Powiększ tekstZmień kontrast
Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2020/2021rok szkolny 2019/2020rok szkolny 2018/2019rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

wrzesień 2016październik 2016listopad 2016grudzień 2016styczeń 2017luty 2017marzec 2017
kwiecień 2017maj 2017czerwiec 2017

rok szkolny 2015/2016rok szkolny 2014/2015rok szkolny 2013/2014rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012rok szkolny 2010/2011rok szkolny 2009/2010Wykaz podręczników i ćwiczeń,
które należy kupić na rok szkolny 2017/2018

Plan lekcji 2016/2017.– Podręczniki na rok szkolny 2017/2018 (pdf; 356 KB),
Podręczniki 2017/2018.– Podręczniki na rok szkolny 2017/2018 (odt; 9 KB).


 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Data: 23.06.2017  Autor:  admin

W piątek, 23.06.2017 r., zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.

Klasę VI z wyróżnieniem ukończyły:

 1. Weronika Kruszewska   średnia ocen: 5,27; sprawowanie: wzorowe,
 2. Zuzanna Sikora   5,72 (najwyższa średnia w szkole); wzorowe; nagroda dyrektora szkoły,
 3. Katarzyna Szwamber   5,18; wzorowe,
 4. Sandra Wiśniewska   5,09; wzorowe,
 5. Julia Wnuk   5,36; wzorowe; nagroda dyrektora szkoły.

Klasę V z wyróżnieniem ukończyli:

 1. Oliwia Fil   średnia ocen: 5,55; sprawowanie: wzorowe; nagroda dyrektora szkoły,
 2. Norbert Kołodziejski   4,82; wzorowe,
 3. Dagmara Kulig   4,91; wzorowe,
 4. Oliwia Mamczyńska   5,27; wzorowe,
 5. Klaudia Moroz   5,09; wzorowe,
 6. Paulina Mazurek   4,91; wzorowe,
 7. Weronika Mazurek   4,82; wzorowe.

Świadectwo ukończenia klasy IV z wyróżnieniem otrzymali:

 1. Klaudia Mączkowska   średnia ocen: 5,00; sprawowanie: wzorowe
 2. Nadia Lip   5,36; wzorowe; nagroda dyrektora szkoły,
 3. Wiktoria Moroz   5,18; wzorowe,
 4. Piotr Wiśniewski   5,09; wzorowe.

W klasach młodszych na szczególne wyróznienie zasłużyli:

klasa I klasa II klasa III
Martyna Lewandowska Amelia Chwesiuk Inez Branecka
  Filip Dudek Dominik Chełmicki
  Zuzanna Król Bartosz Lis
  Igor Paliga  
  Jakub Piaskowski–Lewko  
  Klaudia Tomaszewska  
  Michalina Wiekiera  

Gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce. Wierzymy, że za rok grono wyróżnionych uczniów znacznie się powiększy.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowania całorocznych szkolnych konkursów:
– w Konkursie na Najlepszego Czytelnika w Szkole w kategorii klas I-III zwyciężyła Wiktoria Lędzińska z klasy II, a w kategorii klas IV-VI Igor Ryszczuk z klasy IV.
– w Konkursie na Najlepszy Zeszyt Lektur Dodatkowych zwyciężyła Oliwia Fil z klasy V.
– w Szkolnym Konkursie „Mistrz Ortografii” zwyciężyła Julia Wnuk (klasa VI), 2. miejsce zajęła Zuzanna Sikora (VI), zaś miejsce 3. Oliwia Fil (V).
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” wyrózniona została Klaudia Mączkowska z klasy IV,
– w XXIV edycji Konkursu na Najlepszego Sportowca Szkoły najlepszymi okazali się:

dziewczęta   chłopcy
1. Weronika Mazurek klasa V   1. Igor Zieliński klasa VI
2. Paulina Mazurek V   2. Norbert Kołodziejski V
3. Oliwia Mamczyńska V   3. Przemysław Kruczkowski V
          Piotr Wiśniewski IV

Za okazaną Szkole pomoc serdecznie dziękujemy Prezydium Rady Rodziców: Pani Agnieszcze Sikorze, Pani Wioletcie Fil, Panu Marcinowi Szczepankiewiczowi. Serdecznie dziękujemy także Pani Elżbiecie Aluszyk, Pani Ewie Białkowskiej, Państwu Marzenie i Ziemowitowi Dudkom, Pani Natalii Galubie, Pani Wioletcie Jakubczak, Pani Bożenie Kołodziejskiej, Pani Krystynie Kruszewskiej, Pani Annie Kułakowskiej, Pani Agnieszce Laborowskiej, Pani Jadwidze Lewandowskiej, Pani Krystynie Lewko, Pani Dorocie Lip, Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Katarzynie Mazurek, Pani Monice Mączkowskiej, Pani Kindze Moroz, Pani Patrycji Moroz, Pani Angelice Pręcikowskiej, Pani Iwonie Sawickiej, Panu Kazimierzowi Sikorze, Panu Krzysztofowi Sikorze, Panu Mieczysławowi Sikorze, Państwu Urszuli i Sławomirowi Sitkom, Panu Wojciechowi Skwarkowi, Pani Ewie Sokalskiej, Panu Grzegorzowi Sokalskiemu, Państwu Emilii i Krzysztofowi Spichom, Pani Magdalenie Szczepankiewicz, Panu Mirosławowi Szmiglowi, Pani Małgorzacie Szponikowskiej, Pani Agnieszce Winiarskiej, Pani Marcie Winiarskiej, Pani Zofii Wnuk, Panu Zbigniewowi Zielińskiemu.

A teraz nic dodać, nic ująć, tylko zaczęły się...

WAKACJE!!! :)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd na spotkanie z cyklu „Znani Dzierzgonianie”

Data: 20.06.2017  Autor:  Weronika Kruszewska (klasa VI)

19 czerwca 2017 roku aktyw biblioteczny Szkoły Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie, pod opieką Pani Joanny Płączyńskiej i Pani Jadwigi Blicharz, wybrał się do Dzierzgonia na spotkanie z cyklu „Znani Dzierzgonianie”.
Spod szkoły wyruszyliśmy do Dzierzgonia o 8.20 autobusem szkolnym. Po dotarciu na miejsce poszliśmy do Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, ponieważ tam miało odbyć się zaplanowane spotkanie. Jego gościem honorowym była aktorka, instruktorka teatralna i instruktorka dramy – Pani Marta Lewandowska. Na samym początku Pani Marta została mile przywitana przez zaproszonych gości. Następnie, gdy wszyscy zajęli swoje miejsca i zapadła cisza, została przedstawiona prezentacja na temat życia Pani Marty, została ona przygotowana przez ucznia Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Prezentacja wywarła na aktorce – oraz na jej bliskich – pozytywne emocje. Oczywiście nie zabrakło łez szczęścia. Z projekcji multimedialnej dowiedzieliśmy się, że Pani Marta występowała w różnych serialach, takich jak: „Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Pielęgniarki” i „Przyjaciółki”. Pani Marta grała też w reklamach.
Po prezentacji swój występ wokalny zaprezentowało pięć dziewczynek. Wśród nich znajdowała się uczennica naszej szkoły – Inez Branecka. Przedszkolaki z „Tęczowego Przedszkola” popisały się w przedstawieniu „Czerwony kapturek” zagranym w języku angielskim. Później wystąpiły uczennice naszej szkoły w piosence „Drzwi do kariery”. Zaprezentowały się świetnie. Brawa po ich występie były naprawdę głośne. Na samym końcu wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w przedstawieniu „Trolle”.
Po występach uczniów, Pani Marta oraz prezes RTI w Dzierzgoniu – pan Leszek Sarnowski – wcielili się w dwie postacie z „Wesela”. Jak na improwizację, wyszło im to bardzo dobrze. Na samym koncu części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówień gości.
Następnie każdy poszedł po autograf do Pani Marty. Gdy jedna z naszych uczennic poprosiła Panią Martę o autograf, usłyszała bardzo miłe słowa, a mianowicie, że występ uczennic naszej szkoły bardzo się Jej podobał.
Spotkanie z Panią Martą uświadomiło nam, że jeżeli będziemy dążyć do realizacji naszych marzeń, to one wkrótce się spełnią. Nigdy się nie poddawajmy! :)

Z ŻYCIA SZKOŁY

Święto Książki w naszej szkole

Data: 18.06.2017  Autor:  Joanna Płączyńska

„Kto się o mądrość ubiega, ten księgi miłować winien nad srebro i złoto” – te słowa Jana Amosa Komeńskiego niosą ponadczasowe przesłanie, mówiące o niezwykle ważnej roli, jaką w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie książek.
Aby popularyzować czytelnictwo wśród dzieci, w naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj – tj. 14 czerwca – Święto Książki. Z tej okazji mogliśmy obejrzeć tematyczną inscenizację, przygotowaną przez uczniów klasy piątej oraz wysłuchać zmagań uczniów klas IV–VI w konkursie recytatorskim pod hasłem „Wiersze o książce”. Laureatkami konkursu zostały: Paulina Mazurek (I miejsce), Klaudia Moroz (II miejsce) oraz Oliwia Mamczyńska (III miejsce).
Wiedzą na temat lektur mogły pochwalić się młodsze dzieci. Wśród uczniów klas I–III zostały rozdane nagrody za konkurs pod tytułem „Znam te lektury”. W klasie I zwycięzcą konkursu został Antoni Dec, w klasie III Bartosz Lis, natomiast wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy II: Amelia Chwesiuk, Filip Dudek i Klaudia Tomaszewska.
Na zakończenie uroczystości niespodziankę przygotowały dla nas uczennice klasy VI: Weronika Kruszewska, Zuzanna Sikora oraz Sandra Wiśniewska, które przebrały się za popularne postacie z dziecięcych bajek.
Serdeczne podziękowania za wspólną zabawę oraz za zaangażowanie naszych uczniów w przygotowanie Święta Książki składają jego organizatorki:
Jadwiga Blicharz i Joanna Płączyńska

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Paniom Jadwidze Blicharz i Joannie Płączyńskiej wspaniałego pomysłu oraz pięknego przygotowania i owiania nas powiewem poetycko–książkowym.

KONKURSY

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Palcem po mapie, czyli dokąd na wakacje w Unii Europejskiej” został podsumowany

Data: 14.06.2017  Autor:  Anna Kania

Uczniowie szkoły jak zwykle nie zawiedli i wykonali liczne prace plastyczne w kolejnym już (mam nadzieję ostatnim w br. szkolnym – dop. autor tego tekstu) konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne w Dzierzgoniu. W dniu wczorajszym uczestnikom konkursu wręczono zasłużone nagrody i dyplomy – uczniom klasy III, którzy niezmiennie promują szkołę i biorą aktywny udział w konkursach plastycznych, a także uczniom klas IV–VI. Nie odbyło się bez niespodzianek. Specjalne nagrody otrzymali Gracjan Lędzinski z kl. IV za pracę wyróżnioną przez komisję oraz Weronika Kruszewska z kl. VI, której praca plastyczna zajęła pierwsze miejsce w gminie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Rodziców

Data: 13.06.2017  Autor:  Irena Szulga

W poniedziałek, 12 czerwca, w naszej Szkole uczniowie klas 0–III wraz z wychowawcami, dyrektorem oraz rodzicami spotkali się na wspaniałej uroczystości – Święcie Rodziny. Część artystyczną zaczęły najmłodsze dzieci, czyli oddział przedszkolny. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Nie mniejsze oklaski zdobyła także klasa I. Uczniowie tej klasy wzbudzili podziw wszystkich piękną recytacją wierszyków oraz swoim śpiewem. Klasa II za swój występ również otrzymała duży aplauz. Na zakończenie odbył się występ klasy III. Oni także, jak i młodsze dzieci, zachwycili wszystkich swoimi popisami recytatorskimi oraz wokalnymi. Na zakończenie spotkania wszyscy rodzice zostali obdarowani prezentami własnoręcznie wykonanymi przez ich pociechy. Prezenty te przyniosły obustronną radość – rodzicom, bo dzieci własnoręcznie je wykonały, a dzieciom, bo zasłużyły na uznanie ze strony rodziców. W tym miejscu programu artystycznego także nastąpił pokaz baniek mydlanych, który wszystkich oczarował. Rodzice oglądając występy swoich pociech, przy słodkim poczęstunku na pewno zapomnieli o kłopotach dnia codziennego, wzruszyli się i rozweselili.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

KONKURSY

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

Data: 13.06.2017  Autor:  Jadwiga Blicharz

8 czerwca na zamku w Lidzbarku Warmińskim odbyła się kolejna edycja „Konkursu o zamkach gotyckich” na szczeblu centralnym. Naszą gminę, w kategorii szkół podstawowych, reprezentowała już po raz kolejny uczennica klasy VI naszej szkoły Zuzanna Sikora. Organizatorami konkursu historycznego o zamkach gotyckich jest Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów z 15 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” (Człuchów, Bytów, Lębork, Nowe, Gniew, Malbork, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Ostróda, Nidzica, Olsztyn, Działdowo, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn) oraz z 3 powiatów (powiat olsztyński, powiat lidzbarski, powiat braniewski) i 1 gminy (Reszel) należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”. Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno–wschodniej Polski.
Zuzanna znalazła się w grupie uczestników wymienionych jako autorzy najlepszych prac. Gratulujemy! Po konkursowych zmaganiach uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzania zamku. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Sikorze za zapewnienie transportu.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wycieczka edukacyjno – krajoznawcza do Łeby

Data: 9.06.2017  Autor:  Zofia Wnuk

W dniach 5–7 czerwca 2017r. 19–ścioro uczniów udało się na wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą nad polskie wybrzeże.
Nastawieni na zwiedzanie i poznawanie ciekawostek turystyczno – krajoznawczych w poniedziałek wyruszyliśmy do nadmorskiej Łeby, gdzie z gościną czekała na nas przemiła pani Jadwiga Olech. Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy na „podbój” Łeby.
Pierwszym punktem programu była wystawa interaktywna ILLUZEUM.
Poznaliśmy tam tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzeliśmy zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów.
Kolejna atrakcja to wizyta w najnowszej generacji KINIE 7D. Obejrzeliśmy film, który mogliśmy poczuć „na własnej skórze”. Unowocześnione technicznie fotele z opcją poruszania do przodu, do tyłu i na boki, podmuchy wiatru, wody i dotyku dostarczyły nam nie lada emocji! :)
Odwiedziliśmy LABIRYNT MAGICZNYCH LUSTER . Tworzy go 145 zwierciadeł, a cała ścieżka ma długość 50 metrów. Otrzymaliśmy tam niesamowitą dawkę świetnej zabawy. Nie łatwo stamtąd wyjść, ponieważ brak oświetlenia i efekt odbić lustrzanych powoduje totalną dezorientację. :)
Po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po plaży, by podziwiać nadmorski zachód słońca. Oprócz przepięknych sesji fotograficznych wdychaliśmy jod, walczyliśmy z płaskostopiem chodząc po kamieniach oraz masowaliśmy stopy w piasku.
Główną atrakcją drugiego dnia wycieczki była wizyta w parku rekreacyjno-edukacyjnym SEA PARK w SARBSKU. To pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Jego zadaniem jest łączenie rozrywki z edukacją, dzięki czemu mogliśmy się sporo dowiedzieć. Czekały tu na nas niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy m. in.:
OCEANARIUM PREHISTORYCZNE 3D – świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu,
REAL OCEAN 3D – niezwykła łódź podwodna, z której podziwialiśmy mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok nas,
Pełen wrażeń pokaz – KARMIENIE FOK I UCHATEK oraz ich trening medyczny,
BŁĘKITEK LIVE SHOW - interaktywny pokaz multimedialny, podczas którego sympatyczny wieloryb opowiadał fascynujące i pouczające historie o życiu w głębinach wód,
WOLIERY DLA PTAKÓW , które uzupełniają edukacyjną ofertę przyrodniczą strefy przybrzeżnej,
PARK MAKIET ZWIERZĄT MORSKICH prezentujący modele największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnych rozmiarach,
MUZEUM MARYNISTYCZNE ze zbiorami rękodzieła marynistycznego,
PARK MINIATUR LATARNI MORSKICH z makietami wszystkich latarni polskiego wybrzeża,
WRAK NA WSPAK – GALEON SOLEN to replika szwedzkiego statku biorącego udział w Bitwie pod Oliwą,
LICZNE PLACE ZABAW takie jak Gaj Małego Pirata, Podwodna Przygoda czy Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata.
Kolejnym punktem programu była wizyta w domu do góry... nogami? Długo tam nie byliśmy, bo zwariował nam od tego błędnik!!! :).
Pogoda dopisywała, więc po obiedzie czas spędziliśmy na plaży zażywając kąpieli morskich.
Ostatniego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO gdzie doświadczyliśmy przyjemnego kontaktu z przyrodą.
Najpierw z wieży widokowej podziwialiśmy uroki okolic jeziora Łebsko. Następnie udaliśmy się w kierunku wydm. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy w Europie pas ruchomych piasków.
Spacerkiem po lesie, wdychając unoszący się w powietrzu zapach żywicy sosnowej , ćwiczyliśmy kondycję, o co z naszymi paniami wcale nie było trudno. :)
Nie dość, że kochają spacerować to jeszcze robią to w zawrotnym tempie. :)
Kiedy dotarliśmy na wydmy wszyscy orzekli, że to pustynna Sahara. Główną atrakcją okazało się turlanie z wydm.
W drogę powrotną, barką po jeziorze Łebsko wróciliśmy na miejsce zbiórki.
Warto wspomnieć, że w drodze do celu korzystaliśmy z różnych środków lokomocji. Było auto, bus, pociąg, autokar, ekologiczna taksówka „melex”, statek i ciuchcia. Niektórym udało się jechać także „na barana”. :)
Nie można również zapomnieć o atrakcjach przygotowanych dla nas przez nasze panie w miejscu pobytu. Były to wspólne wyjścia na plac zabaw, siłownię w plenerze oraz na lody.
Wycieczka przebiegała w doskonałej atmosferze, dzieciom dopisywały humory a wszystkiemu sprzyjała przepiękna słoneczna pogoda. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do szkolnej rzeczywistości. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie Ryszarda Błażejewska i Zofia Wnuk.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Modernizujemy oddzial przedszkolny

Data: 8.06.2017  Autor:  admin

Rozpoczęły się prace końcowe prowadzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014–2010, realizowanego z Funduszy Europejskich w Polsce w ramach programu „Wzmacniamy gminne przedszkola”, zarządzanego przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu, a którego beneficjentami są nasz oddział przedszkolny oraz Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu wraz z filią tegoż przedszkola w Żuławce Sztumskiej.
Projekt skierowany zostanie do 170 dzieci w wieku przedszkolnym 3–6 lat (w tym do 3–4 latków w zakresie tworzenia miejsc przedszkolnych,3–6 latków w zakresie podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej) uczęszczających do 2 przedszkoli w Gminie Dzierzgoń (Przedszkole Tęczowe w Dzierzgoniu wraz z Filią w Żuławce Sztumskiej i Oddział Przedszkolny przy SP w Bągarcie – 3 budynki), do 20 nauczycieli oraz 200 opiekunów prawnych dzieci objętych wsparciem. Celem ogólnym projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej oraz zwiększona ilość trwałych miejsc edukacji przedszkolnej na terenie gminy Dzierzgoń do 30.09.2017 r. poprzez kompleksowe wsparcie Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu oraz oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Bągarcie. Cele szczegółowe:
a) upowszechnianie edukacji przedszkolnej na terenie Gminy poprzez zwiększenie liczby trwałych miejsc w istniejących placówkach – remontu jednej z placówek oraz doposażenie obu,
b) podniesienie jakości usług świadczonych w ośrodkach wychowaniach przedszkolnego (oparte o diagnozę potrzeb) poprzez zajęcia edukacyjne rozwijające kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy, kompetencje społeczno–emocjonalne oraz kreatywność,innowacyjność i pracę zespołową, zajęcia kompensacyjno–wyrównawcze dla dzieci (w tym z zakresu sprawności fizycznej,rozwoju mowy oraz kształtowania gotowości do nauki czytania i pisania, doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli).
W ramach projektu planuje się również organizację cyklu wyjazdów edukacyjnych, powstanie Oświatowej Sieci Współpracy i Samokształcenia Wychowawców. Realizacja działań odbędzie się w oparciu o wyniki przedmiotowej diagnozy przeprowadzonej w placówkach przedszkolnych objętych wsparciem. Efektami realizacji projektu będą: nabycie kompetencji kluczowych oraz odpowiednich postaw i umiejętności przez dzieci, poszerzenie kwalifikacji i kompetencji przez wychowawców, adekwatnych do umiejętności i potrzeb uczniów oraz nabycie świadomości i zawiązanie współpracy ze świadomymi opiekunami prawnymi.
Jednym słowem: w ramach projektu unijnego prowadzonego przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu przygotowujemy toalety w nowym pomieszczeniu „zerówki”.
Warto nadmienic, iż w ramach tego projektu nasza Szkoła została wyposażona w dodatkowe poręcze przy wejściu głównym do budynku i na korytarzach. A szykują się jeszcze inne miłe niespodzianki :)

Projekt unijny zerówka 2017 (1). Projekt unijny zerówka 2017 (2). Projekt unijny zerówka 2017 (3). Projekt unijny zerówka 2017 (4). Projekt unijny zerówka 2017 (5). Projekt unijny zerówka 2017 (6). Projekt unijny zerówka 2017 (7).

fot. W. Szulga

Z ŻYCIA SZKOŁY

Egzamin na kartę rowerową

Data: 8.06.2017  Autor:  admin

W ubiegły piątek, 2 czerwca 2017 r., reprezentacja naszej Szkoły, w składzie: Norbert Kołodziejski (klasa V), Krzysztof Laborowski (V), Gracjan Lędziński (IV), Sebastian Lis (V), Patryk Sawicki (IV), Mikołaj Sitek (VI) oraz Igor Zieliński (VI), wzięła udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanym z okazji oficjalnego otwarcia siłowni na wolnym powietrzu w Dzierzgoniu. W zawodach tych oprócz naszej drużyny, startowały także dwa zespoły z Dzierzgonia i repreentacja szkoły w Bruku. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a nasi chłopcy po bezbramkowym remisie z zespołem Dzierzgoń I i pokonaniu 3:0 drużyny z Bruku i 1 : 0 Dzierzgonia II, turniej wygrali! :)
Gratulujemy naszym reprezentantom oraz serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Kołodziejskiej za pomoc w przywiezieniu i odwiezieniu naszych uczniów.

Karta rowerowa 2017 (1). Karta rowerowa 2017 (2). Karta rowerowa 2017 (3). Karta rowerowa 2017 (4). Karta rowerowa 2017 (5).

fot. W. Szulga

SPORT

Turniej piłki nożnej

Data: 8.06.2017  Autor:  admin

W ubiegły piątek, 2 czerwca 2017 r., reprezentacja naszej Szkoły, w składzie: Norbert Kołodziejski (klasa V), Krzysztof Laborowski (V), Gracjan Lędziński (IV), Sebastian Lis (V), Patryk Sawicki (IV), Mikołaj Sitek (VI) oraz Igor Zieliński (VI), wzięła udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanym z okazji oficjalnego otwarcia siłowni na wolnym powietrzu w Dzierzgoniu. W zawodach tych oprócz naszej drużyny, startowały także dwa zespoły z Dzierzgonia i repreentacja szkoły w Bruku. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a nasi chłopcy po bezbramkowym remisie z zespołem Dzierzgoń I i pokonaniu 3:0 drużyny z Bruku i 1 : 0 Dzierzgonia II, turniej wygrali! :)
Gratulujemy naszym reprezentantom oraz serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Kołodziejskiej za pomoc w przywiezieniu i odwiezieniu naszych uczniów.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka :)

Data: 3.06.2017  Autor:  Joanna Płączyńska

Niewątpliwie 1 czerwca jest jednym z najbardziej lubianych dni w całym roku. To okazja, aby wspólnie uczcić święto najważniejszych osób w szkole – naszych uczniów.
W tym roku wybraliśmy się do Ostródy na Targi Pro Defense. Nasi wychowankowie uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Na targach proobronnych przemierzaliśmy bowiem ścieżkę edukacyjno–historyczną, dotyczącą polskiej wojskowości na przestrzeni wieków. Mogliśmy posłuchać wielu ciekawych informacji, przyglądaliśmy się rekonstrukcjom bitew oraz sprzętom wojskowym. Była to także okazja do doskonałej zabawy, sprawdzenia swoich umiejętności (np. strzelania z łuku) oraz wejścia do prawdziwych pojazdów militarnych.
Cieszymy się, że wyjazd z okazji Dnia Dziecka podobał się naszym wychowankom. Życzymy wszystkim dzieciom, aby każdego dnia na ich twarzach gościł uśmiech.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

do góry strony

OGŁOSZENIA

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka

Data: 18.05.2017  Autor:  admin

1 czerwca uczniowie naszej Szkoły wyjadą na zajęcia bezpłatnie organizowane w ramach Targów Pro Defense w Ostródzie. Wezmą udział w Ścieżce Edukacyjno–Historycznej pod okiem instruktorów. Ścieżka przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. Jej celem jest umożliwienie aktywnego poznawania historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem polskiej wojskowości) z wykorzystaniem gier i zabaw. Obecność na wyjazdowych zajęciach traktowana jest jak obecność szkolna.
Program:

 1. 8.30–10.00 – przejazd z Bągartu do Ostródy.
 2. 10.30–12.00 – zajęcia edukacji historycznej (gry i zabawy).
 3. 12.00–13.00 – zwiedzanie interaktywnego muzeum (możliwość obejrzenia rekonstrukcji bitew, broni różnego rodzaju, wejścia do czołgu itp.).
 4. 13.00–14.30 – powrót.

Na terenie targów znajdują się punkty gastronomiczne.
Uczniowie płacą tylko za przejazd (25 zł).

Uwaga: w ten dzień nie będzie obiadów szkolnych. Ich koszt będzie odliczony od miesięcznej zapłaty za obiady.

OGŁOSZENIA

A niedługo... wakacje :)

Data: 18.05.2017  Autor:  admin

Wakacyjny wyjazd do SITTENSEN 7–14 lipca 2017 r.

zapisy u Danuty Bartoszewicz Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu tel. 600 252 065 lub w sekretariacie szkoły 55–276 25 16 do 9.06 br.
Oświadczenia w celu zapisania dziecka na wyjazd do pobrania u w/w osoby.
KOSZT WYJAZDU 420 zł i 30 euro
Zebranie organizacyjne rodziców przewidywane jest na 12.06.br. godz. 17.00 w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu ul. Krzywa 17.
Dziecko powinno posiadać na wyjazd dowód osobisty lub aktualny paszport oraz Europejską Kartę Zdrowia, którą można wyrobić przez internet w NFZ w Elblągu lub Gdańsku i zostanie przysłana na wskazany adres lub osobiście. EKZ jest bezpłatna.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

SPORT

XII Bieg Papieski

Data: 18.05.2017  Autor:  admin

Dziś w Dzierzgoniu odbył się XII Bieg Papieski będący punktem kulminacyjnym corocznych obchodów Święta Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu – w tym miejscu życzymy Gimnazjum kontynuowania pasma sukcesów na niwie dydaktycznej, wychowawczej i sportowej. Naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (V), Dagmara Kulig (V), Krzysztof Laborowski (V), Gracjan Lędziński (IV), Sebastian Lis (V), Oliwia Mamczyńska (V), Klaudia Moroz (V), Igor Ryszczuk (IV), Patryk Sawicki (IV), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI), Piotr Wiśniewski (IV) oraz Igor Zieliński (VI).
Niezwykle miło nam poinformować, iż Igor Zieliński zdobył w tym biegu 3. miejsce, powtórzając sukces ubiegłoroczny oraz dołączając tym samym do medalistów tego biegu z lat ubiegłych: Wojtka Demczuka (2010 r., 2011 r., 2012 r., 2013 r.), Marcina Kościńskiego (2010 r., 2012 r., 2013 r.), Nikoli Nazarewicz (2012 r., 2013 r.) oraz Marcina Leznera (2013 r.).
Gratulujemy Igorowi odniesienia wielkiego sukcesu a pozostałym naszym uczniom biorącym udział w XII Biegu Papieskim godnego reprezentowania naszej Szkoły.

Galeria »

SPORT

Eliminacje gminne czwórboju lekkoatletycznego

Data: 12.05.2017  Autor:  admin

W piątek, 12 maja, w Dzierzgoniu zostały rozegrane eliminacje gminne czwórboju lekkoatletycznego, w którym naszą Szkołę reprezentowali: Oliwia Mamczyńska (klasa V), Paulina Mazurek (V), Katarzyna Szwamber (VI) Sandra Wiśniewska (VI), Sebastian Lis (V) oraz Igor Zieliński (VI). Z powodu zdekompletowanych drużyn nie moglismy podjąć walki o miejsca drużynowe, a z kronikarskiego obowiązku podajemy, iż eliminacje zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wygrała SP Dzierzgoń.

Galeria »

SPORT

Piłka nożna dziewcząt

Data: 10.05.2017  Autor:  admin

W środę, 10 maja, w Dzierzgoniu został rozegrany turniej piłki nożnej dziewcząt, w którym naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Fil (Klasa V), Weronika Kruszewska (VI), Patrycja Laborowska (IV), Nadia Lip (IV), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Klaudia Moroz (V), Katarzyna Szwamber (VI) i Julia Wnuk (VI). W poniższej tabeli przedstawiono wyniki meczów i końcową klasyfikację turnieju.

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń 7 : 0 1 : 0 2 8 : 0
+ 3
1.
SP Bruk 0 : 7 0 : 1 0 0 : 8
–8
3.
SP Bągart 0 : 1 1 : 0 1 1 : 1
0
2.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Europy

Data: 10.05.2017  Autor:  Joanna Płączyńska

9 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w festynie z okazji obchodów Dnia Europy, którego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Dzierzgoniu.
Nasza szkoła przygotowała stoisko tematyczne przedstawiające Belgię – jeden z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Belgia jest ojczyzną Smerfów – małych, niebieskich stworzeń, które wykreował Pierre Culliford, znany pod pseudonimem Peyo. Przy dekoracji przedstawiającej wioskę Smerfów, chętnie fotografowali się najmłodsi uczestnicy imprezy.
Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali podczas festynu dwie piosenki oraz zatańczyli „Belgijkę”. Chętnie brali udział w konkursach wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz w nauce tańca węgierskiego.
Serdecznie dziękujemy organizatorom festynu za zaproszenie i za stworzenie niezwykle miłej atmosfery.

zdjęcia na naszym szkolnym facebooku »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Paniom Joannie Płączyńskiej i Zofii Wnuk bardzo dobrego przygotowania uczniów do reprezentowania naszej Szkoły w Dniu Europy.

OGŁOSZENIA

A niedługo... wakacje :)

Data: 5.05.2017  Autor:  admin

Wszystkich zinteresowanych wakacyjnym odpoczynkiem zachęcamy do zapoznania się z poniższym pismem.

CARITAS DIECEZJI ELBLĄSKIEJ
Organizuje

w Ośrodku Kolonijno–Formacyjnym w Mikoszewie letni wypoczynek dla dzieci w wieku: 8–13 lat (rocznik 2009-2004)
w następujących terminach:
08 lipca – 17 lipca 2017
19 lipca – 28 lipca 2017
31 lipca – 09 sierpnia 2017
11 sierpnia – 20 sierpnia 2017
Odpłatność za dziecko:

– w pełnej wysokości – 800 zł,
– kierowane przez parafię – 400 zł.
Na każdym turnusie gwarantujemy fachową opiekę kadry pedagogicznej i pielęgniarskiej.
Zapewniamy bogaty program: gry i zabawy sportowe, ogniska, dyskoteki i wycieczki.
ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT:
CARITAS DIECEZJI ELBLĄSKIEJ, ELBLĄG, UL. ZAMKOWA
TEL: (55) 232 66 09 K. 514 140 850

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Zofią Wnuk, która zajmuje się tą sprawą na szczeblu naszej Szkoły.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Data: 5.05.2017  Autor:  Jadwiga Blicharz

4 maja uczniowie klasy VI naszej szkoły uczcili majowe święta uroczystym apelem. Z okazji świąt narodowych przypadających 1, 2 i 3 maja, przygotowali montaż słowno–muzyczny dla całej społeczności szkolnej. Na tle biało–czerwonych dekoracji przekazali wszystkim, słowami poezji i piosenki, patriotyczne treści.

Konstytucja 3 Maja (1). Konstytucja 3 Maja (2). Konstytucja 3 Maja (3). Konstytucja 3 Maja (4). Konstytucja 3 Maja (5). Konstytucja 3 Maja (6).

fot. Norbert Kołodziejski (klasa V)

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Jadwidze Blicharz bardzo dobrego przygotowania uczniów kl. VI do apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Święto Szkoły

Data: 2.05.2017  Autor:  Joanna Płączyńska

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Bągarcie obchodziła Święto Szkoły, upamiętniające nadanie jej patronatu i imienia Świętego Wojciecha.
W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem przewodnim „Czas na zdrowie”. Działania podjęte z tej okazji miały na celu promocję zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób dorosłych, które z okazji naszej uroczystości, odwiedziły mury Szkoły Podstawowej w Bągarcie.
Tradycyjnie obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Bągarcie, którą odprawił ks. Tadeusz Szamatowicz. Następnie społeczność naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, wzięła udział w pochodzie ulicami wsi. Podczas przemarszu można było podziwiać kolorowe transparenty przygotowane przez uczniów oraz wychowawców klas, na których widniały hasła zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia.
Część oficjalna uroczystości odbyła się na szkolnej auli. Dyrektor szkoły – mgr Wincenty Szulga – serdecznie powitał wszystkich, którzy zechcieli uświetnić swoim uczestnictwem uroczystość Święta Szkoły, następnie oddał głos zaproszonym gościom. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Dzierzgonia – p. Elżbieta Domańska, zastępca Burmistrza, sekretarz gminy Dzierzgoń – p. Alicja Podlewska, Przewodnicząca Rady Powiatu – p. Jolanta Szewczun, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – p. Wiesława Grzegowska, Radny Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – p. Krzysztof Haber, Proboszcz parafii w Bągarcie – ks. Tadeusz Szamatowicz, Wójt gminy Rychliki – p. H. Kiejdo, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bruku – p. Dominika Kulik, Dyrektor Gimnazjum w Dzierzgoniu – p. Maciej Karabin, Dyrektor Zespołu Szkół w Rychlikach – p. Jacek Tuński, sołtys wsi Jasna – p. Barbara Mazurek, Sołtys wsi Święty Gaj – p. Zbigniew Jas, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bągarcie – p. Henryka Sokalska, Prezes Kółka Rolniczego w Bągarcie – p. Tadeusz Niechciał oraz Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie – p. Mieczysław Sikora.
Po przemówieniach zaproszonych gości przeszliśmy do części artystycznej uroczystości. Rozpoczęło ją przedstawienie pod tytułem „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” – przygotowane przez klasę V, które opowiadało o kształtowaniu nawyków zdrowego odżywiania się. Mogliśmy również usłyszeć popisy wokalne naszych uczniów.
Po części artystycznej rozpoczął się konkurs ciast, w którym jurorami zostali zaproszeni goście. Mamy, będące autorkami zwycięskich wypieków, zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami.
Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali zdrowe zupy, ludziki warzywno–owocowe, a wraz z rodzicami także gigantyczne warzywa, które udekorowały dolny korytarz szkoły. Mamy naszych uczniów zadbały też o zdrowe, pełne witamin napoje, gaszące pragnienie dzieci i przygotowały koktajle warzywno–owocowe. Dzieci wzięły też udział w lekcji udzielania pierwszej pomocy, którą poprowadził ratownik medyczny pan Maciej Figur.
Nie zapomnieliśmy również o tym, że sport to zdrowie. W ramach promocji aktywności fizycznej, w sadku szkolnym odbył się mecz piłki siatkowej, w którym nagrodą dla graczy były medale.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli towarzyszyć nam tego dnia i przyczynili się do stworzenia miłej i przyjaznej atmosfery. Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Święta Szkoły oraz sponsorom za pomoc i wsparcie okazane naszej szkole: Radzie Sołeckiej w Świętym Gaju, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Bągarcie, firmie „Kram” oraz Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu w Dzierzgoniu.

Galeria »

zdjęcia także na naszym szkolnym facebooku »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom Szkoły i rodzicom – Elżbiecie Aluszyk, Ewie Białkowskiej, Jolancie Chyłek, Marzenie Dudek, Wioletcie Fil, Emilii Gajdzis, Natalii Galubie, Wioletcie Jakubczak, Ewie Kawickiej, Bożenie Kołodziejskiej, Piotrowi Kołodziejskiemu, Jadwidze Lewandowskiej, Magdalenie Lezner, Dorocie Lip, Elżbiecie Lis, Alicji Mamczyńskiej, Katarzynie Mazurek, Monice Mączkowskiej, Kindze Moroz, Patrycji Moroz, Iwonie Sawickiej, Agnieszce Sikorze, Urszuli Sitek, Ewelinie Szczepankiewicz, Marcinowi Szczepankiewiczowi, Katarzynie Szocie, Małgorzacie Szponikowskiej, Joannie Tomaszewskiej, Agnieszce Winiarskiej, Marcie Winiarskiej – za przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu Święta Szkoły.

do góry strony

SPORT

Turniej Tenisa Stołowego „Zakończenie sezonu 2016/2017”

Data: 22.04.2017  Autor:  admin

Dzisiejszymi zawodami został zakończony cykl turniejw tenisa stołowego organizowanych przez UKS „Sokolik” w Czerninie w sezonie 2016/2017. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej Szkoły, zajmując miejsca:

dziewczęta   chłopcy
1. Weronika Mazurek klasa V   1. Igor Zieliński klasa VI
2. Paulina Mazurek V        
3. Klaudia Moroz V     chłopcy klas IV i młodsi  
7. Oliwia Mamczyńska V   3. Dawid Moroz III

Bardzo dobrze spisali się także nasi absolwenci: Amadeusz Blicharz zajął 2. miejsce w kategorii chłopców gimnazjum, zaś Szymon Dubień 2. miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych.
Z pełnymi wynikami dzisiejszego turnieju można zapoznać się tutaj.
W podsumowaniu całego sezonu nasi reprezentanci zajęli nastepujące miejsca:

dziewczęta   chłopcy
1. Weronika Mazurek klasa V   1. Igor Zieliński klasa VI
3. Paulina Mazurek V   10. Kruczkowski Przemysław V
4. Klaudia Moroz V   14. Sawicki Patryk IV
9. Oliwia Mamczyńska V        
10. Katarzyna Szwamber VI        
11. Julia Wnuk VI        
12. Oliwia Fil V        
13. Sandra Wiśniewska VI        
16. Nadia Lip IV        

Z pełną klasyfikacją sezonu 2016/2017 można zapoznać się tutaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Pani Kindze Moroz oraz Państwu Katarzynie i Jarosławowi Mazurkom za przywiezienie uczniów na zawody, opiekę nad nimi i ich trenerskie prowadzenie.
Dziękujemy także Panu Piotrowi Ciesielskiemu, prezesowi UKS „Sokolik” za organizację turniejów tenisa stołowego w sezonie 2016/2017.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Prace w sadku

Data: 21.04.2017  Autor:  admin

Serdecznie dziękujemy Panom: Ziemowitowi Dudkowi, Krzysztofowi Sikorze i Grzegorzowi Sokalskiemu, którzy dzisiaj zasiali trawę w sadku.
Niech nam trawa pięknie wyrośnie i... zaczniemy zagospodarowywać sadek :).

 

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data: 21.04.2017  Autor:  Anna Kania

Dzisja drużyna naszej Szkoły w składzie: Oliwia Fil (klasa V), Oliwia Mamczyńska (V), Norbert Kołodziejski (V), Igor Zieliński (VI), wzięła udział w gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który odbył się w tym roku w Bruku.
Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązać testy. Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas pokonywania rowerowego toru przeszkód.
Nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulacje!

Galeria »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Annie Kani bardzo dobrego przygotowania naszych uczniów do zawodów.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Prace w sadku

Data: 18.04.2017  Autor:  admin

Serdecznie dziękujemy Panom: Krzysztofowi Sikorze, Krzysztofowi Spisze i Wiesławowi Trzasce za wykonanie prac mających na celu przygotowanie terenu sadku do posiania trawy.


Wielkanoc 2017.

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

Bezpieczna droga do szkoły

Data: 24.03.2017  Autor:  Zofia Wnuk

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” – https://www.fundacja-kubus.pl – od 2010 roku prowadzi akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji zostaliśmy poproszeni o wzięcie udziału w tymże przedsięwzięciu. Fundacja przekazała nam nieodpłatnie zawieszki odblaskowe, które rozdaliśmy wszystkim naszym uczniom. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym dla dzieci i młodzieży wydarzeniu. Duża świadomość bezpieczeństwa na drodze i wysokie poczucie odpowiedzialności wśród młodzieży wskazuje, że takie akcje dają pożądany skutek i należy je kontynuować.

Odblaski 2017 (1). Odblaski 2017 (2). Odblaski 2017 (3). Odblaski 2017 (4). Odblaski 2017 (5). Odblaski 2017 (6). Odblaski 2017 (7).

fot. W. Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Witaj wiosno!

Data: 22.03.2017  Autor:  Joanna Płączyńska

Co roku – zgodnie z tradycją – uczniowie naszej szkoły przygotowali się na powitanie wiosny. Niestety 21 marca nie mogliśmy jej dojrzeć. Zaskoczyła nas brzydka pogoda. Dzieci, wraz z przygotowanymi Marzannami, zostały w klasach. Ale – jak mówi porzekadło: co się odwlecze, to nie uciecze!
Wiosnę, w pełnej okazałości, powitaliśmy 22 marca. Najpierw zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły wraz z Marzannami – kukłami symbolizującymi zimę. Następnie przemaszerowaliśmy ulicami wsi Bągart. Nasz barwny korowód było widać i słychać z daleka, gdyż nasi uczniowie przygotowali również własnoręcznie zrobione instrumenty, odstraszające zimę. Pochód zakończyliśmy w szkolnym sadku, gdzie czekało na nas ognisko, przygotowane przez Pana Janusza Najdrowskiego. Wiosenna atmosfera zagościła w całej szkole.

Galeria »

zdjęcia także na naszym szkolnym facebooku »

KONKURSY

Konkurs „Kocham gminę Dzierzgoń” rozstrzygnięty!

Data: 20.03.2017  Autor: Anna Kania

Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w konkursie plastycznym „Kocham gminę Dzierzgoń” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu. Nasi wychowankowie pomysłowo, korzystając z różnych środków plastycznych z zapałem rysowali urokliwe malownicze widoki Dzierzgonia i okolic. Najbardziej zaangażowaną klasą była klasa III – wychowawczyni p. Irena Szulga. Każdy uczeń tej klasy wykonał pracę konkursową. Przekazaliśmy na konkurs 31 prac.
I oto wynik! Mamy liczne nagrody. W kategorii klas IV–VI praca uczennicy Katarzyny Szwamber (klasa VI) zajęła pierwsze miejsce, praca Zuzanny Sikory (klasa VI) – III miejsce, a prace Amelii Białkowskiej (klasa VI) oraz Oliwii Fil (klasa V) zostały wyróżnione przez jurorów. W/w uczennice dostały nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy za zapał i zaangażowanie otrzymali od jurorów podziękowania i dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy następnych sukcesów.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Annie Kani oraz Pani Irenie Szuldze bardzo dobrego przygotowania naszych uczniów do konkursu.

Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (1). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (2). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (3). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (4). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (5). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (6). Konkurs plastyczny Kocham gminę Dzierzgoń (7).

fot. A. Kania

zdjęcia także na www.facebook.com/urzad.dzierzgon »

SPORT

Turniej Tenisa Stołowego „Powitanie wiosny”

Data: 18.03.2017  Autor: admin

W sobotę, 18 marca 2017 r., w Czerninie rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego „Powitanie wiosny”, w którym wzięła udział reprezentacja naszej Szkoły: Oliwia Mamczyńska ( klasa V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V) i Klaudia Moroz (V). W kategorii dziewcząt szkół podstawowych Weronika Mazurek zajęła 1. miejsce, Klaudia Moroz 4., Paulina Mazurek 5. a Oliwia Mamczyńska 8. Gratulujemy wszystkim naszym uczennicom sportowej postawy i zajętych miejsc. Z pełnymi wynikami turnieju można zapoznać się tutaj.
Zawody były jednocześnie jednym z turniejów tenisa stołowego wchodzących w skład Grand Prix 2016–2017 – z aktualną klasyfikacją można zapoznać się tutaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Panu Jarosławowi Mazurkowi za przywiezienie uczniów na zawody, opiekę nad nimi i ich trenerskie prowadzenie oraz Pani Alicji Mamczyńskiej i Pani Kindze Moroz za współorganizację dowozu dzieci.

Galeria »

SPORT

Święto Matematyki

Data: 16.03.2017  Autor: admin

Dziś w naszej Szkole odbyło się, zorganizowane przez nauczyciela matemtyki Pana Andrzeja Kapczyńskiego Święto Matematyki. W pierwszej częsci 23 śmiałków z klas II–VI zmierzyło się z zadaniami konkursu matematycznego „Kangur”, zaś w drugiej cała społeczność uczniowska bawiła się przy matematycznych łamigłówkach.

Galeria »

zdjęcia także na naszym szkolnym facebooku »

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Warcaby 64–polowe

Data: 13.03.2017  Autor: admin

Zakończyła się XXIII edycja Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64–polowe. Wzięło w nich udział 58 uczniów z klas I–VI. We wszystkich grupach eliminacyjnych oraz w finałach grano systemem „każdy z każdym”, zaś dwie osoby, które w finałach zgromadziły najwięcej punktów, zagrały ze sobą – do 2 pkt w klasach I–III i do 3 pkt w klasach IV–VI – o 1. miejsce. Medalistami Mistrzostw zostali:

dziewczęta   chłopcy
klasy IV–VI   klasy IV–VI
1. Oliwia Fil klasa V   1. Przemysław Kruczkowski klasa V
2. Weronika Lezner VI   2. Norbert Kołodziejski V
3. Sandra Wiśniewska VI   3. Igor Zieliński VI
klasy I–III   klasy I–III
1. Inez Branecka III   1. Bartosz Spicha II
2. Nikola Lewandowska II   2. Piotr Szwamber I
3. Zuzanna Król II   3. Sebastian Jakubczak III

Z pełnymi wynikami Mistrzostw można zapoznać się tutaj, a poniżej przedstawiamy zdjęcia z gier o pierwsze miejsca.

Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe. (1). Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe (2). Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe (3). Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe (4). Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe (5). Finał Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64-polowe (6).

fot. W. Szulga

Z ŻYCIA SZKOŁY

Koniec początku porządkowania sadku :)

Data: 10.03.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Szmiglowi za wywiezienie gałęzi wyciętych świerków.

Wywiezienie gałęzi 2017 (1). Wywiezienie gałęzi 2017 (2). Wywiezienie gałęzi 2017 (3). Wywiezienie gałęzi 2017 (4). Wywiezienie gałęzi 2017 (5).

fot. W. Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Kobiet

Data: 8.03.2017  Autor: admin

Dziękujemy serdecznie klasie III za uświetnienie tegorocznego Dnia Kobiet uroczystym apelem – przedstawienie co chwilę było nagradzane gromkimi brawami! :).

Dzień Kobiet 2017 (1). Dzień Kobiet 2017 (2). Dzień Kobiet 2017 (3). Dzień Kobiet 2017 (4). Dzień Kobiet 2017 (5).

fot. Paulina Mazurek (klasa V)

Dzień Kobiet 2016.

Z ŻYCIA SZKOŁY

W naszej świetlicy nie ma miejsca na nudę! :) :) :)

Data: 7.03.2017  Autor: Mirosława Jaciw

Z ŻYCIA SZKOŁY

Jeszcze raz dziękujemy strażakom :)

Data: 3.03.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panom: Aleksandrowi Czaji, Janowi Kopronowi, Januszowi Najdrowskiemu, Kazimierzowi Sikorze, Mieczysławowi Sikorze i Adrianowi Zasowskiemu, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie, którzy skontaktowali się z Polskim Czerwonym Krzyżem w Malborku i po raz drugi przywieźli nam smakowite jabłka! :)

OGŁOSZENIA

Rekolekcje wielkopostne

Data: 2.03.2017  Autor: admin

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci z naszej Szkoły odbędą się w dniach 20–21 marca 2017 r. o godz. 9.00.

do góry strony

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Szkolny bal karnawałowy

Data: 23.02.2017  Autor: Joanna Płączyńska

Jest taki dzień w roku, kiedy w naszej szkole można spotkać prawdziwe księżniczki, groźnych piratów i dzielnych superbohaterów. Mowa oczywiście o szkolnym balu karnawałowym, który w tym roku odbył się 23 lutego.
Zabawa rozpoczęła się defiladą uczestników balu, podczas której nasi uczniowie zaprezentowali swoje stroje. Każda klasa – za kreatywność w przygotowaniu przebrań karnawałowych – otrzymała słodką niespodziankę. Następnie nasi uczniowie, wraz z rodzicami, mogli pobawić się w rytmach znanych piosenek.
Niespodziankę sprawiły nam dziewczęta z klasy V: Oliwia Fil, Oliwia Mamczyńska. Paulina Mazurek, Weronika Mazurek i Klaudia Moroz. Przygotowały one pokaz popularnego tańca „Macarena” oraz naukę jego kroków dla uczestników balu (zapraszamy do obejrzenia filmu na
szkolnej stronie Facebook).
Podczas zabawy karnawałowej nie zabrakło specjalnego konkursu dla naszych nauczycielek. Wzięły one udział w konkurencji „Gorące krzesła”, którą wygrały panie Ryszarda Błażejewska i Zofia Wnuk. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim za wspólne pląsy na parkiecie. Serdeczne podziękowania składamy również pani Agnieszce Winiarskiej za wzbogacenie dekoracji auli kulą dyskotekową oraz panom: Wojciechowi Skwarkowi, Mateuszowi Dubieniowi i Dawidowi Gierlińskiemu za przygotowanie dla nas oprawy muzycznej balu.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Joannie Płączyńskiej bardzo dobrego zorganizowania i poprowadzeniu balu karnawałowego w naszej Szkole.

Galeria »

OGŁOSZENIA

Dowozy na bal karnawałowy

Data: 22.02.2017  Autor: admin

W czwartek 23 lutego 2017 r. w naszej Szkole w godzinach 16.00 – 19.00 odbędzie się bal karnawałowy. Harmonogram dowozów i odwozów przedstawia się następująco:

 • Nowiny – 14.40 (przyjazd 2–gim kursem gimbusa)
 • Jasna – 15.15
 • Jasna Osiedle – 15.20
 • Święty Gaj – 15.30
 • Jankowo – 15.35
 • Ankamaty – 16.00
 • Litewki – 16.05
 • Nowa Karczma – 16.05
 • Nowiny – 16.10; nie, to nie pomyłka :), Nowiny mogą przyjechać też i o tej godzinie.

Odwozy z balu o godzinie 19.00 na trasie: Jankowo, Święty Gaj, Jasna, Nowiny, Nowa Karczma, Litewki, Ankamaty.

OGŁOSZENIA

Zdjęcia

Data: 20.02.2017  Autor: admin

Uwaga: Przeniesione wykonywanie zdjęć odbędzie się w 3 marca (piątek). Przypominamy rodzaje i cennik zdjęć.

SPORT

Eliminacje powiatowe minisiatkówki dziewcząt

Data: 20.02.2017  Autor: admin

Dziś, w Zespole Szkół w Czerninie odbyły się eliminacje powiatowe minisiatkówki dziewcząt. Naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Fil (V), Weronika Kruszewska (VI), Patrycja Laborowska (IV), Nadia Lip (IV), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (klasa V), Weronika Mazurek (V), Klaudia Moroz (V), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI), i Julia Wnuk (VI).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

Szkoła SP Sztum SP Czernin SP Bągart Punkty Sety Miejsce
SP Sztum 2 : 0 2 : 0 2 4 :0 1.
SP Czernin 0 : 2 2 : 0 1 2 : 2 2.
SP Bągart 0 : 2 0 : 2 0 0 : 4 3.

Suche liczby nie oddają wielkiego zaangażowania naszych dziewcząt – brawo im za to; zaś nabyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Galeria »

SPORT

Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Jonatana

Data: 18.02.2017  Autor: admin

W sobotę, 18 lutego 2017 r., w Czerninie rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Jonatana, w którym wzięła udział reprezentacja naszej Szkoły: Oliwia Fil (klasa V), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Klaudia Moroz (V) i Dawid Moroz (III). W kategorii dziewcząt szkół podstawowych Weronika Mazurek zajęła 1. miejsce, Paulina Mazurek 2., Klaudia Moroz 4., Oliwia Mamczyńska 6., a Oliwia Fil 7. Dawid Moroz (III) w kategorii chłopców szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi zajął miejsce 6., zaś Igor Zieliński (VI) 1. miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych klas V–VI. Bardzo dobrze spisali się także absolwenci naszej Szkoły: Amadeusz Blicharz zajął 2. miejsce w kategorii chłopców gimnazjum, a Wojciech Wesołowski miejsce 3. w kategorii chłopców szkół średnich. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom sportowej postawy i zajętych miejsc. Z pełnymi wynikami mistrzostw można zapoznać się tutaj.
Mistrzostwa były jednocześnie jednym z turniejów tenisa stołowego wchodzących w skład Grand Prix 2016–2017 – z aktualną klasyfikacją można zapoznać się tutaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Kindze Moroz i Panu Jarosławowi Mazurkowi za przywiezienie uczniów na zawody, opiekę nad nimi i ich trenerskie prowadzenie.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Koniec świerkowej odysei :)

Data: 16.02.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Mańkowskiemu, druhowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie za zorganizowanie transportu wyciętych świerków. Dziękujemy także Panom Krzysztofowi Dziedzicowi, Adamowi Mańkowskiemu i Patrykowi Pierzchale za bardzo sprawne ich załadowanie i wywiezienie.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa karnawałowa

Data: 11.02.2017  Autor: admin

Serdecznie zapraszamy na zabawę karnawałową, która w naszej Szkole odbędzie się w czwartek 16.02.2017 r. w godzinach 16.00 – 19.00.
Uwaga! Z powodu panujących chorób a co za tym idzie niskiej frekwencji, zabawa karnawałowa została przeniesiona na czwartek 23.02.2017 r. Godziny zabawy nie ulegają zmianie.

KONKURSY

I ty możesz zostać pisarzem

Data: 6.02.2017  Autor: Jadwiga Blicharz

W naszej szkolnej bibliotece zakończył się konkurs pt. „I ty możesz zostać pisarzem”. Polegał na stworzeniu książki własnego pomysłu. Nasze młode pisarki zaprezentowały piękne prace, które trafiły do szkolnej biblioteki. W konkursie nagrody otrzymały:

 1. Julia Wnuk z klasy VI
 2. Oliwia Fil z klasy V
 3. Wiktoria Moroz z klasy IV

Autorkom dziękujemy za udział, a wszystkich uczniów zachęcamy do rozwijania własnych twórczych zainteresowań.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Jadwidze Blicharz, organizatorce konkursu, wcieania w życie pięknej idei rozwijania talentów naszych uczniów.

OGŁOSZENIA

Uwaga!

Data: 6.02.2017  Autor: admin

W czwartek 9 lutego o godz. 16.00 w naszej Szkole odbędzie się zebranie rodziców i pracowników w sprawie reformy oświaty (organizacja placówek szkolnych na terenie gminy od nowego roku szkolnego).
Drugie zebranie o podobnej tematyce odbędzie się tego samego dnia w Dzierzgoniu o godz. 17.30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej.

OGŁOSZENIA

Przesunięcie terminu wykonywania zdjęć

Data: 6.02.2017  Autor: admin

W związku z panującą chorobą a tym samym niską frekwencją, zdjęcia, które miały dziś naszej Szkole być wykonane, zostały przesunięte na marzec. Konkretna data zostanie podana w stosownym czasie.

SPORT

Otwarte Mistrzostwa Czernina w Tenisa Stołowego

Data: 5.02.2017  Autor: admin

W sobotę, 4 lutego 2017 r., w Czerninie odbyły się Otwarte Mistrzostwac Czernina w Tenisie Stołowym, w którym wzięła udział reprezentacja naszej Szkoły: Oliwia Fil (klasa V), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Klaudia Moroz (V) i Dawid Moroz (III). W kategorii dziewcząt szkół podstawowych Weronika Mazurek zajęła 1. miejsce, Paulina Mazurek 2., Oliwia Fil 5., Oliwia Mamczyńska 6., a Klaudia Moroz 7. Dawid Moroz w kategorii chłopców szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi zajął miejsce 4. Bardzo dobrze spisali się także absolwenci naszej Szkoły: Szymon Dubień zajął 1. miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych rocznik 2004–2005, a Mateusz Dubień miejsce 3. w kategorii chłopców szkół średnich. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom sportowej postawy i zajętych miejsc. Z pełnymi wynikami mistrzostw można zapoznać się tutaj.
Mistrzostwa były jednocześnie jednym z turniejów tenisa stołowego wchodzących w skład Grand Prix 2016–2017 – z aktualną klasyfikacją można zapoznać się tutaj.
Sedecznie gratulujemy i dziękujemy Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Kindze Moroz i Panu Jarosławowi Mazurkowi za przywiezienie uczniów na zawody, opiekę nad nimi i ich trenerskie prowadzenie.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy strażakom z OSP Bągart

Data: 2.02.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy niezawodnym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie – Panom: Aleksandrowi Czaji, Kazimierzowi Sikorze, Mieczysławowi Sikorze, Andrzejowi Skwarkowi i Danielwoi Szwambrowi, którzy przygotowali do wywiezienia wycięte świerki.

Pocięcie świerków (1). Pocięcie świerków (2). Pocięcie świerków (3). Pocięcie świerków (4). Pocięcie świerków (5).

fot. Ir. Szulga

SPORT

Eliminacje powiatowe dwóch ogni usportowionych

Data: 2.02.2017  Autor: admin

Dziś w Czerninie zostały rozegrane eliminacje powiatowe dwóch ogni usportowionych, w których naszą Szkołę reprezentowały: Branecka Inez (klasa III), Fil Oliwia (V), Kawicka Nadia (III), Laborowska Patrycja (IV), Lip Nadia (IV), Mamczyńska Oliwia (V), Mazurek Paulina (V), Mazurek Weronika (V) i Moroz Klaudia (V). Wśród chłopców reprezentami Szkoły byli: Chełmicki Dominik (klasa III), Kruszewski Dawid (IV), Kruszewski Karol (III), Lis Bartosz (III), Ryszczuk Igor (IV), Spicha Bartosz (II), Szponikowski Fabian (III) i Wiśniewski Piotr (IV).
Dziewczęta pokonując drużyny z Czernina, Starego Dzierzgonia i Sztumu zajęły 1. miejsce! :) Chłopcy ulegli drużynom z tych samych szkół i ostatcznie zajęli 4. miejsce.
Gratulujemy dziewczętom odniesionego sukcesu, a i chłopcy mimo przegranej godnie reprezentowali naszą Szkołę.

do góry strony

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 31.01.2017  Autor: admin

Zakończyła się XXIII edycja Mistrzostw Szkoły w Tenisa Stołowego, w której wzięli udział uczniowie klas IV–VI. W finale szkolnym, rozgrywanym systemem „do dwóch przegranych”, wystąpiło 8 dziewcząt i 8 chłopców. Końcową klasyfikację Mistrzostw przedstawiono poniżej.

dziewczęta   chłopcy
1. Paulina Mazurek klasa V   1. Igor Zieliński klasa VI
2. Weronika Mazurek V   2. Mikołaj Sitek VI
3. Oliwia Fil V   3. Przemysław Kruczkowski V
4. Weronika Kruszewska VI   4. Patryk Sawicki IV
5. Klaudia Moroz V   5. Norbert Kołodziejski V
6. Nadia Lip IV   6. Piotr Wadowski V
7. Katarzyna Szwamber VI   7. Karol Rumniak V
8. Julia Wnuk VI   8. Gracjan Lędziński IV

Warto zaznaczyć, iż wysokim poziomem sportowym charakteryzowały się mecze finałowe, zwłaszcza mecz o pierwsze miejsce chłopców, wygrany przez Igora Zielińskiego stosunkiem setów 3 : 0 (6, 14 10) – małe punkty wyraźnie mówią o zaciętości meczu. Mecz o 2. miejsce wygrał Mikołaj Sitek 3 : 0. Wśród dziewcząt mecz finałowy był także niezwykle zacięty. Wygrała Paulina Mazurek 3 : 0 (9, 11, 9). Mecz o 2. miejsce wygrała Weronika Mazurek stosunkiem setów 3 : 0.

OGŁOSZENIA

Zdjęcia

Data: 27.01.2017  Autor: admin

Oferta zdjęć 2015/2016 - Mawi.

Jak co roku, tak i w tym, 6 lutego (poniedziałek) w naszej Szkole, firma „Mawi” proponuje wykonanie zdjęć. Ofertę tę polecamy zwłaszcza uczniom klasy IV – zdjęcia legitymacyjne przydadzą się, ponieważ wkrótce będziecie zdawać egzamin na kartę rowerową.
Można też zrobić zdjęcia towarzyskie lub wykupić zdjęcia klasowe. Pełna oferta i cennik zostały zamieszczone poniżej.

 • 1. Zdjęcie grupowe z budynkiem szkoły i opisem w ramce tekturowej 23 x 28 cm – 14 zł
  możliwość wykonania zdjęcia grupowego z podłożonym tłem – 16 zł.
 • 2. Album pamiątkowy ukończenia szkoły podstawowej 23 x 51 cm – 22 zł.
  możliwość wykonania albumu ze zdjęciem grupowym z podłożonym tłem – 25 zł.
 • 3. Zestaw zdjęć: format do legitymacji, karty rowerowej, zdjęcie czarno–białe i inne formaty okazjonalne – 13 zł
  możliwość wykonania zdjęć paszportowych i do dowodu osobistego – 4 szt. – 18 zł.
 • 4. Zestaw zdjęć: do dowodu osobistego, paszportu 4 szt. – 18 zł.
 • 5. Zestaw zdjęć: znaczki pocztowe, seria: stolice europejskie 10 x 15 cm – 7 zł.
 • 6. Portret z nałożoną cyfrowo togą w ramce plastikowej 20x26 cm – 33 zł.
 • 7. Zdjęcie z efektem passe–partout w ramce plastikowej 20x26 cm – 31 zł.
 • 8. Portret drukowany na płótnie naciągnięty na ramę (blejtram) 24x 31 cm – 39 zł.
 • 9. Portret drukowany na płótnie 28 x 35 cm – 29 zł.
 • 10. Portret drukowany na płótnie w złotej ramce plastikowej 25 x 32 cm – 41 zł.
 • 11. Portret w ramce plastikowej 24 x 31 cm – 31 zł.
 • 12. Zdjęcie towarzyskie w ramce tekturowej 18 x 23 cm – 14 zł.
 • 13. Zdjęcie w podkładce pod myszkę 23 x 23 cm – 23 zł.
 • 14. Zdjęcie w sepii w ramce tekturowej 17 x 24 cm – 22 zł.
 • 15. Zdjęcie w pojemniku na przybory szkolne 8 x 11 cm – 21 zł.
 • 16. Zdjęcie w ramce z magnesem 8,5 x 11 cm – 18 zł.
 • 17. Zdjęcie w ramce plastikowej ujęcie dowolne 20 x 26 cm – 31 zł.
 • 18. Portret w srebrnej ramce plastikowej 23 x 30 cm – 35 zł.
 • 19. Portret w srebrnej ramce plastikowej 21 x 21 cm – 29 zł.
 • 20. Kalendarz 30 x 45 cm. Uwaga!!! Kalendarium aktualne minimum 12 miesięcy od momentu dostarczenia – 30 zł.
 • 21. Duże zdjęcie 30 x 45 cm w formie plakatu, listwowane – 27 zł.

Uwaga! Ze względu na niską frekwencję – choroby! – wykonanie zdjęć zostało przeniesione na marzec 2017 r. Dokładny termin zostanie podany w stosownym terminie.

 

Serdecznie dziękujemy! :)

Data: 13.01.2017  Autor: admin

Społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej w Bągarcie
serdecznie dziękuje
Panu
Zbigniewowi Przybyszowi

prezesowi firmy Kram
za zakupienie reprezentacyjnych strojów sportowych
dla naszych uczniów.
Ten dar serca świadczy o Pana bezinteresownej hojności
i pozwala wierzyć w dobro i Człowieka.
Serdecznie dziękujemy! :)

 

I semestr za nami

Data: 11.01.2017  Autor: admin

Miło mam zakomunikować, iż najlepszymi uczniami – czego im gratulujemy – w I semestrze roku szkolnego 2016/17 okazali się:

klasy młodsze (I–III):

klasa I klasa II klasa III
Martyna Lewandowska Amelia Chwesiuk Dominik Chełmicki
  Filip Dudek Bartosz Lis
  Zuzanna Król Inez Branecka
  Nikola Lewandowska  
  Igor Paliga  
  Jakub Piaskowski–Lewko  
  Klaudia Tomaszewska  

klasy starsze (IV–VI):

klasa IV klasa V klasa VI
Wiktoria Moroz
5,18; wzorowe
Oliwia Mamczyńska
5,27; wzorowe
Zuzanna Sikora
5,60; wzorowe
Nadia Lip
5,09; wzorowe
Oliwia Fil
5,19; wzorowe
Weronika Kruszewska
5,00; wzorowe
Klaudia Mączkowska
5,00; wzorowe
Dagmara Kulig
4,91; wzorowe
Julia Wnuk
5,00; wzorowe
  Norbert Kołodziejski
4,91; wzorowe
 

Gratulujemy także tym uczniom, którzy choć jeszcze nie osiągnęli tak wysokich wyników w nauce – choć i tak mają je dobre – to wzorowo się sprawują i taką ocenę ze sprawowania otrzymali. Są to następujący uczniowie:
klasa IV: Piotr Wiśniewski;
klasa V: Beata Czech, Paulina Mazurek, Weronika Mazurek, Klaudia Moroz;
klasa VI: Katarzyna Szwamber, Sandra Wiśniewska.

Tak uczniom, jak i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce i sprawowaniu. Żywimy wielką nadzieje, że na zakończenie roku szkolnego do już wyróżnionych uczniów dołączą kolejni.

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 9.01.2017  Autor: admin

Przypominamy o zbliżającej się wywiadówce posemestralnej, która odbędzie się w najbliższą środę, 11.01.2017 r. Początek zebrania o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy strażakom :)

Data: 3.01.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panom: Aleksandrowi Czaji, Januszowi Najdrowskiemu, Adamowi Sikorze i Mieczysławowi Sikorze, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie, którzy skontaktowali się z Polskim Czerwonym Krzyżem w Malborku i przywieźli nam smakowite jabłka! :)

do góry strony


Wszystkiego najlepszego w Nowym

Życzenia noworoczne 2016.

Roku! :)


Życzenia bożonarodzeniowe 2016.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Porządkujemy sadek

Data: 10.12.2016  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie i Ochotnicej Straży Pożarnej w Świętym Gaju za wycięcie świerków na terenie szkoły. Słowa podziękowania i uznania za profesjonalnie wykonaną pracę kierujemy do następujących druhów: Jana Darmorosta, Sebastiana Fila, Jarosława Mazurka, Janusza Najdrowskiego, Mateusza Nazarewicza, Adama Sikory, Kazimierza Sikory, Krzysztofa Sikory, Mieczysława Sikory, Wojciecha Skwarka, Grzegorza Sokalskiego, Marcina Szczepankiewicza, Daniela Szwambra i Kuby Zasowskiego.
Panowie! To było piękne! :)

Galeria »

BIBLIOTEKA

Najlepszy prezent pod choinkę? Oczywiście książka!

Data: 10.12.2016  Autor: Jadwiga Blicharz

Kiermasz książek - grudzień 2016.

7 grudnia w naszej szkolnej bibliotece rozpoczął się „Świąteczny Kiermasz Książki” zorganizowany (po raz drugi w tym roku) we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki – Tuliszków, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bogata oferta dla uczniów w każdym wieku, a także dla rodziców zachęca do zakupu książek. Zachęcające są również ceny! Za niewielką kwotę można kupić książkę, która może być wspaniałym prezentem pod choinkę. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Gminna Impreza „Rozświetlenie choinki”

Data: 6.12.2016  Autor: Mirosława Jaciw

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… Zwiastunem ich niesamowitej atmosfery był Kiermasz Świąteczny przed Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.

Tego typu impreza to doskonała okazja aby nabyć świąteczne dekoracje lub oryginalny prezent dla najbliższych ale przede wszystkim to czas śpiewania kolęd i pieśni zapowiadających magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Miłym akcentem tego wydarzenia okazał się, przygotowany przez szkolną katechetkę, występ naszych uczennic, które wokalnymi popisami podgrzały atmosferę całej uroczystości, odbierając gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło oczywiście gościa w osobie Świętego Mikołaja, który pomimo długiej i męczącej drogi prosto z Laponii dopingował naszym wspaniałym artystkom. Następnie nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment – uroczyste Rozświetlenie Choinki Miejskiej przez Panią Burmistrz Dzierzgonia Elżbietę Domańską.

Niespodzianką tego dnia było również ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Święta bez używek” zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, którego koordynatorką w naszej szkole była pedagog szkolna. Decyzją jury konkursu, pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VI Zuzanna Sikora, natomiast dwa wyróżnienia przypadły uczennicy klasy IV Klaudii Mączkowskiej oraz Weronice Kruszewskiej z klasy VI. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów: Państwu Katarzynie i Jarosławowi Mazurkom, Pani Monice Mączkowskiej, Pani Agnieszce Sikorze, Pani Zofii Wnuk oraz Panu Tomaszowi Kuligowi za zorganizowanie transportu uczniom szkoły.

Galeria »

film na naszym szkolnym facebooku »

Relacja w tv sztum.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wszyscy jesteśmy Świętymi Mikołajami, czyli mikołajki w naszej szkole.

Data: 6.12.2016  Autor: Iwona Szulga

6 grudnia obchodziliśmy imieniny bardzo ważnej osoby – Świętego Mikołaja.
Przygotowania rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej. Postanowiliśmy, że w tym roku przygotujemy Mikołajowi niespodziankę. Maluchy wykonały serduszka, w których narysowały jakich prezentów Mu życzą, żaki opisały swoje dobre uczynki, a młodzież samodzielnie napisała listy do M. Postanowiliśmy wzorem sportowców, piosenkarzy, aktorów i pary prezydenckiej wziąć udział i przygotować „Szlachetną Paczkę”. Nasze dary poprzez fundację trafią do rodzin, które są w trudnej sytuacji życiowej.
Impreza mikołajkowa rozpoczęła się od inscenizacji „Podróże Św. Mikołaja” przygotowanej przez pierwszaków. A potem przywołany piosenkami przybył do nas „z wielkim worem, dziadek bardzo miły.” Święty Mikołaj został przewodniczącym jury i sprawiedliwie oceniał zmagania uczestników zagadek i konkursów. Jako pierwsi ze znajomości życia świętego zostali przeegzaminowani nauczyciele, którzy musieli wypełnić ankietę personalną Mikołaja (może przyda się świętemu?). W quizie swoją wiedzę mogli sprawdzić dzieci od 5–ciu do 12–stu lat. Reprezentanci rodziców, artystycznie wykonali rysunki bałwanków. A po rozwiązaniu krzyżówki, której hasłem było słowo –PREZENT, Mikołajowi pozostało tylko jedno… rozdanie paczek.
Jeszcze tylko „Sto lat” odśpiewane dla gościa i naszego kolegi Mikołaja z VI klasy, wspólne zdjęcie i niestety, pożegnalna piosenka. Następne mikołajki za rok.
Społeczność szkolna dzięki pomocnikom Mikołaja: Radzie Rodziców i oczywiście Mikołajowi.

Galeria »

film na naszym szkolnym facebooku »

SPORT

XIX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 3.12.2016  Autor: admin

Już XIX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego odbył się dzisiaj w Zespole Szkół w Czerninie. Wzięło w nich udział 41 zawodniczek i zawodników, w tym 13 dziewcząt i 11 chłopców ze szkół podstawowych oraz 10 dziewcząt i 7 chłopców z gimnazjów. Bardzo dobrze spisali się tak uczniowie, jak i absolwenci naszej Szkoły, co obrazują poniższe zestawienia:

dziewczęta
szkoły podstawowe
  chłopcy
szkoły podstawowe
1. Weronika Mazurek, klasa V   1. Igor Zieliński, klasa VI
3. Paulina Mazurek, V   2. Szymon Dubień, I gimnazjum
6. Klaudia Moroz, V   4. Przemysław Kruczkowski, V
7. Katarzyna Szwamber, VI   7. Patryk Sawicki, IV
8. Julia Wnuk, VI      
10. Sandra Wiśniewska, VI      
12. Oliwia Mamczyńska, V      
13. Nadia Lip, IV      
dziewczęta
gimnazjum
  chłopcy
gimnazjum
2. Klaudia Branecka   3. Amadeusz Blicharz
3. Natalia Nazarewicz   5. Jan Dunst

W klasyfikacji drużynowej nasza Szkoła, zdobywając 82 pkt, zajęła 2. miejsce, zaś Gimnazjum w Dzierzgoniu – 47 pkt – zajęło miejsce 3. Gratulujemy wszystkim udanego startu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

Galeria »

SKKT „SZNURÓWKA”

XIII Złaz Mikołajkowy „Bażantaria 2016”

Data: 3.12.2016  Autor: Zofia Wnuk

W sobotni poranek 3.12.2016r. uczniowie z naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego „Sznurówka” wyruszyli na szlak kolejnego już Złazu Mikołajkowego. Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi Bażantarni, na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Trasa naszej wędrówki wynosiła 9 km i nie brakowało na niej wzniesień i stromych zejść. Na jednym z postojów urządziliśmy z przyniesionych smakołyków „stołówkę” leśnym zwierzętom. Zakończenie imprezy odbyło się na Polanie w Bażantarni. Było ognisko, pieczenie kiełbasy, Mikołaj z prezentami dla każdego (czekoladowy bałwanek) i konkurs rysunkowy, w którym uczennica klasy II Majka Kuberska zdobyła nagrodę – gratulujemy. Na zakończenie pani prezes Elbląskiego Oddziału PTTK podziękowała uczestnikom wręczając każdej grupie dyplomy. W tegorocznym złazie wzięło udział ok. 500 uczestników, którzy wędrowali zaopatrzeni przez organizatorów w okolicznościowe znaczki i mikołajowe czapki. Opiekunami naszej grupy były: p. Zofia Wnuk, p. Anna Kania i p. Jadwiga Blicharz. Następne wędrowanie w lutym – zapraszamy!

Opiekunowie koła: Jadwiga Blicharz

Zofia Wnuk

Galeria »

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

Porządkujemy sadek

Data: 25.11.2016  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Sikorze, absolwentowi naszej Szkoły z roku 1994, za wywiezienie wykopanych korzeni ściętych drzew w sadku.
Serdecznie dziękujemy także Państwu Emilii i Krzysztofowi Spichom za sadzonki bzu, które dziś pod okiem woźnego, Pana Janusza Najdrowskiego zostały zasadzone przez uczniów klasy V i IV: Przemysława Kruczkowskiego, Karola Rumniaka i Patryka Sawickiego – brawo chłopcy! :)

Porządkujemy sadek - 2016 r. (1). Porządkujemy sadek - 2016 r. (2). Porządkujemy sadek - 2016 r. (3). Porządkujemy sadek - 2016 r. (4). Porządkujemy sadek - 2016 r. (5). Porządkujemy sadek - 2016 r. (6).

fot. W. Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa andrzejkowa

Data: 25.11.2016  Autor: Ryszarda Błażejewska

W czwartek 24 listopada w naszej szkole odbył się BAL ANDRZEJKOWY. Rozpoczął się on walczykiem w wykonaniu pań wychowawczyń poszczególnych klas ze swoimi partnerami „Andrzejami–Chochołami”, którzy zostali... stworzeni :) specjalnie dla swoich pań przez dzieci i ich rodziców. W ten wyjątkowy wieczór mamy naszych uczniów w roli cyganki, wróżki, czarownicy w towarzystwie mruczących kotów wróżyły, przepowiadały przyszłość, oczarowywały magią wszystkich uczestników balu. Podczas imprezy nie zabrakło także konkursów między innymi: „Gorący kapelusz”, „Taniec z balonami”, w których udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Uczniowie klas IV–VI zaprezentowali życiorysy świętych: Andrzeja, Katarzyny, Barbary i Mikołaja. Kolejną atrakcją–niespodzianką był występ dzieci z klasy II pod nazwą „Biało–Czarni” z przebojami Disco Polo w wykonaniu Bartka. Od początku do końca balu panował niesamowicie radosny, rozbawiony, rozśpiewany i wyjątkowo magiczny klimat. Tańcom i szaleństwom na parkiecie nie było końca... co można obejrzeć i podziwiać w załączonej fotogalerii.

Galeria »

INFORMACJE

Bal andrzejkowy – dowozy

Data: 22.11.2016  Autor: admin

W czwartek 24.11.2016 r. od godz. 16.00 do godz. 19.00 w naszej Szkole odbędzie się Bal Andrzejkowy – dowozy dzieci i odwóz z imprezy:

 • Ankamaty – 15.10
 • Litewki – ok. 15.15
 • Nowa Karczma – ok. 15.20
 • Nowiny – 15.20
 • Święty Gaj – 15.30
 • Jankowo – 15.35
 • Jasna Osiedle – 15.45
 • Jasna – 15.50
 • Bągart – 16.00

Odwóz z Balu o 19.00 do miejscowości: Jankowo, Święty Gaj, Jasna, Nowiny, Nowa Karczma, Litewki i Ankamaty.

PROFILAKTYKA

III Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Data: 21.11.2016  Autor: Mirosława Jaciw

„Dzieci prawa – ważna sprawa!”

III OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

w Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie

20 listopada 2016 roku przypadała 27 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji, przyłączając się do apelu Rzecznika Praw Dziecka, w Szkole Podstawowej w Bągarcie odbył się apel propagujący prawa dziecka i jego potrzeby.

Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Warto podkreślić, że inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.

Podczas występów artystycznych uczniowie przypomnieli najważniejsze prawa dzieci, a wszyscy zebrani obejrzeli przygotowaną przez pedagog szkolną prezentację multimedialną propagującą m.in. zapisane w konwencji prawo specjalne, dotyczące praw dzieci niepełnosprawnych do w pełni normalnego życia w społeczeństwie. Nawiązano również do przypadającego na 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji, wskazując na zasadę równości wobec prawa wszystkich dzieci niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania.

Niewątpliwie obchodzone święto uświadomiło dzieciom jakie mają prawa i jak należy z nich korzystać nie ograniczając jednocześnie praw innych. Zgromadzonych nauczycieli i rodziców skłoniło do refleksji, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, są niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

MJ

Galeria »

SPORT

Eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego chłopców

Data: 17.11.2016  Autor: admin

Dziś w Czerninie zostały rozegrane eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego chłopców, w których naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa V), Przemysław Kruczkowski (V) oraz Igor Zieliński (VI). Nasi chłopcy w decydującym o 1. miejsce meczu ulegli 2 : 3 drużynie z SP Sztum i tym samym zajęli w tych eliminacjach 2. miejsce.

Szkoła SP Bągart SP Mikołajki Pomorskie SP Sztum SP Czernin Punkty Sety Miejsce
SP Bągart 3 : 0 2 : 3 3 : 0 2 8 : 3
+ 5
2.
SP Mikołajki Pomorskie 0 : 3 0 : 3 2 : 3 0 2 : 9
– 7
4.
SP Sztum 3 : 2 3 : 0 3 : 0 3 9 : 2
+ 7
1.
SP Czernin 0 : 3 3 : 2 0 : 3 1 3 : 8
– 5
3.

Galeria »

SPORT

Eliminacje powiatowe unihokeja dziewcząt

Data: 15.11.2016  Autor: admin

W Mikołajkach Pomorskich zostały dziś rozegrane eliminacje powiatowe unihokeja dziewcząt, w których udział, oprócz naszej, wzięły drużyny z SP Czernin, SP Mikołajki Pomorskie, SP Stary Dzierzgoń i SP Stary Targ. Naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Fil (klasa V), Weronika Kruszewska (VI), Nadia Lip (IV), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI) i Julia Wnuk (VI). Po niestety przegranym 0 : 3 eliminacyjnym meczu grupowym z SP Mikołajki Pomorskie, nasze dziewczęta rozegrały niezwykle zacięty, piękny mecz o miejsce 3., który niestety nieszczęśliwie przegrały 0 : 1. Końcową klasyfikację eliminacji przedstawia poniższe zestawienie:

 • 1 m. SP Mikołajki Pomorskie
 • 2 m. SP Stary Dzierzgoń
 • 3 m. SP Czernin
 • 4 m. SP Bągart
 • 5 m. SP Stary Targ
Drzewko za makulaturę 2016 (1). Drzewko za makulaturę 2016 (2). Drzewko za makulaturę 2016 (3). Drzewko za makulaturę 2016 (4). Drzewko za makulaturę 2016 (5). Drzewko za makulaturę 2016 (6). Drzewko za makulaturę 2016 (7). Drzewko za makulaturę 2016 (8).

fot. W. Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Data: 14.11.2016  Autor: admin

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2016.

Zapraszamy! :)

Klikając w obok zamieszczony obrazek, można dowiedzieć się na co zapraszamy – a warto :)

SPORT

Turniej tenisa stołowego

Data: 11.11.2016  Autor: admin

W celu uczczenie Święta Niepodległości został dziś rozegrany w Czerninie turniej tenisa stołowego. Bardzo dobrze spisali się w nim uczniowie naszej Szkoły – i obecni, i absolwenci.

dziewczęta – szkoły podstawowe

 • 4. Oliwia Mamczyńska

chłopcy – szkoły podstawowe

 • 1 m. Igor Zieliński
 • 2 m. Szymon Dubień

chłopcy – gimnazjum

 • 2 m. Mikołaj Sitek
 • 3 m. Amadeusz Blicharz

chłopcy – szkoła średnia

 • 1 m. Wojciech Wesołowski
 • 3 m. Mateusz Dubień
 • 5 m. Jakub Sitek

Jakież to piękne wyniki :). Gratulujemy!

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Narodowe Święto Niepodległości

Data: 10.11.2016  Autor: Joanna Płączyńska

Święto Niepodległości 2013.

11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Data ta upamiętnia odzyskanie przez naród polski niepodległego bytu po 123 latach niewoli. Aby uczcić rocznicę wyzwolenia ojczyzny, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy VI.
Młodzi artyści zaprezentowali widowni drogę naszych przodków do odzyskania niepodległego państwa. Przedstawili historię walk narodowowyzwoleńczych oraz rolę, jaką w utrzymaniu tożsamości narodowej, odgrywały patriotyczne teksty literackie. Akademia została uwieńczona odśpiewaniem przez szóstoklasistów pieśni pt. „Szara piechota”.
Po apelu społeczność uczniowska pozostała na auli szkolnej, aby upamiętnić wspólnym zdjęciem udział w akcji „Wąsy Marszałka”. 10 listopada na twarzach naszych wychowanków gościły wąsy a la Marszałek Józef Piłsudski, które zwalniały z odpowiedzi ustnych i kartkówek :).

Galeria »

BIBLIOTEKA

Kiermasz książek w szkolnej bibliotece

Data: 10.11.2016  Autor: Jadwiga Blicharz

W naszej bibliotece zakończył się kolejny kiermasz książek organizowany kilka razy w roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Kiermasze cieszą się dużym zainteresowaniem, a nasi uczniowie i rodzice mają okazję kupić po atrakcyjnych cenach ciekawe książki bez konieczności wyjazdu do księgarni. Dodatkową korzyścią ze współpracy z w/w księgarnią są książki, które biblioteka otrzymuje w ramach promocji. Kolejny kiermasz już w grudniu – zapraszamy!

SPORT

Eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego

Data: 9.11.2016  Autor: admin

Dziś, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego. Naszą Szkołę reprezentowały: Paulina Mazurek (klasa V), Weronika Mazurek (V) i Katarzyna Szwamber (VI), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Norbert Kołodziejski (klasa V) oraz Igor Zieliński (VI).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Sety Miejsce
SP Dzierzgoń 0 : 3 0 : 3 0 0 :6 3.
SP Bruk 3 : 0 3 : 2 2 6 : 2 1.
SP Bągart 3 : 0 2 : 3 1 5 : 3 2.

chłopcy

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Sety Miejsce
SP Dzierzgoń 1 : 3 2 : 3 0 3 : 6 3.
SP Bruk 3 : 1 1 : 3 1 4 : 4 2.
SP Bągart 3 : 2 3 : 1 2 6 : 4 1.

Gratulujemy tak dziewczętom jak i chłopcom pięknej sportowej walki w duchu fair play. Drużyna chłopców, wygrywając dzisiejsze eliminacje gminne, zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych tenisa stołowego drużynowego.

Dziękujemy Panu Jarosławowi Mazurkowi za pomoc w zorganizowaniu dojazdu na i z zawodów.

Galeria »

BIBLIOTEKA

Międzynarodowy dzień postaci z bajek

Data: 8.11.2016  Autor: Jadwiga Blicharz

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchali fragmentów bajek czytanych przez „Czytające Wróżki” w ramach cotygodniowej akcji „Czytamy młodszym” oraz wzięli udział w konkursie „Kto pokoloruje najpiękniej – co to za postać?” Pokolorowane i nazwane postacie z bajek trafiły do szkolnej biblioteki. Najpiękniejsze utworzą album pt. „Bajkowe postacie” z wyszczególnieniem autorów.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Porządkujemy sadek

Data: 7.11.2016  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Skwarkowi, absolwentowi naszej Szkoły z roku 2011, za wykopanie korzeni ściętych drzew w sadku.

Porządkujemy sadek - 2016 r. (1). Porządkujemy sadek - 2016 r. (2). Porządkujemy sadek - 2016 r. (3). Porządkujemy sadek - 2016 r. (4). Porządkujemy sadek - 2016 r. (5). Porządkujemy sadek - 2016 r. (6).

fot. W. Szulga

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd na basen

Data: 7.11.2016  Autor: admin

W sobotę, 12.11.2016 roku, wyjeżdżamy na basen „Dolinka” w Elblągu. Dzieci proszone są o zabranie ze sobą na pływalnię:

 • klapek gumowych,
 • ręcznika,
 • bielizny na zmianę,
 • czepka – głównie wymagany u dziewczynek z długimi włosami.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z organizatorem, Panią Ryszardą Błażejewską, tel. 535 429 938.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd do teatru

Data: 7.11.2016  Autor: Weronika Kruszewska (klasa VI)

3 listopada po trzech godzinach lekcyjnych klasy IV, V i VI wyruszyły autokarem do teatru, który znajdował się w Elblągu. Pojechaliśmy na przedstawienie pt. „Mały Książę”. Podróż była krótka i spokojna. Naszymi opiekunkami były panie Joanna Płączyńska i Jadwiga Blicharz. Gdy dotarliśmy na miejsce musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Było tam wiele innych szkół. Łatwo można się było zgubić, dlatego pani kazała nam trzymać się w grupie. Gdy już wreszcie weszliśmy na salę, gdzie miało odbyć się przedstawienie, wszyscy zajęli swoje miejsca. Nagle światła zgasły, tylko scena została oświetlona. Następnie wyszli aktorzy i zaczął się występ. Było kilka takich scen, przy których nie można było powstrzymać się od śmiechu. Aktorzy mieli zabawne kostiumy. Całe przedstawienie było śmieszne i zarówno wzruszające. Mam na myśli scenę pożegnania Małego Księcia z jego przyjacielem lisem. Wszystkim osobom z każdej klasy występ bardzo się podobał. Mam nadzieję, że paniom – które nas pilnowały – również się podobało. Zachęcam wszystkich dorosłych, a przede wszystkim dzieci do obejrzenia tego przedstawienia. Myślę, że od czasu do czasu nie zaszkodzi pojechać do teatru i obejrzeć jakikolwiek interesujący nas występ.

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

Sadzenie drzewek

Data: 31.10.2016  Autor: admin

W miniony czwartek, 27.10.2016 r., klasa VI i V zasadziła na terenie szkoły brzozy i jarzębiny. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Wojtowiczowi z Nadleśnictwa Dobrocin za dostarczenie sadzonek, zaś rodzicom uczniów – Paniom: Bożenie Kołodziejskiej, Elżbiecie Lis, Alicji Mamczyńskiej, Kindze Moroz, Małgorzacie Moroz, Patrycji Moroz, Agnieszce Sikorze i Agnieszce Winiarskiej; oraz Panom: Adamowi Moroz, Marcinowi Szczepankiewiczowi i Piotrowi Szczepankiewiczowi – za wielką pomoc w sadzeniu drzewek.
Niech zasazone brzozy i jarzębiny dorodnie rosną, ozdabiają otoczenie szkoły, cieszą nasze zmysły i dają satysfakcję ze wspólnie wykonanej pracy.

Galeria »

SPORT

Tenis stołowy – sezon rozpoczęty

Data: 24.10.2016  Autor: admin

Wielkim sukcesem ucznia naszej Szkoły zakończył się Turniej Otwarcia Sezonu 2016/2017 w Tenisie Stołowym, który w minioną niedzielę, 23.10.2017 r., został rozegrany w Czerninie. Igor Zieliński w kategorii chłopców szkół podstawowych zajął pierwsze miejsce. Turniej ten otworzył cykl turniejów tenisa stołowego o Grand Prix Sztumu 2016/2017.

SPORT

Eliminacje powiatowe Turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarka

Data: 21.10.2016  Autor: admin

Eliminacje powiatowe XVII edycji Turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarka, rozgrywanego pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, zostały dziś przeprowadzone w Mikołajkach Pomorskich. Naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa V), Sebastian Lis (V), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Karol Rumniak (V) i Piotr Wiśniewski (IV).
Poniższa tabela wyników meczów i końcowej klasyfikacji – no cóż, jeden gol, to tak mało, a jednocześnie tak wiele... – nie oddaje sportowej zaciętości z jaką grali nasi reprezentanci, ich zapału i okazanego ducha walki. Gratulujemy im takiej postawy i jesteśmy pewni, że takie nastawienie do gry zaprocentuje lepszymi wynikami w przyszłości.

Szkoła SP Bągart SP Mikołajki Pomorskie SP Stary Targ Punkty Bramki Miejsce
SP Bągart 2 : 3 0 : 2 0 2 : 5
–3
3.
SP Mikołajki Pomorskie 3 : 2 1 : 4 3 4 : 6
–2
2.
SP Stary Targ 2 : 0 4 : 1 6 6 : 1
+ 5
1.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kiermasz książek

Data: 21.10.2016  Autor: Renata Leoniak

W szkole w bibliotece szkolnej rozpoczął się „Kiermasz Książek”. Dostawcą książek jest Księgarnia Tuliszków. Celem przeprowadzenia kiermaszu jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów oraz zachęcenie ich do czytania książek.
Zapraszamy do zapoznania się z tytułami i w miarę możliwości do wzbogacania „domowych biblioteczek” w książki.

SPORT

Eliminacje gminne unihokeja

Data: 19.10.2016  Autor: admin

Jeden gol, to tak mało, a jednocześnie tak wiele...
Dziś w Dzierzgoniu zostały rozegrane eliminacje gminne unihokeja. Naszą Szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Oliwia Fil (klasa V), Weronika Kruszewska (VI), Patrycja Laborowska (IV), Nadia Lip (IV), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI) i Julia Wnuk (VI). W reprezentacji chłopców grali: Przemysław Kruczkowski (klasa V), Krzysztof Laborowski (V), Gracjan Lędziński (IV), Sebastian Lis (V), Karol Rumniak (V), Patryk Sawicki (IV), Piotr Wiśniewski (IV) oraz Igor Zieliński (VI).
Chłopcy po dogrywce – w regulaminowym czasie był wynik 0 : 0 – po zaciętej walce, niestety ulegli chłopcom z Dzierzgonia 0 : 4. Natomiast dziewczęta wygrały 1 : 0 z dziewczętami z Dzierzgonia i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych unihokeja dziewcząt. Wielkie brawa dziewczęta! :)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Pasowanie na pierwszaków

Data: 18.10.2016  Autor: admin

Uroczystym aktem pasowania na pierwszaka dziś oficjalnie przyjęliśmy w mury naszej Szkoły dotychczasowych maluszków. Uczniami pierwszej klasy zostali:

 1. Anastasiia Berezovska
 2. Antoni Dec
 3. Alan Galuba
 4. Sebastian Jarzembiński
 5. Andrzej Kruszewski
 6. Katarzyna Kułakowska
 7. Martyna Lewandowska
 8. Piotr Lis
 9. Paweł Mączkowski
 10. Michalina Pręcikowska
 11. Igor Smoliński
 12. Eryk Sokalski
 13. Piotr Szwamber

Życzymy im bardzo dobrych wyników i radości na drodze ku wiedzy, zaś ich Rodzicom dużo satysfakcji z odniesionych przez Ich pociechy sukcesów.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 14.10.2016  Autor: admin

Pięknie przygotowaną przez klasę IV akademią – gratulacje dla klasy IV i ich wychowawczyni, Pani Pauliny Lip–Jaszewskiej – rozpoczęliśmy dziś szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Po akademiii – gratulacje dla klasy VI oraz dla Pań: Ryszardy Błażejewskiej, Agnieszki Sikory i Zofii Wnuk, które przygotowały część główną obchodów – się zaczęło... :). Pracownicy Szkoły i obecni rodzice zostali sprawdzeni – w końcu to Dzień Edukacji Narodowej! :) – w różnych konkurencjach. A było nalewanie wody kubeczkiem do butelek, picie soku z butelki przez słomkę na czas, budowanie jak najwyższej wieży z klocków, dmuchanie balonów na czas – który najszybciej pęknie! :). Było przenoszenie płatków czekoladowych – za pomocą słomki! :) Było zapisanie jak największej liczby wyrazów na „n” – zadanie niemalże niemożliwe! :) A nagrody były niesamowite! – wycieczka do nadmorskiego kurortu, ręcznie malowana zastawa na 12 osób, odkurzacz bezprzewodowy, kolacja dla dwóch osób, wehikuł czasu, deskorolka! ;) – jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie w fotogalerii :). Podsumowaniem apelu była bardzo obrazowa piosenka w wykonaniu uczennic klasy VI, Amelii i Zuzanny, przedstawiająca sytuację nauczyciela :)...
Dziękujemy pracownikom Szkoły, uczniom i rodzicom – tak szkolnej, jak i oddziałowym Radom Rodziców – za piękne przygotowanie i wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY – ABSOLWENCI

Radosna niespodziewana wizyta

Data: 13.10.2016  Autor: admin

Jakże niespodziewana a radosna wizyta! Dziś naszą Szkołę odwiedziała, wraz z rodziną, Pani Marianna Struzik, absolwentka z roku 1950 – notabene pierwsza spośród najlepszych absolwentów naszej Szkoły. Pani Marianna ukończyła Liceum Pedagogiczne i pracowała jako... nauczycielka :) – a, przypomnijmy, jutro jest Dzień Edukacji Narodowej :). Pani Marianno, serdecznie dziękujemy Pani za odwiedziny, zapraszamy do kolejnych oraz życzymy Pani stu lat życia w zdrowiu i radości :).

Z ŻYCIA SZKOŁY

Z wizytą w straży pożarnej

Data: 10.10.2016  Autor: Katarzyna Szwamber (klasa VI)

Dziś pojechaliśmy z wizytą do straży pożarnej w Sztumie. Jazda nie zajęła nam duzo czasu. Szybko znaleźliśmy się na miejscu.
W remizie podzielono nas na grupy. Jeden ze strażaków oprowadzał nas po całym budynku i opowiadał o swojej pracy. Pokazał nam pomieszczenie, w którym odbiera się telefony i wydaje komendy. Później obejrzeliśmy siłownię oraz szatnię brudną i czystą. Najbardziej zaciekawiła mnie rura, którą strażacy zjeżdżali do wozów. Ciekawe jest to, że strażacy mają jedynie minutę, aby wyjechać z remizy. Wozy strażackie także były ciekawe. Znajdowały się tam różne rzeczy, między innymi torba z zawartością potrzebną do pierwszej pomocy. Wozy można było obejrzeć od środka.
Pod koniec, my i druga grupa zebraliśmy się na dworze – strażacy zaczęli lać wodę z węża! Na koniec zobaczyliśmy – i usłyszeliśmy :) – wóz strażacki gotowy do wyjazdu.
Moim zdaniem strażacy mają trudną i niebezpieczną pracę, za co powinniśmy być im bardzo wdzięczni. Zwłaszcza za to, że ugaszając pożary, poświęcają dla nas swoje życie; za to, że czuwają i przybywają w samą porę; za to, że podjęli się tego trudnego zawodu.

– – – – –

Dziękujemy sztumskim strażakom za gościnne przyjęcie oraz profesjonalne i ciekawe przybliżenie naszym uczniom tajników zawodu strażaka.
Dziękujemy Panu Mieczysławowi Sikorze, prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie za zorganizowanie wizyty oraz wspólny wyjazd do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej
im. Świętego Wojciecha
w Bągarcie

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Biwak

Data: 9.10.2016  Autor: admin

Z piątku na sobotę (7–8.10.2016 r.) w naszej szkole, z udziałem uczniów z klasy II i VI odbył się biwak „Święto ziemniaka” zorganizowany przez panie: Ryszardę Błażejewską, Emilię Spichę i Zofię Wnuk.

Z ŻYCIA SZKOŁY

I my pamiętamy...

Data: 7.10.2016  Autor: Zofia Wnuk

XVI Dzień Papieski odbędzie się w tym roku 9 października pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. W naszej szkole przeprowadzono lekcje o życiu i pontyfikacie Papieża Jana Pawła II.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy :)

Data: 7.10.2016  Autor: admin

Cieszymy się, iż apel o przekazanie Szkole, a zwłaszcza świetlicy szkolnej, zbędnych gier i zabawek oraz sadzonek ozdobnych krzewów, spotyka się z tak wielkim odzewem. Serdecznie dziękujemy następującym osobom za okazane serce i pomoc:

 • Państwu Marioli i Pawłowi Krzemińskim – sadzonki bzu,
 • Pani Agnieszce Sikorze – gry i zabawki,
 • Pani Iwonie Szuldze – gry i zabawki,
 • Pani Ewie Wiśniewskiej – gry,
 • Pani Dorocie Lip – gry i zabawki,
 • Pani Zofii Wnuk – domek dla lalek,
 • Państwo Joannie i Krzysztofowi Tomaszewskim – zabawki,
 • Pani Elżbiecie Lis – zabawki,
 • Pani Wioletcie Fil – puzzle.

Raz jeszcze z całego serca dziękujemy :)

Świetlica - zabawki (1). Świetlica - zabawki (2). Świetlica - zabawki (3). Świetlica - zabawki (4). Świetlica - zabawki (5).

fot. Z. Wnuk

KONKURSY

Drzewko za makulaturę

Data: 6.10.2016  Autor: admin

Drzewko za makulaturę.

W ramach akcji „Drzewko za makulaturę”, która w tym roku w gminie Dzierzgoń odbędzie się 29.10.2016 r. (sobota), zaczynamy szkolną zbiórkę makulatury, która potrwa do 26.10.2016 r. (środa). Zapraszamy i zachęcamy uczniów i rodziców do przynoszenia do szkoły jak największej ilości makulatury. Im więcej jej uzbieramy, tym więcej otrzymamy drzewek, którymi ozdobimy teren naszej Szkoły.

SPORT

Halowa piłka nożna – eliminacje gminne

Data: 4.10.2015  Autor: admin

W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się dziś eliminacje gminne halowej piłki nożnej szkół wiejskich, w której udział wzięły szkoły podstawowe gminy Dzierzgoń. Naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa V), Przemysław Kruczkowski (V), Gracjan Lędziński (IV), Karol Rumniak (V), Patryk Sawicki (IV), Piotr Wiśniewski (IV) oraz Igor Zieliński (VI). Wyniki poszczególnych meczów oraz klasyfikację końcową eliminacji przedstawia poniższa tabela:

Szkoła SP Bągart SP Bruk SP Dzierzgoń Punkty Bramki Miejsce
SP Bągart 1 : 2 0 : 2 0 1 : 4
– 3
3.
SP Bruk 2 : 1 0 : 5 2 2 : 6
–4
2.
SP Dzierzgoń 2 : 0 5 : 0 4 7 : 0
+ 7
1.

No cóż, czasami jedna stracona bramka znaczy tak wiele... Niemniej nasi reprezentanci grali bardzo dobrze i gratulujemy im sportowej walki do końca. A przetarte dresy – zainteresowani wiedzą, o co chodzi – świadczą o wielkim zaangażowaniu i takimi mogą być z dumą noszone!

Galeria »

do góry strony

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Chłopca w Bągarcie

Data: 30.09.2016  Autor: Joanna Płączyńska

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował specjalny apel, który poprowadziły uczennice klasy VI: Weronika Kruszewska oraz Julia Wnuk.
Dziewczęta z każdej klasy – wraz ze swoimi wychowawczyniami – wymyśliły ciekawe zadania, z którymi musieli zmierzyć się ich klasowi koledzy. Każdy chłopiec otrzymał prezent z okazji swojego święta. Po zmaganiach dla młodszej części męskiego grona, nie zabrakło też konkursu dla nieco starszych Panów. Musieli oni rozpoznać po głosie swoje koleżanki z pracy. Zadanie – z pozoru łatwe – przysporzyło jednak uczestnikom konkurencji pewnych problemów. Panowie! Musicie uważniej słuchać kobiet :)!
Ostatniego dnia września, oprócz konkursowych zmagań, mogliśmy także podziwiać portrety chłopców – zdobiące szkolną aulę. Dziękujemy również za przepiękne portrety Panów z naszej szkoły, które przygotowała pani Anna Kania.
Jeszcze raz składamy naszym drogim Panom najserdeczniejsze życzenia.

– – – – –

Bezpośrednio po Dniu Chłopca odbył się szkolny finał VI Światowowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Ekspertami zostali: Weronika Kruszewska (klasa VI), Zuzanna Sikora (VI), Katarzyna Szwamber (VI), Sandra Wiśniewska (VI), Julia Wnuk (VI), Igor Zieliński (VI), Oliwia Fil (V), Norbert Kołodziejski (V), Przemysław Kruczkowski (V), Dagmara Kulig (V), Krzysztof Laborowski (V), Sebastian Lis (V), Oliwia Mamczyńska (V), Paulina Mazurek (V), Weronika Mazurek (V), Klaudia Moroz (V), Wiktoria Moroz (IV), Igor Ryszczuk (IV).

Galeria »

KONKURSY

Test Ortograficzny

Data: 27.09.2016  Autor: Joanna Płączyńska

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test wyłoni Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Ortografii.
Konkurs przeprowadzony zostanie w grupach wiekowych: kl. I – III i kl. IV – VI. Każdy test składać się będzie z 26 pytań z podanymi do nich 4 odpowiedziami.
Szkoły mogą zgłaszać swoich uczestników do dnia 7 X 2016. Konkurs przeprowadzony zostanie 25 X 2016 r. na podstawie materiałów konkursowych, przesłanych do szkoły.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!

 

Wyjazd na basen

Data: 26.09.2016  Autor: Ryszarda Błażejewska

Dnia 1.10.2016 roku - sobota, wyjeżdżamy na basen „Dolinka” w Elblągu. Dzieci oczekują na autobus w miejscowościach o określonej godzinie:

 • Jasna 9.40
 • Bągart 9.45
 • Jankowo 9.55
 • Św. Gaj 10.00

Powrót ok. 15.00 – 15.30.
Dzieci z miejscowości Ankamaty, Litewki, Nowa Karczma, Nowiec, Nowiny, Poliksy czekają na autobus w Bągarcie o godz. 9.45 przy szkole. Odbiór dzieci z tych miejscowości przez rodziców też spod szkoły.
Bardzo proszę o zabranie ze sobą na pływalnię:

 • klapek gumowych,
 • ręcznika,
 • bielizny na zmianę,
 • czepka – głównie wymagany u dziewczynek z długimi włosami.

W razie wątpliwości proszę o kontakt z organizatorem P. R. Błażejewską, tel. 535 429 938.

KONKURSY

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Data: 26.09.2016  Autor: admin

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - logo.

Nasza Szkoła uczestniczy w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 30 września 2016 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Już w poniedziałek 26.09.16 ruszają przygotowania, podczas których, tak w szkole, jak i w domu, przypominamy sobie tabliczkę mnożenia.
Piątek 30.09.16 to dzień egzaminów. Uczeń wybierze los z 5 trudnymi ;) przypadkami mnożenia. Jeśli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT. W przpadku pomyłki – eeee..., to niemożliwe! :) – egzamin powtarza po godzinie.
Więcej o akcji na stronie www.wmtday.org.

Polecamy też stronę www.matzoo.pl

SKK–T SZNURÓWKA

54 Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Data: 26.09.2016  Autor: Jadwiga Blicharz

24 września uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego „Sznurówka” wyruszyli na wędrówkę. Wraz z innymi turystami pod przewodnictwem przewodników PTTK przeszli 8 kilometrową trasę, która rozpoczęła się w Raczkach Elbląskich a zakończyła na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Na strudzonych wędrowców czekał jak zwykle ciepły poczęstunek oraz liczne atrakcje. Zakończenie rajdu połączono z obchodami Światowego Dnia Turystyki. Uczestnicy rajdu mieli okazję obejrzeć średniowieczną machinę oblężniczą i podziwiać ptaki drapieżne. Oprócz tego dostępne były sale muzeum. Rajd zakończono rozdaniem dyplomów za uczestnictwo, podziękowań opiekunom (naszymi uczniami opiekowali się: pani Zofia Wnuk, pani Marzenna Kapczyńska, pani Jadwiga Blicharz i pan Andrzej Kapczyński) oraz nagród zwycięzcom konkursów. Nagrodzone osoby z naszego koła to: Julia Wnuk, która brała udział w konkursie przyrodniczo–krajoznawczym i Nadia Kawicka – uczestniczka „Zgaduj–zgaduli”.
Następne wędrowanie w grudniu – zapraszamy.

Opiekunowie koła: Jadwiga Blicharz

Zofia Wnuk

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

Data: 19.09.2016  Autor:  Joanna Płączyńska

19 września społeczność uczniowska oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie wybrali skład Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017.

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

 • PRZEWODNICZĄCY RSU – Norbert Kołodziejski
 • ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Weronika Kruszewska
 • PRZEWODNICZĄCA SEKCJI KULTURALNO–PORZĄDKOWEJ – Sandra Wiśniewska
 • PRZEWODNICZĄCY SEKCJI SPORTOWEJ – Igor Zieliński

Serdecznie gratulujemy!

 

Dożynki gminne

Data: 18.09.2016  Autor:  admin


Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył dziś w dożynkach gminnych w Dzierzgoniu. Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Krystynie Kruszewskiej, Dorocie Szwamber i Panu Zbigniewowi Zielińskiemu za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

 

Sprzątanie świata Polska 2016

Data: 16.09.2016  Autor:  Jadwiga Blicharz


Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (16–18 września) odbywa się pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.
W ramach w/w akcji uczniowie naszej szkoły 16 września wyruszyli wraz z wychowawcami na wielkie sprzątanie. Młodsi zajęli się terenami w pobliżu szkoły, a starsi posprzątali pobocza dróg oraz tereny zielone naszej miejscowości. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a pogoda dopisała. Budujący jest fakt, że zebraliśmy znacznie mniej śmieci niż w roku ubiegłym.

 

Wyjazd na basen

Data: 10.09.2016  Autor:  Ryszarda Błażejewska

Dnia 17.09.2016 roku - sobota, czeka nas wyjazd na pływalnię „Dolinka” w Elblągu. Po szaleństwach w wodzie odwiedzimy McDonald's :) Chętne dzieci czekają na autobus w danej miejscowości i o określonej godzinie:

 • Jasna 8.40
 • Bągart 8.45
 • Jankowo 8.55
 • Św. Gaj 9.00

Dzieci z miejscowości Poliksy, Ankamaty, Litewki, Nowa Karczma, Nowiec, Nowiny czekają na autobus w Bągarcie o godz. 8.45 przy Szkole Podstawowej.
Koszt wyjazdu: 23,00 zł + kwota według uznania na McDonald's.

15.09.2016 r.
Uwaga: w związku z nieczynnym kąpieliskiem „Dolinka” wyjazd w dniu 17.09.2016 r. – sobota, zostaje przeniesiony na dzień 1.10.2016 r. (sobota). O szczegółach wyjazdu powiadomimy w późniejszym terminie.

WOLONTARIAT

Szkoło Pomoż i Ty

Data: 5.09.2016  Autor:  admin

Szkoło Pomóż i Ty.Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej rokiem wolontariatu. Wzorem lat ubiegłych nasza Szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej „Szkoło pomóż i Ty” prowadzonej przez gdyńską Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19–letniemu Danielowi Czerniak, który od 7–go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną.
Wykupując cegiełkę, których wzory – nie wszystkie! jakie są jeszcze? sprawdźcie sami :-) – można obejrzeć na dołączonej animacji, pomożemy Danielowi w zakupie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, tj. rowerowózka, który ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt zakupu takiego wózka to około 20 000 zł.

cena cegiełki: 1,50 zł

Koordynatorką akcji „Szkoło Pomóż i Ty” w naszej Szkole jest pedagog szkolna Pani Mirosława Jaciw. Cegiełki będą rozprowadzane przez uczennice klasy VI: Amelię Białkowską, Weronikę Kruszewską i Katarzynę Szwamber.

 

Dożynki wiejskie

Data: 4.09.2016  Autor:  admin

Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył dziś w dożynkach wiejskich w Bągarcie. Dziękujemy organizatorom dożynek za zaproszenie i składamy wszystkim rolnikom i mieszkańcom wsi wyrazy najgłębszego uznania dla ich pracy oraz życzenia wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Agnieszce Sikorze, Dorocie Szwamber i Panu Zbigniewowi Zielińskiemu oraz uczniom klasy VI: Zuzannie Sikorze, Katarzynie Szwamber oraz Igorowi Zielińskiemu za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

 

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

Data: 1.09.2016  Autor:  admin

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Z tej okazji życzymy naszym uczniom samych piątek i szóstek, co najmniej bardzo dobrego – jak nie wzorowego :) – sprawowania oraz radości i spełnienia swych szkolnych zamierzeń; ich Rodzicom zadowolenia z pociech oraz efektywnej współpracy ze Szkołą, zaś pracownikom Szkoły dużo satysfakcji i wielu sukcesów pedagogiczno–wychowawczych odniesionych na edukacyjnej niwie oraz owocnej realizacji swych zawodowych planów.

 

Rok szkolny 2016/2017 się zbliża

Data: 29.08.2016  Autor:  admin

Już za kilka dni, 1 września, w czwartek, uroczystym apelem rozpoczynającym się o godzinie 10.00 zaczniemy nowy rok szkolny 2016/2017. Po apelu, w kosciele parafialnym w Bągarcie, ok. godziny 10.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego.
Dowozy, jak co roku, będę w Jasnej parę minut po godzinie 7.00 i 8.00, zaś w Jankowie i Świętym Gaju około 7.30.

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci
ustalone w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń (PZU)
w roku szkolnym 2016/2017

plik w formacie pdf (316 kB)

Stypendia szkolne przyznawane przez Urząd Miejski w Dzierzgoniu
w roku szkolnym 2016/2017

plik w formacie pdf (345 kB)

Wykaz podręczników i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017
plik w formacie pdf (564 kB)

do góry strony


Deklaracja Dostępności

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2021 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.