019 r. uczniowie klasy II i III w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. Notabene, były to ostatnie zajęcia prowadzone przez Panią Annę – serdecznie dziękujemy Pani za profesjonalną pomoc. I tym razem w niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazuje się, że jednak! :- ) – łatwej i przyjemnej „tajemnej” wiedzy. Tym razem uczniowie sami robili filmiki i sterowali robotem.
Uspokajamy uczniów: zajęcia w ramach programu KoderJunior będą w naszej Szkole nadal prowadzone, także w sposób profesjonalny, przez wasze Panie.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6).

fot. Iw. Szulga

KOMUNIKATY

Zabawa karnawałowa – dowozy

Data: 6.02.2019  Autor: admin

Podajemy harmonogram dowozów na jutrzejszą (czwartek, 7.02.2019 r.) zabawę karnawałową:

 • 14.45 – odwozy szkolne do Świętego Gaju i Jankowa,
 • 15.00 – odwozy szkolne do Jasnej,
 • 15.10 – dowóz uczniów na zabawę karnawałową na trasie Jasna–Bągart,
 • 15.20 – dowóz uczniów na zabawę karnawałową na trasie Święty Gaj–Jankowo–Bągart,
 • 15.40 – dowóz uczniów na zabawę karnawałową na trasie Poliksy–Ankamaty (tak, zajedzie do „starych” Ankamat :-)... )–Litewki–Nowa Karczma–Nowiny,
 • 16.00 – 19.00 – zabawa karnawałowa,
 • 19.00 – odwozy na trasie Święty Gaj–Jankowo–Jasna,
 • 19.30 – odwozy na trasie Nowiny–Nowa Karczma–Litewki–Ankamaty–Poliksy.

Uwaga: podane godziny ze zrozumiałych względów są orientacyjne; autobus na konkretny przystanek może przyjechać plus/minus parę minut.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd do multikina

Data: 5.02.2019  Autor: Irena Szulga

We wtorek 5 lutego 2019 r. uczniowie klas II, III, IV, VI i VII uczestniczyli w wyjeździe do Multikina w Elblągu na film pt. „Chłopiec z burzy” zorganizowanym przez panią Iwonę Szulgę. Przed projekcją filmu odbyło się spotkanie z pracownicami schroniska dla zwierząt w Elblągu. Panie w bardzo ciekawy sposób, podpierając się pięknymi zdjęciami swoich podopiecznych wyświetlanymi na dużym ekranie, opowiedziały o tym, w jaki sposób trafiają do nich zwierzęta oraz na czym polega ich praca. Na zakończenie prelekcji nasi uczniowie wręczyli zebraną pośród siebie karmę dla zwierząt. W ten sposób chcieli włączyć się w opiekę nad zwierzętami. Następnie zaczęła się projekcja filmu, podczas której niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Jest to zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy chłopcem a pelikanem Panem Percivalem. Polecamy wszystkim obejrzenie tego filmu.

Multikino (1). Multikino (2). Multikino (3). Multikino (4). Multikino (5). Multikino (6). Multikino (7).

fot. Ir. Szulga

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 4.02.2019  Autor: admin

KoderJunior - logo.

w poniedziałek 4 lutego 2019 r. dzieci z klas I–III w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. I tym razem w niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazuje się, że jednak! :- ) – łatwej i przyjemnej „tajemnej” wiedzy.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6).

fot. I. Szulga

do góry strony

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 30.01.2019  Autor: admin

KoderJunior - logo.

w czwartek 30 stycznia 2019 r. dzieci z klas II i III w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. I tym razem w niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazuje się, że jednak! :- ) – łatwej i przyjemnej „tajemnej” wiedzy.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6).

fot. I. Szulga

PROFILAKTYKA

Offline Challenge

Data: 29.01.2019  Autor: M. Jaciw

Przedstawiamy propozycję dla odważnych! :-) – i rozważnych. Dużych i małych. Jednym słowem: dla wszystkich. Wystarczą dwa dni, aby przekonać się, że istnieje świat poza telefonem, poza internetem. Świat wielu pięknych wrażeń ze spotkania z przyjaciółmi, lektury ciekawej książki, wyjazdu do kina, spaceru – świat realu :-)...
Wpisujcie się do piątku włącznie. Powodzenia!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Cyrk w szkole :–)

Data: 28.01.2019  Autor: Weronika Mazurek (klasa VII), Klaudia Moroz (VII)

Dziś naszą szkołę odwiedził cyrk „Szok”, co bardzo ucieszyło dzieci. Był on bardzo ciekawy i zabawny. Oczywście jak w każdym cyrku był klown, który cały czas nas rozśmieszał. Fascynujący był pokaz gołębi, które robiły różne sztuczki, ale dla chłopców najciekawsze było trzymanie węża. Na sam koniec niespodziewanie wyskoczył wielki miś polarny, który bardzo śmiesznie tańczył i rozbawiał wszystkie dzieci.
To był prawdziwie śmieszny szok! :-)

Galeria »

SPORT

Mistrzostwa Czernina w Tenisa Stołowego

Data: 27.01.2019  Autor: admin

W sobotę, 26.01.2019 r., w Czerninie odbyły się Mistrzostwa Czernina w Tenisa Stołowego, będące półmetkiem rozgrywek o Grand Prix 2018/2019. Miło nam poinformować, ze już tradycyjnie 1. miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych zajęła Weronika Mazurek (klasa VII), 2–gie Klaudia Moroz (VII), a 3–cie Paulina Mazurek (VII).
Warto zaznaczyć, że nasz były uczeń Gabriel Kawka – pozdrawiamy :–) – w kategorii chłopców rocznik 2003–2005 zajął 3. miejsce.
Pełne wyniki Mistrzostw Czernina w Tenisa Stołowego oraz aktualna klasyfikacja Grand Prix 2018/2019.

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 27.01.2019  Autor: admin

KoderJunior - logo.

w piątek 25 stycznia 2019 r. dzieci z klas I i II w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. I tym razem w niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazuje się, że jednak! :- ) – łatwej i przyjemnej „tajemnej” wiedzy.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6).

fot. I. Szulga

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Babci i Dziadka

Data: 27.01.2019  Autor: admin

Wszystkim naszym Babciom i Dziadkom składamy życzenia wszystkiego najlepszego! :–) Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze szkolnych obchodów tego pięknego święta :-)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

I semestr za nami

Data: 24.01.2019  Autor: admin

Miło mam zakomunikować, iż najlepszymi uczniami – czego im gratulujemy – w I półroczu roku szkolnego 2018/19 okazali się:

klasy młodsze (I–III):

klasa I klasa II klasa III
Zuzanna Aluszyk Kornelia Wiekiera Martyna Lewandowska
Alan Brzozowski Nikodem Sokalski  
Adrianna Kopacz Lena Czaja  
Nadia Paliga Julia Tomaszewska
Natalia Spicha Nikola Branecka
Alicja Winiarska    

klasy starsze (IV–VI):

klasa IV klasa V klasa VI
Zuzanna Król
5,25; wzorowe
Florian Król
5,09; bardzo dobre
Klaudia Mączkowska
4,90; wzorowe
Igor Paliga
5,16; wzorowe
Fabian Szponikowski
4,75; bardzo dobre
Wiktoria Moroz
5,18; wzorowe
Filip Dudek
5,05; wzorowe
  Piotr Wiśniewski
5,00; wzorowe
Jakub Piaskowski–Lewko
5,02; wzorowe
   
Klaudia Tomaszewska
4,93; wzorowe
   

klasy starsze (VII–VIII):

klasa VII klasa VIII
Oliwia Fil
5,43; wzorowe
Zuzanna Sikora
5,42; wzorowe
Oliwia Mamczyńska
5,14; wzorowe
Julia Wnuk
5,07; wzorowe

Tak uczniom, jak i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce i sprawowaniu. Żywimy wielką nadzieje, że na zakończenie roku szkolnego do już wyróżnionych uczniów dołączą kolejni.

OGŁOSZENIA

Zmiana planu lekcji na II półrocze

Data: 20.01.2019  Autor: admin

Plan lekcji - 21.01.2019.

W związku ze zmianą planu lekcji w II półroczu, przekazujemy plan lekcji na poniedziałek. Plan na pozostałe dni tygodnia zostanie przekazany przez wychowawców na godzinie wychowawczej w poniedziałek.

OGŁOSZENIA

Zebranie z rodzicami

Data: 19.01.2019  Autor: admin

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę kończącą I półrocze tego roku szkolnego. Zebranie odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Działajmy razem

Data: 19.01.2019  Autor: Katarzyna Szwamber (klasa VIII)

Działajmy razem.

Dnia 18 stycznia 2019 roku, Katarzyna Szwamber, Julia Wnuk i Weronika Kruszewska, które uczestniczą w projekcie „Działajmy Razem”, brały udział w wycieczce do kwidzyńskiego sądu. Gdy przyjechaliśmy i zajęliśmy miejsca, pani która jednocześnie była naszą przewodniczką i Wysokim Sędzią, przywitała nas i opowiedziała pokrótce jak wygląda praca Sądu.
Przed dziewiątą godziną byliśmy świadkami pierwszej rozprawy, która dotyczyła dość ciekawego – jak dla nas – tematu. Chętnie słuchaliśmy zeznań świadków, którzy pokrótce dali streszczenie całego zajścia. Po dziesiątej byliśmy świadkami drugiej rozprawy – poważniejszej, lecz poznaliśmy też ciekawe fakty o życiu adwokata oskarżonego i pani prokurator. Następnie, już w Dzierzgoniu, spędziliśmy 45 minut w Urzędzie Pracy gdzie oglądaliśmy prezentację a panie przedstawiały nam Barometr Pracy.

także na facebooku Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu »

OGŁOSZENIA

Zdjęcia

Data: 19.01.2019  Autor: admin

Oferta zdjęć 2018/2019 - Mawi.

Jak co roku, tak i w tym, 23 stycznia (środa) o godz. 8.00 w naszej Szkole firma „Mawi” proponuje wykonanie zdjęć. Ofertę tę polecamy zwłaszcza uczniom klasy VIII – zdjęcia legitymacyjne przydadzą się podczas rekreutacji do szkoły średniej. Można też zrobić zdjęcia towarzyskie lub wykupić zdjęcia klasowe. Pełna oferta i cennik zostały zamieszczone poniżej.

 • 1. Zdjęcie grupowe na tle zastanym w ramce tekturowej 23 x 28 cm – 14 zł
  możliwość wykonania zdjęcia grupowego z podłożonym tłem – 15 zł/cyfrowe tło – 17 zł.
 • 2. Zestaw zdjęć: format do legitymacji, karty rowerowej, zdjęcie czarno–białe i inne formaty okazjonalne – 14 zł.
 • 3. Zdjęcie towarzyskie w ramce tekturowej 18x23 cm – 14 zł.
 • 4. Zdjęcie towarzyskie w ramce tekturowej 23x28 cm – 18 zł.
 • 5. Kalendarz ze zrywanymi kartkami do powieszenia 30x45 cm – 32 zł.
 • 6. Kalendarz dla najmłodszych ze zrywanymi kartkami do powieszenia 30x45 cm – 32 zł.
 • 7. Portret w srebrnej plastikowej ramce 21,5 x 21,5 cm – 32 zł.
 • 8. Portret z cyfrowo montowaną togą w brązowej ramce plastikowej 20x26 cm – 34 zł.
 • 9. Portret na płótnie w złotej plastikowej ramce 25x32 cm – 42 zł.
 • 10. Portret na płótnie naciągnięty na drewnianą ramę 24x31 cm – 47 zł.
 • 11. Portret w antyramie 25x32 cm – 37 zł.
 • 12. Zdjęcie w antyramie cyfrowe podłoże 25x42 cm – 47 zł.
 • 13. Kalendarz ze zdjęciem do powieszenia listwowany 30x45 cm – 29 zł.
 • 14. Portret w niebieskiej plastikowej ramce 20x26 cm – 31 zł.
 • 15. Zdjęcie z cyfrowo manualnym tłem czerwona rama 22x26 cm – 31 zł.
 • 16. Portret w srebrnej ramce plastikowej 23x30 cm – 35 zł.
 • 17. Portret w srebrnej ramce plastikowej 21,5x21,5 cm – 32 zł.
 • 18. Pamiątka ukończenia szkoły – 21 zł.
 • 19. Pamiątka ukończenia szkoły z cyfrowo podłożonym tłem – 21 zł.
 • 20. Zestaw 3 zdjęć w formacie 10x13 cm + 3 nakładane ramki z magnesem pasujące do tych zdjęć – 14 zł.
 • 21. Zdjęcie w ramce z magnesem 8,5x11 cm – 17 zł.
 • 22. Kubek plastikowy na ptzybory szkolno–przedszkolne ze zdjęciem 8x11 cm – 22 zł.
 • 23. Podkładka pod mysz ze zdjęciem 23x23 cm – 24 zł.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka

Data: 19.01.2019  Autor: admin

W ramach przygotowań do Dnia Babci i Dziadka – serdecznie zapraszamy nasze Babcie i naszych Dziadków na szkolne obchody tego dnia, które odbędą się w naszej Szkole we wtorek 22 stycznia, o godz. 10.00 – klasa III na zajęciach technicznych w czwartek, 17 stycznia, upiekła ciasteczka. Serdecznie dziękujemy Paniom: Krystynie Kruszewskiej, Agnieszce Laborowskiej i Monice Mączkowskiej za fachowe podpowiedzi udzielane pełnym zapału dzieciom.

Pieczenie ciasteczek (1). Pieczenie ciasteczek (2). Pieczenie ciasteczek (3). Pieczenie ciasteczek (4). Pieczenie ciasteczek (5). Pieczenie ciasteczek (6).

fot. Iw. Szulga

KONKURS PLASTYCZNY

Jak segregować odpady

Data: 25.01.2019  Autor: admin

Dziś nasi uczniowie zostali nagrodzeni za wysokie miejsca zajęte w konkursie plastycznym „Jak prawidłwo segregowac odpady. Nie pal nimi w piecu” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu. Poniżej przedstawiamy listę nagordzonych uczniów wraz z zajętymi przez nich miejscami:
kl. I–III:
II miejsce: Antoni Dec, Piotr Szwamber, Andrzej Kruszewski;
kl. IV–VI:
I miejsce (praca zespołowa): Bartosz Spicha, Wiktoria Chyłek, Zuzanna Król, Igor Paliga, Klaudia Tomaszewska, Wiktor Krzemiński;
II miejsce: Klaudia Mączkowska;
III miejsce: Igor Ryszczuk, Patrycja Laborowska;
kl. VII–VIII:
II miejsce: Klaudia Moroz;
III miejsce: Sebastian Lis;
wyróżnienie: Beata Czech.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Data: 19.01.2019  Autor: admin

I my przyłączyliśmy się do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grając i śpiewając w Nowinach i Dzierzgoniu. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w Orkiestrze.

Galeria »

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 12.01.2019  Autor: admin

KoderJunior - logo.

w piątek 11 stycznia 2019 r. dzieci z klas I i III w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. Po raz kolejny w niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazuje się, że jednak! :- ) – łatwej i przyjemnej „tajemnej” wiedzy.

Galeria »

do góry strony

Nowy Rok 2019. Boże Narodzenie 2018.

KOMUNIKATY

Odział przedszkolny

Data: 14.12.2018  Autor: admin

Informujemy, że zajęcia w oddziale przedszkolnym dnia 17.12.2018 r. (poniedziałek) zostały odwołane.

Z ŻYCIA SZKOŁY

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 14.12.2018  Autor: Katarzyna Szwamber (klasa VIII)

Dnia 14 grudnia 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły (Weronika Kruszewska, Katarzyna Szwamber, Julia Wnuk – przypisek: admin) uczestniczyły w wyjeździe w ramach projektu „Działajmy razem” do sztumskiej policji. Mieliśmy ciekawe spotkanie na temak jak wygląda praca policjanta od środka, a nie tylko jak opisują to z zewnątrz. Odwiedził nas technik policyjny. Nasz kolega z gimnazjum poddał się wykrywaniu linii papilarnych. Dużo by tu jeszcze pisać, ale – ważne, że wszystkim się podobało.
Następnie mieliśmy spotkanie z Burmistrzem Dzierzgonia – Panią Jolantą Szewczun.

także na facebooku Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu »

KODERJUNIOR

KoderJunior – zabawy z algorytmiką

Data: 14.12.2018  Autor: admin

KoderJunior - logo.

Dziś, tj. w piątek 14 grudnia dzieci z klasy II w ramach projektu KoderJunior uczestniczyły w zajęciach programowania prowadzonych przez konsultantkę metodyczną Panią Annę Skowrońską. W niezwykle ciekawy i interesujący sposób, przy pomocy m.in. klocków Scottie Go i tabletów, poznawali „zawiłości” tej – okazało się, że jednak! :- ) – łatwej a przyjemnej „tajemnej” wiedzy.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6). KoderJunior (7).

fot. W. Szulga

Z ŻYCIA SZKOŁY

Lekcja otwarta

Data: 14.12.2018  Autor: Irena Szulga

W czwartek 13 grudnia 2018 r. w klasie II odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli zaproszeni członkowie rodzin. Podczas dwóch godzin warsztatów dzieci, jak i również osoby dorosłe ozdabiały lukrem pierniczki, a następnie techniką decoupagu wykonały ze słoików lampiony. Wspólnie spędzony, szybko mijający czas, przyniósł wiele radości i satysfakcji dla wszystkich. Współpraca była doskonała i efekty jej są wspaniałe, co można zaobserwować na dołączonych zdjęciach.

Lekcja otwarta (1). Lekcja otwarta (2). Lekcja otwarta (3). Lekcja otwarta (4). Lekcja otwarta (5). Lekcja otwarta (6). Lekcja otwarta (7). Lekcja otwarta (8).

fot. Ir. Szulga

KLUB WOLONTARIATU

Zbieramy plastikowe nakrętki

Data: 13.12.2018  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak liczny sposób zbierają plastikowe nakrętki w naszej Szkole.
Dzięki tej nieustającej zbiórce pomagamy małej Zuzi oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno–Wychowawczemu w Uśnicach.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wigilijne śpiewanie

Data: 11.12.2018  Autor: admin

we wtorek, 11 grudnia, nasz szkolny chór zaśpiewał na spotkaniu świątecznym w Stowarzyszeniu Seniorów Dzierzgońskich, które odbyło się w Regionalnym Towarzystwie Inwestycynym w Dzierzgoniu.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc w organizacji wyjazdu.

Galeria »

także na facebooku Urzędu Miasta w Dzierzgoniu »

SPORT

XXV Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 10.12.2018  Autor: admin

Zakończyła się XXV edycja Mistrzostw Szkoły w Tenisa Stołowego, w której wzięli udział uczniowie klas IV–VIII. Grano w dwóch grupach wiekowych, a medalistów poszczególnych grup przedstawiono poniżej.

dziewczęta
kl.VII–VIII
  chłopcy
kl.VII–VIII
1. Weronika Mazurek klasa VII   1. Mikołaj Sitek klasa VIII
2. Paulina Mazurek VII   2. Igor Zieliński VIII
3. Klaudia Moroz VII   3. Przemysław Kruczkowski VII
dziewczęta
kl.IV–VI
  chłopcy
kl.IV–VI
1. Nadia Lip klasa VI   1. Piotr Wiśniewski klasa VI
2. Klaudia Mączkowska VI   2. Dawid Kruszewski VI
3. Patrycja Laborowska VI   3. Fabian Szponikowski V
Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (1). Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (2). Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (3). Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (4). Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (5). Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego 2018/2019 (6).

fot. Z. Tonkowicz

SKKT „SZNURÓWKA”

XV Złaz Mikołajkowy „Bażantarnia 2018”

Data: 8.12.2018  Autor: admin

w sobotę, 8 grudnia, odbył się XV Złaz Mikołajkowy zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej. Tym razem nasi uczniowie wędrowali po elbląskiej Bażantarii. Na fotorelację z rajdu zapraszamy do galerii.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Rozświetlenie Choinki Miejskiej w Dzierzgoniu

Data: 7.12.2018  Autor: admin

w czwartek, 6 grudnia, nasz szkolny chór brał udział – a śpiewał przepięknie! :-) – w Rozświetleniu Choinki Miejskiej w Dzierzgoniu zorganizowanym przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Dzierzgoniu.
Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu chóru do występu, a rodzicom uczniów za pomoc w zorganizowaniu dowozów.

Galeria »

KLUB WOLONTARIATU

Szlachetna paczka

Data: 7.12.2018  Autor: admin

Zakończyliśmy tegoroczną akcję Szlachetna paczka. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazane wielkie serce i bezinteresowną pomoc. Zebrane dary zostały przekazane do powiatowych koordynatorów akcji w Sztumie, którzy przekażą je potrzebującym rodzinom.

Z ŻYCIA SZKOŁY

100 książek na stulecie niepodległości

Data: 7.12.2018  Autor: Jadwiga Blicharz

Zakończyła się akcja pt. „100 książek na stulecie niepodległości” zorganizowana w ramach współpracy Gminnej Koalicji Bibliotek. Ankietowani z naszej gminy wybierali ulubione książki. Oto wyniki.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Mikołajki

Data: 7.12.2018  Autor: admin

w czwartek, 6 grudnia, w naszej szkole odbyły się mikołajki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tej pięknie przygotowanej i przeprowadzonej imprezy.

Galeria »

KOMUNIKATY

Warsztaty z robotyki

Data: 7.12.2018  Autor: admin

Grupa młodzieży biorąca udział w projekcie FIO 2018 „Działajmy razem” zaprasza chętne dzieci z klas V–VIII do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach z robotyki. Zajęcia odbędą się w piątek, 7.12. w godz. 15:00–16:30 w sali konferencyjno–szkoleniowej w budynku RTI przy ul. Wojska Polskiego 3 w Dzierzgoniu.
Ilość miejsc ograniczona, więc proszę o kontakt telefoniczny :-) 609 982 299

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Jasiewicz-Parafjanowicz
Koordynator Projektu

SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY :-)

100 dobrych uczynków na 100–lecie Niepodległej

Data: 6.12.2018  Autor: admin

Niezwykle miło jest nam poinformować, że do akcji na rzecz misji przyłączyła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Sierakowie w województwie świętokrzyskim – serdecznie Was witamy! :-). Przesłane przez Was dary – za które bardzo dziękujemy :-) – zostaną dostarczone do księży werbistów w Pieniężnie.
Z radością prezentujemy podziękowania, które po odebraniu darów przesłał nam ojciec Wiesław Dudar.
To co? – a pytanie kierujemy do wszystkich uczestników zbiórki: uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bruku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach i naszej – Robimy akcję nieustającą? :-)

SPORT

XXI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 2.12.2018  Autor: admin

W sobotę, 1 grudnia, w Czerninie odbył się XXI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie. Wśród dziewcząt wygrała Weronika Mazurek (klasa VII), 2–gie miejsce zajęła Paulina Mazurek (VII) a 3–cie Klaudia Moroz (VII). Wśród chłopców starszych (obejmujących klasę VIII i klasę gimnazjalną) wygrał Mikołaj Sitek (VIII). Drugie miejsce w tej kategorii zajął absolwent naszej Szkoły – Szymon Dubień, a trzecie nasz byy uczeń Gabriel Kawka. Wśród chłopców młodszych miejsce 12–te zajął Dawid Moroz (V). W punktacji zespołowej szkół zajęliśmy 2–gie miejsce. Gratulujemy naszym uczniom zajętych miejsc, a tym samym kontynuowania pięknych tenisowych tradycji naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Morozowi za współpracę przy organizacji wyjazdu oraz sprawowaną w czasie zawodów opiekę nad uczniami.

Galeria »

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd do teatru

Data: 29.11.2018  Autor: Irena Szulga

29 listopada 2018 r. uczniowie klas 0–III pojechali do Elbląga na spektakl teatralny oparty na baśniach braci Grimm pt. Titelitury. Punktem centralnym całego przedstawienia była postać nietuzinkowa – tajemniczy czarodziej Rumpelsztycki. Czy może Titelitury? Imię bajkowego gnoma nadal pozostaje dla wszystkich tajemnicą. Podczas widowiska wykorzystano także wydarzenia zawarte w Roszpunce. W trakcie spektaklu w wykonaniu aktorów „panteatru” wątki obydwu opowieści przeplatały się ze sobą tworząc nową, całkiem ciekawą opowieść.

Wyjazd do teatru (1). Wyjazd do teatru (2). Wyjazd do teatru (3). Wyjazd do teatru (4). Wyjazd do teatru (5). Wyjazd do teatru (6).

fot. I. Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa andrzejkowa

Data: 28.11.2018  Autor: admin

Dziś w naszej Szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, na fotorelację z której zapraszamy do galerii.
Ach, te nasze niezawodne wróżki! Ach, ci nasi niezawodni rodzice! :-) – dziękujemy Wam serdecznie :-)

Galeria »

KOMUNIKATY

Zabawa andrzejkowa – dowozy

Data: 27.11.2018  Autor: admin

Podajemy harmonogram dowozów na jutrzejszą (środa, 28.11.2018 r.) zabawę andrzejkową:

 • 14.45 – odwozy szkolne do Świętego Gaju i Jankowa,
 • 15.00 – odwozy szkolne do Jasnej,
 • 15.10 – dowóz uczniów na zabawę andrzejkową na trasie Jasna–Bągart,
 • 15.20 – dowóz uczniów na zabawę andrzejkową na trasie Święty Gaj–Jankowo–Bągart,
 • 15.40 – dowóz uczniów na zabawę andrzejkową na trasie Poliksy–Ankamaty–Litewki–Nowa Karczma–Nowiny,
 • 16.00 – 19.00 – zabawa andrzejkowa,
 • 19.00 – odwozy na trasie Święty Gaj–Jankowo–Jasna,
 • 19.30 – odwozy na trasie Nowiny–Nowa Karczma–Litewki–Ankamaty–Poliksy.

Uwaga: podane godziny ze zrozumiałych względów są orientacyjne; autobus na konkretny przystanek może przyjechać plus/minus 5 minut.

PROFILAKTYKA

I Profilaktyczne Mistrzostwa o Puchar Burmistrza w piłkę nożną

Data: 27.11.2018  Autor: Katarzyna Szwamber (klasa VIII)

We wtorek, 27 listopada nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w I Profilaktycznych Mistrzostwach o Puchar Burmistrza w piłkę nożną zorganizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu.
Między przerwą a drugą lekcją ubraliśmy się i pojechaliśmy autobusem do Dzierzgonia na halę sportową, gdzie drużyny (m.in. nasza) miały rozegrać mecze piłki nożnej. Pierwszy mecz okazał się dla naszej ekipy mało szczęśliwym, bowiem już w trzydziestej sekundzie przeciwnicy strzelili bramkę. Końcowy wynik wyglądał następująco: 4:0 dla drużyny przeciwnej, gdzie ostatnia bramka wpadła szesnaście sekund przed końcem meczu. Widocznie przegrana zmotywowała naszych chłopaków na tyle, by w następnym meczu z Brukiem strzelić pierwszy gol już w trzeciej minucie. Przeciwnicy wprawdzie zremisowali, lecz niedługo potem Bągart strzelił jeszcze dwa gole. Tym samym zajęliśmy miejsce 5. Jesteśmy z was dumni!
Podczas trwania tych pełnych emocji meczów, uczniowe klas 4–8 dopingowali drużynę na trybunach zajadając popcorn czy popijając soczkiem. Mieliśmy też okazję skorzystać z foto-budki!

Galeria »

WOLONTARIAT

Góra Grosza

Data: 26.11.2018  Autor: admin

Góra Grosza 2018.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku nasza Szkoła przyłącza się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W jej ramach zebrane do 2.01.2019 r. drobne monety, dzięki którym będzie można zakupić i doposażyć małe domy dla dzieci, czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców.

WOLONTARIAT

Szlachetna paczka

Data: 26.11.2018  Autor: admin

Szlachetna paczka.

Wzorem lat ubiegłych Szkolny Klub Wolontariatu także i w tym roku przyłącza się do charytatywnej akcji „Szlachetna paczka”. Dziękujemy wszystkim, którzy w latach ubiegłych podzielili się z potrzebującymi – i prosimy o podzielenie się także i w tym roku.

Z ŻYCIA SZKOŁY

100 dobrych uczynków na 100–lecie Niepodległej

Data: 26.11.2018  Autor: admin

Pamiętacie? Dziś nastąpiło podsumowanie i zakończenie tej jakże pożytecznej akcji. Do naszej Szkoły przyjechał ojciec Wiesław Dudar, misjonarz werbista z Pieniężna, który w niezwykle ciekawy i pouczający sposób opowiedział nam o życiu i codzienności w Papui Nowej Gwinei, gdzie aktualnie pełni misję. Z wielką satysfakcją i radością przekazaliśmy wspólnie zebrane dary, za które dziękujemy – i Was pozdrawiamy :-) – darczyńcom ze Szkoły Podstawowej w Bruku, Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach i naszej. Dziękujemy katechetce, Pani Zofii Wnuk za zorganizowanie tej pięknej akcji.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

oraz na werbisci.pl

Z ŻYCIA SZKOŁY

100–lecie Niepodległej – świętujemy w Świętym Gaju

Data: 25.11.2018  Autor: admin

Freemake

kamera: W. Szulga

Dziś w Świętym Gaju, wraz z zaproszonymi Gośćmi, mieszkańcami Świętego Gaju i Jankowa, uczniowie naszej Szkoły spektaklem słowno-muzycznym uświetnili 100–lecie Niepodległej. Cieszymy się ze wspólnego świętowania naszego święta narodowego. Dziękujemy naszym uczniom za przepiękne występy, nauczycielom za przygotowanie uczniów, rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dowozu uczniów.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

KODERJUNIOR

KoderJunior – wyjazd edukacyjny do Tczewa

Data: 24.11.2018  Autor: Irena Szulga

KoderJunior - logo.

W piątek 23 listopada 2018 r. dzieci z klas I–III w ramach projektu KoderJunior uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Tczewa. W Fabryce Sztuk nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach z programowania, podczas których wykazywali się swoimi umiejętnościami i wiadomościami z różnych dziedzin. Następnie pojechali do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie w bardzo ciekawy sposób zapoznali się z przedwojenną historią Tczewa. A dlaczego ciekawy? Gdyż tradycyjna ekspozycja muzealna połączona była z nowoczesnymi technologiami. I tak wszyscy mogli usłyszeć gwar przedwojennego tczewskiego dworca kolejowego, rozmowę generała Hallera z urzędnikiem miejskim, jak również gwar targowiska miejskiego. Po obejrzeniu wystawy udali się na ciekawe warsztaty plastyczne. Tematem ich było malowanie piaskiem. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpiLI do pracy. Niektórzy wykonali nawet po kilka prac! Tak im to się bardzo spodobało. Do szkoły wszyscy powrócili we wspaniałych humorach.

KoderJunior (1). KoderJunior (2). KoderJunior (3). KoderJunior (4). KoderJunior (5). KoderJunior (6).

fot. I. Szulga

także na naszym szkolnym facebooku »

więcej o projekcie KoderJunior

KONKURSY

Konkurs plastyczny „730 lat...”

Data: 24.11.2018  Autor: admin

Wczoraj został rozstrzygnięty XIV Konkurs Plastyczny „730 lat...” będący częścią obchodów Święta Gminy – Dnia Patronki: świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, popularnie zwanego Katarzynkami. Obchody zostały zorganizowane przez Gminę Dzierzgoń, Dzierzgoński Ośrodek Kultury i Młodzieżową Radę Miejską.
Miło nam poinformować, że nagrody w tym konkursie zdobyli uczniowie naszej Szkoły: Kornelia Wiekiera (klasa II), Florian Król (V), Zuzanna Krzemińska (VI), Nadia Lip (VI) i Oliwia Fil (VII). Gratulujemy Im odniesionego sukcesu, zaś Pani Annie Kani, nauczycielce plastyki, dziękujemy za opiekę artystyczną i kolejne sukcesy Jej podopiecznych.

SPORT

Półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego dziewcząt młodszych

Data: 22.11.2018  Autor: admin

W Otłowcu rozegrany dziś został półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego dziewcząt młodszych zorganizowany w ramach XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Naszą Szkołę reprezentowały: Paulina Mazurek (klasa VII), Weronika Mazurek (VII) i Klaudia Moroz (VII).
Wyniki gier oraz ostateczna klasyfikacja eliminacji półfinałowych zostały przedstawione w poniższej tabeli:

Szkoła SP 4 Kwidzyn SP Bągart ZS 5 Malbork SP Kmiecin Punkty Małe punkty Miejsce
SP 4 Kwidzyn 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 9 : 0
+ 9
1.
SP Bągart 0 : 3 3 : 0 3 : 0 2 6 : 3
+ 3
2.
SP 5 Malbork 0 : 3 0 : 3 3 : 0 1 3 : 6
– 3
3.
SP Kmiecin 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 0 : 9
– 9
4.

Gratulujemy naszym zawodniczkom godnego reprezentowania Szkoły, prawdziwie sportowej walki i okazywanej postawy fair play.

Galeria »

Ostatnie zdjęcie w galerii dedykujemy tym absolwentom naszej Szkoły – pozdrawiamy Was :-) – którzy dzięki grze w półfinale wojewódzkim tenisa stołowego drużynowego mieli przyjemność oglądać te piękne miejsce – Które? Sprawdżcie w galerii :-)...

SPORT

Półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego chłopców starszych

Data: 21.11.2018  Autor: admin

W Otłowcu rozegrany dziś został półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego chłopców starszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą Szkołę reprezentowali: Przemysław Kruczkowski (klasa VII), Mikołaj Sitek (VIII) oraz Igor Zieliński (VIII).
Wyniki gier oraz ostateczna klasyfikacja eliminacji półfinałowych zostały przedstawione w poniższej tabeli:

Szkoła SP Otłowiec SP 5 Malbork ZS Stegna SP Bągart Punkty Małe punkty Miejsce
SP Otłowiec 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 9 : 0
+ 9
1.
SP 5 Malbork 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 0 : 9
– 9
4.
ZS Stegna 0 : 3 3 : 0 0 : 3 1 3 : 6
– 3
3.
SP Bągart 0 : 3 3 : 0 3 : 0 2 6 : 3
+ 3
2.

Gratulujemy naszym zawodnikom godnego reprezentowania Szkoły, prawdziwie sportowej walki i okazywanej postawy fair play.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Zebrania z rodzicami

Data: 20.11.2018  Autor: admin

Podajemy godziny zebrań klasowych, które odbędą się jutro, 21.11.2018 r., i na które serdecznie zapraszamy:

 • klasa VIII – godz. 16.00,
 • klasa VII – godz. 16.00,
 • klasa VI – data wywiadówki zostanie ustalona i podana w późniejszym terminie,
 • klasa V – godz. 15.00,
 • klasa IV – godz. 16.15,
 • klasa III – godz. 15.00,
 • klasa II – godz. 15.00,
 • klasa I – godz. 15.30,
 • oddział przedszkolny – godz. 16.00.

SPORT

Eliminacje gminne halowej piłki nożnej chłopców starszych

Data: 20.11.2018  Autor: admin

Wczoraj, 19 listopada, w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne halowej piłki nożnej chłopców starszych, rozgrywane w ramach Mistrzostw Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy. W zawodach tych naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa VII), Przemysław Kruczkowski (VII), Sebastian Lis (VII), Patryk Sawicki (VI), Mikołaj Sitek (VIII), Piotr Wadowski (VII) oraz Igor Zieliński (VIII). Poniżej przedstawiamy wyniki meczów i miejsca zajęte przez startujące w zawodach drużyny:

Szkoła SP Bruk SP Bągart SP Dzierzgoń Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 5 : 1 0 : 4 2 5 : 5 2.
SP Bągart 1 : 5 0 : 13 0 1 : 18 3.
SP Dzierzgoń 4 : 0 13 : 0 4 17 : 0 1.
Halowa piłka nożna (1). Halowa piłka nożna (2). Halowa piłka nożna (3). Halowa piłka nożna (4). Halowa piłka nożna (5). Halowa piłka nożna (6).

fot. Z. Tonkowicz

Z ŻYCIA SZKOŁY

100–lecie Niepodległej – Patriotyczny poranek w Jasnej

Data: 18.11.2018  Autor: admin

Freemake

kamera: K. Mazurek

Dziś w Jasnej, na zaproszenie Stowarzyszenia Mieszkańców Jasnej i okolic, uczniowie naszej Szkoły spektaklem słowno-muzycznym uświetnili Patriotyczny poranek zorganizowany z okazji 100–lecia Niepodległej. Cieszymy się ze wspólnego świętowania naszego święta narodowego. Dziękujemy naszym uczniom za przepiękne występy, nauczycielom za przygotowanie uczniów, rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dowozu uczniów.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY :-)

Szkolna akcja „100 dobrych uczynków na 100–lecie Niepodległej”

Data: 15.11.2018  Autor: Z. Wnuk

Z radością informujemy, że na nasz apel o zebranie środków, których potrzebują misjonarze Werbiści z Pieniężna odpowiedziała Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w... Warnicach – woj. zachodniopomorskie! :)
Jak wielka jest siła internetu... <3 <3
Za przeprowadzenie zbiórki dziękujemy Paniom:
– Beacie Samson,
– Izabeli Nahorskiej.
P.S. Akcja w naszej szkole nadal trwa. Zapraszamy do udziału.

Zbiórka (1). Zbiórka (2). Zbiórka (3). Zbiórka (4). Zbiórka (5). Zbiórka (6).

fot. SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach

SPORT

Eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego chłopców starszych

Data: 15.11.2018  Autor: admin

Dzisiaj, 15 listopada, w Czerninie odbyły się eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego chłopców starszych, rozgrywane w ramach Mistrzostw Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy. W zawodach tych naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa VII), Przemysław Kruczkowski (VII) i Mikołaj Sitek (VIII). A jak reprezentowali? Pojechali, zagrali, zwyciężyli :-)

Szkoła SP Mikołajki Pomorskie SP Czernin SP 1 Sztum SP Bągart Punkty Małe punkty Miejsce
SP Mikołajki Pomorskie 3 : 1 3 : 0 0 : 3 2 6 : 4
+ 2
2.
SP Czernin 1 : 3 3 : 0 0 : 3 1 4 : 6
– 2
3.
SP 1 Sztum 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 0 : 9
– 9
2.
SP Bągart 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 9 : 0
+ 9
1.

Gratulujemy chłopcom zostania mistrzami powiatu w tenisie stołowym drużynowym. Będą oni reprezentować naszą Szkołę i powiat sztumski w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 21.11.2018 r. w Otłowcu.

Galeria »

SPORT

Eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego dziewcząt młodszych

Data: 15.11.2018  Autor: admin

Wczoraj, 14 listopada, w Czerninie odbyły się eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego dziewcząt młodszych, rozgrywane w ramach Mistrzostw Dzieci organizowanych przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy. W zawodach tych naszą Szkołę reprezentowały: Paulina Mazurek (klasa VII), Weronika Mazurek (VII) i Klaudia Moroz (VII). A jak reprezentowały? Pojechały, zagrały, zwyciężyły :-)

Szkoła SP Mikołajki Pomorskie SP 1 Sztum SP Czernin SP Bągart SP 2 Sztum Punkty Małe punkty Miejsce
SP Mikołajki Pomorskie 2 : 3 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 2 : 12
– 10
5.
SP 1 Sztum 3 : 2 1 : 3 0 : 3 0 : 3 1 4 : 11
– 7
4.
SP Czernin 3 : 0 3 : 1 0 : 3 1 : 3 2 7 : 7
0
3.
SP Bągart 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 : 0 4 12 : 0
+ 12
1.
SP 2 Sztum 3 : 0 3 : 1 3 : 1 0 : 3 3 9 : 5
+ 4
2.

Gratulujemy dziewczętom zostania mistrzyniami powiatu w tenisie stołowym drużynowym. Będą one reprezentować naszą Szkołę i powiat sztumski w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 22.11.2018 r. w Otłowcu.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Gminne obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Data: 11.11.2018  Autor: admin

Poczet sztandarowy Szkoły.

Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył dziś w gminnych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległoci, które odbyły się w Dzierzgoniu.
Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Marzenie Dudek, Emilii Sokalskiej i Panu Tomaszowi Kuligowi za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

SPORT

Turniej tenisa stołowego z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Data: 10.11.2018  Autor: admin

W sobotę, 10 listopada 2018 r., w Czerninie odbył się turniej tenisa stołowego zorganizowany przez UKS „Sokolik” z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Miło nam poinformować, ze w kategorii dziewcząt szkół podstawowych 1. miejsce zajęła Weronika Mazurek (klasa VII), 2-gie Paulina Mazurek (VII), a 3-cie Klaudia Moroz (VII). Wśród chłopców starszych 1–sze miejsce zajął absolwent naszej Szkoły, Szymon Dubień.
Serdecznie dziękujemy Państwu Katarzynie i Jarosławoi Mazurkom za przywiezienie/odwiezienie uczniów na zawody/z zawodów.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Narodowe Święto Niepodległości – 100–lecie Niepodległej

Data: 9.11.2018  Autor: admin

Święto Niepodległości 2018.

Dziś w szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości – 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Cała społeczność uczniowska brała udział w uroczystym apelu. Każda klasa, poczynając od zerówki a kończąc na klasie VIII, zaśpiewała patriotyczne pieśni. I to jak zaśpiewali! P-r-z-e-p-i-ę-k-n-i-e! :-) Po apelu pojechaliśmy do Dzierzgonia na wspólne, wszystkich szkół w gminie, uroczyste odśpiewanie naszego hymnu państwowego i stworzenie pamiątkowej naszej polskiej flagi państwowej.
Serdecznie dziękujemy uczniom za godne uczczenie Święta Niepodległości, a wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły, szczególnie Pani Paulinie Lip–Jaszewskiej, Pani Zofii Wnuk, Pani Joannie Płączyńskiej i Panu Władysławowi Szewczunowi, za piękne przygotowanie uroczystości.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

także na naszym szkolnym facebooku »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy :-)

Data: 6.11.2018  Autor: admin

Laptopy.

Serdecznie dziękujemy Panu Jensowi Knudsenowi Mollerowi z firmy Jasna–Pol, Pani Dorocie Lip, Panu Maciejowi Skibniewskiemu z firmy PPHU Nowiny oraz Radzie Rodziców za zasponsorowanie zakaupu trzech laptow. Wasz bezinteresowny i hojny dar serca pozwoli naszym uczniom w pełni korzystać z posiadanych przez Szkołę tablic multimedialnych i bardzo ułatwi naukę i nauczanie.

100–LECIE NIEPODLEGŁEJ

Lekcja żywej historii

Data: 6.11.2018  Autor: admin

Bractwo Rycerskie KERIN przedstawiło nam dzisiaj w sposób niezywkle ciekawy i pouczający historię naszej Ojczyzny od rozbiorów i ich przyczyn, poprzez powstania, do odzyskania niepodległości 100 lat temu. Dziękujemy Bractwu za ten niesamowity spektakl.

Galeria »

SPORT

Eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego

Data: 5.11.2018  Autor: admin

W dniu dzisiejszym, 5 listopada, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego. Naszą Szkołę reprezentowały: Paulina Mazurek (klasa VII), Weronika Mazurek (VII), Klaudia Moroz (VII), Katarzyna Szwamber (VIII), Sandra Wiśniewska (VIII) i Julia Wnuk (VIII), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Norbert Kołodziejski (VII), Gracjan Lędziński (VI), Bartosz Lis (V), Mikołaj Sitek (VIII), Piotr Wiśniewski (VI) oraz Igor Zieliński (VIII).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta starsze

Szkoła SP Bruk SP Dzierzgoń SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 0 : 3 3 : 0 1 3 :3 2.
SP Dzierzgoń 3 : 0 3 : 0 2 6 : 0 1.
SP Bągart 0 : 3 0 : 3 0 0 : 6 3.

chłopcy starsi

Szkoła SP Bruk SP Dzierzgoń SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 3 : 1 0 : 3 1 3 : 4 2.
SP Dzierzgoń 1 : 3 0 : 3 0 1 : 6 3.
SP Bągart 3 : 0 3 : 0 2 6 : 0 1.

Dziewczęta młodsze nie miały przeciwniczek i automatycznie awansowały do eliminacji powiatowych.

chłopcy młodsi

Szkoła SP Bruk SP Dzierzgoń SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 3 : 0 3 : 0 2 6 : 0 1.
SP Dzierzgoń 0 : 3 0 : 3 0 0 : 6 3.
SP Bągart 0 : 3 3 : 0 1 3 : 3 2.

Gratulujemy dziewczętom młodszym i chłopcom starszym wygrania eliminacji gminnych tenisa stołowego drużynowego. Będą oni reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

do góry strony

SPORT

Eliminacje powiatowe unihokeja

Data: 31.10.2018  Autor: admin

W dniu dzisiejszym, 31 października, w Mikołajkach Pomorskich odbyły się eliminacje powiatowe unihokeja klas (roczników) młodszych. Naszą Szkołę reprezentowały: Inez Branecka (klasa V), Oliia Fil (VII), Zuzanna Krzemińska (VI), Dagmara Kulig (VII), Patrycja Laborowska (VI), Nadia Lip (VI), Oliwia Mamczyńska (VII), Paulina Mazurek (VII) i Weronika Mazurek (VII), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Florian Król (klasa VI), Dawid Kruszewski (VI), Karol Kruszewski (V), Gracjan Lędziński (VI), Bartosz Lis (V), Igor Ryszczuk (VI), Fabian Szponikowski (V) i Piotr Wiśniewski (VI).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta

Szkoła SP Bągart SP Mikołajki Pomorskie SP Nowa Wieś Punkty Bramki Miejsce
SP Bągart 3 : 1 2 : 4 3 5 :5 2.
SP Mikołajki Pomorskie 1 : 3 0 : 6 0 1 : 9 3.
Nowa Wieś 4 : 2 6 : 0 6 10 : 2 1.

chłopcy

Szkoła SP Bągart SP Mikołajki Pomorskie SP Czernin Punkty Bramki Miejsce
SP Bągart 0 : 9 1 : 7 0 1 : 16 3.
SP Mikołajki Pomorskie 9 : 0 6 : 1 6 15 : 1 1.
SP Czernin 7 : 1 1 : 6 3 8 : 7 2.

Gratulujemy dziewczętom i chłopcom godnego reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych, zaś Panu Zygmuntowi Tonkowiczowi przygotowania drużyn i dotarcia z nimi do eliminacji powiatowych.

Galeria »

SPORT

Eliminacje gminne unihokeja

Data: 30.10.2018  Autor: admin

W dniu dzisiejszym, 30 października, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne unihokeja klas (roczników) młodszych. Naszą Szkołę reprezentowały: Inez Branecka (klasa V), Oliia Fil (VII), Zuzanna Krzemińska (VI), Dagmara Kulig (VII), Patrycja Laborowska (VI), Nadia Lip (VI), Oliwia Mamczyńska (VII), Paulina Mazurek (VII) i Weronika Mazurek (VII), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Florian Król (klasa VI), Dawid Kruszewski (VI), Karol Kruszewski (V), Gracjan Lędziński (VI), Bartosz Lis (V), Igor Ryszczuk (VI), Fabian Szponikowski (V) i Piotr Wiśniewski (VI).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta

Szkoła SP Bruk SP Dzierzgoń SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 0 : 3 0 : 2 0 0 :5 3.
SP Dzierzgoń 3 : 0 0 : 1 2 3 : 1 2.
SP Bągart 2 : 0 1 : 0 4 3 : 0 1.

chłopcy

Szkoła SP Bruk SP Dzierzgoń SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk 2 : 1 0 : 1 2 2 : 2 2.
SP Dzierzgoń 1 : 2 1 : 1 1 2 : 3 3.
SP Bągart 1 : 0 1 : 1 3 2 : 1 1.

Gratulujemy dziewczętom i chłopcom wygrania eliminacji gminnych unihokeja. Będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się jutro, 31.10.2018 r., w Mikołajkach Pomorskich.

Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Podsumowanie programu unijnego w „zerówce”

Data: 30.10.2018  Autor: admin

Zajęcia unijne - logo.

Wzmacniamy gminne przedszkola – cykl kompleksowych działań
na rzecz rozwoju i poprawy jakości edukacji w Gminie Dzierzgoń.

Dziś jakże pięknie przygotowanym i przedstawionym występem zakończyliśmy roczne zajęcia w oddziale przedszkolnym prowadzone w ramach gminnego programu unijnego.

Koniec zajęć unijnych w zerówce (1). Koniec zajęć unijnych w zerówce (2). Koniec zajęć unijnych w zerówce (3). Koniec zajęć unijnych w zerówce (4). Koniec zajęć unijnych w zerówce (5).

fot. Z. Wnuk

także na youtube »

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

SPORT

Turniej tenisa stołowego

Data: 27.10.2018  Autor: admin

W sobotę, 27 października 2018 r., w Czerninie odbył się turniej tenisa stołowego rozpoczynający sezon 2018/2019. Miło nam poinformować, ze w kategorii dziewcząt szkół podstawowych 1. miejsce zajęła Weronika Mazurek (klasa VII), 2-gie Paulina Mazurek (VII), a 3-cie Klaudia Moroz (VII). Wśród chłopców młodszych szkół podstawowych 2-gie miejsce zajął Dawid Moroz (klasa V).
Serdecznie dziękujemy Pani Kindze Moroz oraz Panu Jarosławoi Mazurkowi za przywiezienie/odwiezienie uczniów na zawody/z zawodów.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Data: 22.10.2018  Autor: admin

W dniu dzisiejszym w naszej szkole, pod nadzorem Komisji Wyborczej, odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki:

 • uprawnionych do głosowania – 58 osób
 • oddanych głosów – 55, co stanowi 94,83 % wszystkich uprawnionych do głosowania, w tym:
  • głosów ważnych – 55
  • głosów nieważnych – 0

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

 • PRZEWODNICZĄCY RSU – Norbert Kołodziejski
 • ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Oliwia Fil
 • SEKRETARZ – Katarzyna Szwamber

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Panu Zygmuntowi Tonkowiczowi, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego, sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia wyborów, zaś Oliwii Mamczyńskiej, Zuzannie Sikorze i Sandrze Wiśniewskiej dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu wyborów.

Galeria »

SPORT

Eliminacje gminne unihokeja

Data: 22.10.2018  Autor: admin

W miniony piątek, 19 października, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne unihokeja. Naszą Szkołę reprezentowały: Weronika Lezner (klasa VIII), Zuzanna Sikora (VIII), Katarzyna Szwamber (VIII), Sandra Wiśniewska (VIII) i Julia Wnuk (VIII), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Norbert Kołodziejski (klasa VII), Przemysław Kruczkowski (VII), Krzysztof Laborowski (VII), Sebastian Lis (VII), Patryk Sawicki (VI), Mikołaj Sitek (VIII), Piotr Wadowski (VII) i Igor Zieliński (VIII).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń 2 : 1 3 : 1 2 5 :2 1.
SP Bruk 1 : 2 1 : 0 1 2 : 2 2.
SP Bągart 1 : 3 0 : 1 0 1 : 4 3.

chłopcy

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń 2 : 1 2 : 1 2 4 : 2 1.
SP Bruk 1 : 2 1 : 0 1 2 : 2 2.
SP Bągart 1 : 2 0 : 1 0 1 : 3 3.

Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

100 tuji na 100–lecie Niepodległej

Data: 20.10.2018  Autor: admin

W miniony czwartek, 18.10.2018 r., na 100–lecie Niepodległej, zasadziliśmy w naszej Szkole 100 – a nawet 102! :-) - tuji. Wspólną – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły – radosną pracą uświetniliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upiększyliśmy teren naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Aluszyk, Pani Aurelii Barra, Pani Anieli Braneckiej, Pani Magdalenie Brzozowskiej, Pani Krystynie Kruszewskiej, Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Monice Mączkowskiej, Pani Agnieszce Laborowskiej, Pani Jadwidze Lewandowskiej, Pani Elżbiecie Lis, Pani Annie Palidze, Państwu Emilii i Grzegorzowi Sokalskim, Pani Marcie Winiarskiej za pomoc okazaną Szkole, zaś Pani Magdalenie Brzozowskiej także za zorganziowanie pomocy finansowej. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Skibniewskiemu, dyrektorowi PPHU Nowiny, za sfinansowanie zakupu tuji.

Galeria »

SPORT

Bieg na orientację

Data: 20.10.2018  Autor: admin

W czwartek, 18.10.2018 r., w lesie koło Kielm odbyły się biegi na orientację będące VI Otwartymi Mistrzostwami Gminy Dzierzgoń i jednocześnie V Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Sztumskiego. W zawodach tych naszą Szkołę reprezentowali: Inez Branecka (klasa V), Amelia Chwesiuk (IV), Filip Dudek (IV), Nadia Kawicka (V), Florian Król (V), Zuzanna Król (IV), Zuzanna Krzemińska (VI), Dagmara Kulig (VII), Patrycja Laborowska (VI), Krzysztof Laborowski (VII), Weronika Lezner (VIII), Gracjan Lędziński (VI), Nadia Lip (VI), Sebastian Lis (VII), Dawid Moroz (V), Igor Ryszczuk (VI), Igor Paliga (IV), Zuzanna Sikora (VIII), Mikołaj Sitek (VIII), Bartosz Spicha (IV), Oliwia Szponikowska (VII), Katarzyna Szwamber (VIII), Klaudia Tomaszewska (IV), Sandra Wiśniewska (VIII), Piotr Wiśniewski (VI), Julia Wnuk (VIII) oraz Igor Zieliński (VIII).
Miło nam poinformować, że 1. miejsce zajęli: Zuzanna Król, Nadia Lip i Igor Ryszczuk. Na drugich miejscach przybiegli: Amelia Chwesiuk, Filip Dudek, Florian Król, Dagmara Kulig i Igor Zieliński. Miejsce 3. zajęli: Patrycja Laborowska, Gracjan Lędziński i Igor Paliga i Klaudia Tomaszewska. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 12 medali. Gratulujemy! :-)
Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

KLUB WOLONTARIATU

Bicie rekordu

Data: 18.10.2018  Autor: I. Szulga

Resuscytacja, 16.10.2018 r.

W Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, 16.10.2018 r., uczniowie od zerówki do ósmej klasy, nauczyciele, rodzice oraz strażacy z OSP z Jasnej i z Bągartu razem bili rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Punktualnie o 12.00 przez kolejne trzydzieści minut wspólnie promowaliśmy naukę pierwszej pomocy. Rekord został pobity w całym kraju. W naszej szkole również. W 2017 r. w wydarzeniu uczestniczyły 72 osoby, a w tym roku 125. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Galeria »

SPORT

Piłka nożna z Tymbarkiem

Data: 18.10.2018  Autor: admin

W środę, 17.10.2018 r., w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach tych naszą Szkołę reprezentowali: Antoni Dec (III), Filip Dudek (IV), Adrian Galuba (III), Sebastian Jakubczak (V), Sebastian Jarzembiński (III), Florian Król (V), Zuzanna Król (IV), Dawid Kruszewski (VI), Karol Kruszewski (V), Nadia Lip (VI), Bartosz Lis (V), Paweł Mączkowski (III), Dawid Moroz (V), Jakub Piaskowski–Lewko (IV), Bartosz Spicha (IV), Piotr Szwamber (III), Klaudia Tomaszewska (IV).
Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

 

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Data: 16.10.2018  Autor: R. Błażejewska

Głosowanie.

Dziękuję bardzo Rodzicom i Uczniom naszej szkoły, którzy nominowali mnie do plebiscytu NAUCZYCIEL NA MEDAL, dzięki czemu będę ubiegała się o tytuł Nauczyciel Pomorza 2018. Jest mi ogromnie miło, że to Państwo – Rodzice dostrzegacie i doceniacie moją pracę, postawę, zaangażowanie, to że jestem z Waszymi dziećmi i przy nich. Uczniom dziękuję za wciąż stawiane przede mną wyzwania, oczekiwania i za okazywaną radość :-).
W związku z tą nominacją potrzebne są wszystkich przyjaznych mi osób głosy oddane poprzez smsy wysłane na nr: 72355 o treści: NGJ.261
Pierwszy powiatowy etap plebiscytu ruszył 15 października i potrwa do 13 listopada. Zwycięzcy tego etapu awansują do finału wojewódzkiego.
Dziękuję bardzo i.........startujemy :-D :-D :-D

Ryszarda Błażejewska

Z ŻYCIA SZKOŁY

Projekt „BohaterON w Twojej Szkole”

Data: 14.10.2018  Autor: J. Blicharz

Bohateron 2018.

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie bierze udział w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE. Celem projektu jest uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
Więcej o projekcie: www.bohateronwtwojejszkole.pl

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 14.10.2018  Autor: admin

W piątek, 12 października, odchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy wszystkim pracownikom Szkoły zadowolenia z pracy, wielu sukcesów dydaktyczno–wychowawczych i codziennego radosnego uśmiechu naszych pociech :-)

Galeria »

także na szkolnym facebooku »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Pasowanie na pierwszaków

Data: 14.10.2018  Autor: admin

Uroczystym aktem pasowania na pierwszaka, w piątek 12.10.2018 r., oficjalnie przyjęliśmy w mury naszej Szkoły dotychczasowych maluszków. Uczniami pierwszej klasy zostali:

 1. Zuzanna Aluszyk
 2. Alan Brzozowski
 3. Wiktoria Chuderewicz
 4. Wojciech Gacioch
 5. Adrian Galuba
 6. Adrianna Kopacz
 7. Julia Kulig
 8. Szymon Lewandowski
 9. Nadia Paliga
 10. Natalia Spicha
 11. Adam Sucharzewski
 12. Szymon Szczepankiewicz
 13. Alicja Winiarska

Życzymy im bardzo dobrych wyników i radości na drodze ku wiedzy, zaś ich Rodzicom dużo satysfakcji z odniesionych przez Ich pociechy sukcesów.

Galeria »

 

100 dobrych uczynków na 100–lecie Niepodległości Polski

Data: 9.10.2018  Autor: Z. Wnuk

Uwaga! W naszej szkole prowadzimy akcję charytatywną na rzecz misji. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
Zbieramy:

 • środki czystości,
 • środki opatrunkowe,
 • przedmioty religijne,
 • stare telefony komórkowe (mogą być zepsute).
Dożynki wiejskie w Bągarcie (1). Dożynki wiejskie w Bągarcie (2). Dożynki wiejskie w Bągarcie (3). Dożynki wiejskie w Bągarcie (4). Dożynki wiejskie w Bągarcie (5). Dożynki wiejskie w Bągarcie (6).

fot. Z. Wnuk

 

100–lecie Niepodległej

Data: 9.10.2018  Autor: admin

Bibliotekarze gminy Dzierzgoń, a więc i biblioteka naszej Szkoły, ogłosili akcję mającą na celu wyłonienie listy 100 książek na Stulecie Niepodległości Polski. Aby wziąć udział w tej akcji – do czego serdecznie zapraszamy – wystarczy wypełnić anonimową ankietę, która jest do pobrania w naszej szkolnej bibliotece.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wycieczki „zerówki”

Data: 9.10.2018  Autor: admin

Zajęcia unijne - logo.

Wzmacniamy gminne przedszkola – cykl kompleksowych działań
na rzecz rozwoju i poprawy jakości edukacji w Gminie Dzierzgoń.

We wtorek, 9.10.2018 r., przedszkolaki brały udział w wycieczce do Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie w ramach projektu „Wzmacniamy Gminne Przedszkola”. Uczestnicy przeszli ścieżkę dydaktyczną, a także wysłuchali ciekawej lekcji na temat zwierząt.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

także na szkolnym facebooku »

SPORT

Eliminacje gminne halowej piłki nożnej

Data: 6.10.2018  Autor: admin

W piątek, 5.10.2018 r., w Dzierzgoniu odbyły się elminacje gminne halowej piłki nożnej. Naszą Szkołę reprezentowali: Sebastian Jakubczak (klasa V), Sebastian Jarzembiński (III), Florian Król (V), Karol Kruszewski (V), Jakub Lewko–Piaskowski (IV), Gracjan Lędziński (VI), Bartosz Lis (V), Dawid Moroz (V), Bartosz Spicha (IV) i Piotr Wiśniewski (VI).
Serdecznie dziękujemy firmie FASTER za dowiezienie naszych uczniow na zawody i z zawodów.

Galeria »

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data: 30.09.2018  Autor: admin

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W piątek, 28.09.2018 r., w klasach IV–VIII Państwo Marzenna i Andrzej Kapczyńscy zorganizowali szkolne obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Okazało się, że ekspertów w tej dziedzinie ci u nas dostatek :–)

Galeria »

SKKT „Sznurówka”

Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Data: 29.09.2018  Autor: admin

W sobotę, 29 września uczniowie ze SKKT "Sznurówka" wzięli udział w 56 rajdzie pieszym po Wysoczyźnie Elbląskiej zorganizowanym przez PTTK w Elblągu.

także na szkolnym facebooku »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wycieczki „zerówki”

Data: 28.09.2018  Autor: admin

Zajęcia unijne - logo.

Wzmacniamy gminne przedszkola – cykl kompleksowych działań
na rzecz rozwoju i poprawy jakości edukacji w Gminie Dzierzgoń.

W piątek, 28.09.2018 r., przedszkolaki brały udział w zajęciach prowadzonych w Elbląskim Parku Technologicznym pod hasłem „Akademia Młodego Chemika”.
W środę, 26.09.2018 r., dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Sprzątanie świata 2018

Data: 22.09.2018  Autor:  admin

W miniony piątek, 21.09.2018 r., po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”.

Sprzątanie świata (1). Sprzątanie świata (2). Sprzątanie świata (3). Sprzątanie świata (4). Sprzątanie świata (5). Sprzątanie świata (6). Sprzątanie świata (7).

fot. N. Kołodziejski (klasa VII), P. Lip–Jaszewska, Z. Wnuk

OGŁOSZENIA

Dowozy szkolne

Data: 17.09.2018  Autor:  admin

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem wszystkich nieporozumień w sprawie dowozów szkolnych zapraszamy na spotkanie z przewoźnikiem i władzami gminy, które odbędzie się w naszej Szkole w najbliższą środę, 19.09.2018 r. o godzinie 15.30.

 

Dożynki wiejskie w Bągarcie

Data: 17.09.2018  Autor:  admin

Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył 16.09.2018 r. w dożynkach wiejskich w Bągarcie. Dziękujemy organizatorom dożynek za zaproszenie i składamy wszystkim rolnikom wyrazy najgłębszego uznania dla ich pracy oraz życzymy wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Emilii Sokalskiej, Agnieszce Winiarskiej i Panu Sławomirowi Sitkowi za godne reprezentowanie naszej Szkoły.
Niewątpliwą ozdobą dożynek był występ naszego szkolnego chóru w składzie: Inez Branecka (klasa V), Oliwia Fil (VII), Zuzanna Krzemińska (VI), Oliwia Mamczyńska (VII), Paulina Mazurek (VII), Weronika Mazurek (VII), Klaudia Moroz (VII), Zuzanna Sikora (VIII)i Sandra Wiśniewska (VIII) – występ ten nagrodzony został zasłużonymi wielkimi brawami! :). Dziękujemy dziewczętom, Panu Władysławowi Szewczunowi za ich przygotowanie, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu występu.

Dożynki wiejskie w Bągarcie (1). Dożynki wiejskie w Bągarcie (2). Dożynki wiejskie w Bągarcie (3). Dożynki wiejskie w Bągarcie (4). Dożynki wiejskie w Bągarcie (5). Dożynki wiejskie w Bągarcie (6).

fot. Norbert Kołodziejski (klasa VII), W. Szulga

 

Remonty, budowle i bezinteresowna pomoc – dziękujemy :-)

Data: 10.09.2018  Autor:  admin

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Szczepankiewiczowi za wybudowanie piaskownicy i przywiezienie piasku do niej oraz za wykonanie półek i wieszaka na ręczniki w oddziale przedszkolnym.

Piaskownica (1). Piaskownica (2). Piaskownica (3). Piaskownica (4). Piaskownica (5). Piaskownica (6).

fot. W. Szulga

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Dziękujemy serdecznie Państwu Izabeli i Tomaszowi Kuligom za ofiarowanie szkole piłek i kwiatów w klasie I.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Dzięki zaangażowaniu Pana Zbigniewa Mańkowskiego – serdecznie Jemu za to dziękujemy – została zabudowana poręcz przy schodach zewnętrznych prowadzących do oddziału przedszkolnego, zabezpieczone kratą drzwi do piwnicy szkolnej oraz poprawiona furtka wejściowa – już się nie zacina :-)

 

Dożynki gminne

Data: 9.09.2018  Autor:  admin

Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył dziś w dożynkach gminnych, które odbyły się w Jasnej. Dziękujemy organizatorom dożynek za zaproszenie i składamy wszystkim rolnikom wyrazy najgłębszego uznania dla ich pracy oraz życzymy wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Katarzynie Marczuli, Monice Mączkowskiej i Panu Tomaszowi Kuligowi za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

 

Narodowe Czytanie

Data: 8.09.2018  Autor:  admin

Uczennice naszej Szkoły: Oliwia Mamczyńska (klasa VII), Zuzanna Sikora (VIII), Katarzyna Szwamber (VIII) i Julia Wnuk (VIII), pod opieką Pani Jadwigi Blicharz i Pani Joanny Płączyńskiej, wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, zorganizowanym w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w ramach Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Dzięujemy uczenicom, nauczycielkom i rodzicom za udział w tej jakże cennej inicjatywie.

więcej na szkolnym facebooku »

 

Pan policjant w pierwszej klasie

Data: 7.09.2018  Autor:  admin

Dziś klasę I odwiedził aspirant sztabowy Adam Grzebyk z Posterunku Policji w Dzierzgoniu, przeprowadzając pogadankę na temat bezpieczeństwa i opowiadając o swojej pracy.

zdjęcia na szkolnym facebooku »

 

Wywiadówki

Data: 8.09.2018  Autor:  admin

Podajemy terminy zebrań klasowych, na które serdecznie zapraszamy:

 • klasa VIII – 11.09.2018 r., wtorek, godz. 15.00,
 • klasa VII – 12.09.2018 r., środa, godz. 15.30,
 • klasa VI – 12.09.2018 r., środa, godz. 15.00,
 • klasa V – 11.09.2018 r., wtorek, godz. 14.30,
 • klasa IV – 12.09.2018 r., środa, godz. 16.00,
 • klasa III – 11.09.2018 r., wtorek, godz. 16.00,
 • klasa II – 10.09.2018 r., poniedziałek, godz. 14.00,
 • klasa I – 12.09.2018 r., środa, godz. 15.30,
 • oddział przedszkolny – 12.09.2018 r., środa, godz. 16.00.

 

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty

Data: 3.09.2018  Autor:  admin

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Z tej okazji życzymy naszym uczniom samych piątek i szóstek, co najmniej bardzo dobrego – jak nie wzorowego :) – sprawowania oraz radości i spełnienia swych szkolnych zamierzeń; ich Rodzicom zadowolenia z pociech oraz efektywnej współpracy ze Szkołą, zaś pracownikom Szkoły dużo satysfakcji i wielu sukcesów pedagogiczno–wychowawczych odniesionych na edukacyjnej niwie oraz owocnej realizacji swych zawodowych planów.

 

Rok szkolny 2018/2019 już niebawem

Data: 1.09.2018  Autor:  admin

Już za kilka dni, 3 września, w poniedziałek, mszą świętą w intencji nowego roku szkolnego, która zostanie odprawiona w kościele w Bągarcie ok. 9.15 oraz uroczystym apelem rozpoczniemy rok szkolny 2018/2019.
Godziny dowozu uczniów według stałych zasad.

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2018 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.