Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2018/2019rok szkolny 2017/2018rok szkolny 2016/2017rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015rok szkolny 2013/2014rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2011/2012

wrzesień 2011październik 2011listopad 2011grudzień 2011styczeń 2012luty 2012marzec 2012
kwiecień 2012maj 2012czerwiec 2012

rok szkolny 2010/2011rok szkolny 2009/2010


 

Koniec roku szkolnego

Data: 29.06.2012  Autor:  admin

I zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Jedenaścioro uczniów zostało absolwentami naszej Szkoły, a z Ich grona czworo dołączyło do najlepszych absolwentów. A oto i one! :)

 1. Blicharz Natalia   średnia ocen: 5,00   sprawowanie: wzorowe
 2. Grzybowska Patrycja   5,54   wzorowe
 3. Kruszewska Katarzyna   5,09   wzorowe
 4. Szulga Karolina   5,64   wzorowe

Ale także i w pozostałych klasach byli uczniowie, którzy ukończyli ten rok szkolny z wyróżnieniem :).
W klasie V byli to:

 1. Blicharz Krzysztof   średnia ocen: 5,18   sprawowanie: wzorowe
 2. Link Konrad   5,27   bardzo dobre
 3. Wangin Karolina   5,09   wzorowe

W klasie IV rok szkolny ukończyło z wyróżnieniem czworo uczniów:

 1. Blicharz Amadeusz   średnia ocen: 5,00   sprawowanie: wzorowe
 2. Grzybowska Anna   5,18   wzorowe
 3. Nazarewicz Natalia   5,18   wzorowe
 4. Wiśniewski Maciej   4,81   wzorowe

Wśród „maluszków” na szczególne wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce i takież zachowanie, zasłużyli:
klasa III – Branecka Klaudia, Polakowska Martyna, Ryszczuk Oskar, Winiarski Marek;
klasa II – Branecka Julia, Dubień Szymon, Panek Zuzanna, Skwarek Justyna;
klasa I – Kruszewska Weronika, Sikora Zuzanna, Szwamber Katarzyna, Wnuk Julia.

A teraz niech nastaną dla wszystkich uczniów i pracowników naszej Szkoły słonecze, beztrosko miłłe

WAKACJE!!! :)

Galeria »

SZKOLNE KOŁO TEATRALNE

Znowu w teatrze

Data: 29.06.2012  Autor:  Elżbieta Nowak

27 czerwca Szkolne Koło Teatralne wystawiło dla uczniów klas 0–III przedstawienie na motywach baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Uwspółcześniona wersja, w której macocha jeździ mercedesem, bardzo spodobała się młodych widzom.
Dziękuję cudownym aktorom, którzy poświęcili swój czas i aktywnie pracowali na zajęciach. Zachęcam również do udziału w Szkolnym Kole Teatralnym w następnym roku szkolnym.

Elżbieta Nowak

Galeria »

 

Egzamin na kartę rowerową

Data: 29.06.2012  Autor:  Anna Kania

25 czerwca pod czujnym okiem przedstawiciela Posterunku Policji w Dzierzgoniu uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin na kartę rowerową. Po zaliczeniu testów czwartoklasiści pomyślnie zdali egzamin z praktycznej części i udowodnili, że znają i przestrzegają przepisy drogowe i naprawdę potrafią jeździć rowerem.
Gratulujemy, życzymy bezpiecznej jazdy i du–u–u–żo frajdy na dwóch kółkach.

Karta rowerowa (1). Karta rowerowa (2). Karta rowerowa (3). Karta rowerowa (4).

fot. Anna Kania

 

Wyprawa do Mega Parku

Data: 25.06.2012  Autor:  Irena Szulga

Rok szkolny 2011/2012 dużymi krokami zbliża się ku końcowi. Po całorocznej ciężkiej i wyczerpującej pracy uczniowie klas OP, II i III Szkoły Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie wybrali się na całodzienną wycieczkę do Mega Parku w Grudziądzu Rudniku.
11 czerwca 2012r o godz. 8.30 uczniowie z mamami – które coraz chętniej jeżdżą na wycieczki – oraz opiekunkami p. Iwoną Szulgą, p Marzenną Kapczyńską i p. Ireną Szulgą – organizatorką tego wyjazdu – wsiedli do autokaru i w wesołym nastroju wyruszyli w drogę. Po dotarciu na miejsce od razu wszyscy przeżyli szok. Nasz autokar został napadnięty przez bandę Daltonów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i zrabowane nam rzeczy powróciły do właścicieli. Następnie pani przewodniczka zaczęła oprowadzać nas po świecie baśni, prehistorii i dzikiego zachodu. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy repliki dinozaurów, które przed milionami lat występowały na Ziemi. Uwagę wszystkich przykuły zwłaszcza te, które poruszały się i wydawały różne dźwięki.
Gdy skończyliśmy zwiedzać Dinopark przyszedł czas na krótki odpoczynek w osadzie Flinstonów oraz w świecie baśni, gdzie mogliśmy zobaczyć między innymi Smoka Wawelskiego, Marysię i siedmiu krasnoludków. Oczywiście nie ominęła nas również przejażdżka pojazdem Flinstonów. Kolejnym punktem programu było dojenie krowy na czas. Tę konkurencję wygrały dziewczynki. Chłopcy byli bardziej zainteresowani możliwością zakupu broni.
W tym dniu, było wiele atrakcji. Wyruszyliśmy specjalnym pociągiem na Dziki Zachód i znowu przeżyliśmy kolejny napad. Po zakończeniu trasy oglądaliśmy pokaz z życia ludzi w miasteczku na Dzikim Zachodzie. I znowu spotkaliśmy się z bandą Daltonów, która to chciała obrabować bank. Jednak przeszkodził im w tym dzielny Lacky Look. Rozegrały się sceny jak z westernu. Były strzelaniny, pościgi konne i wybuchy. Dzieci z przejęciem i wypiekami na twarzy oglądały występ. Kwintesencją emocji, które towarzyszyły wszystkim w tym momencie jest wypowiedź dziewczynki z OP, która powiedziała do swojej wychowawczyni : „Niech się pani nie boi, ten człowiek naumyślnie nie żyje. Prawdziwa była tylko bomba !”.
Po zakończonym pokazie każdy mógł na strzelnicy spróbować swoich sił w strzelaniu z broni oraz z łuku. Strzelanie z broni wychodziło lepiej, natomiast sztuka strzelania z łuku wymaga dłuższych treningów.
Dzieci poczuły smak życia pierwszych osadników dzikiego zachodu próbując swoich sił w płukaniu złota oraz jeżdżąc wozem zaprzęgniętym w konia.
Czas nieubłagalnie szybko minął i pomimo chęci dłuższego pobytu wsiedliśmy do autokaru i szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Autor tekstu: Irena Szulga

Galeria »

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Dzień Dziecka połączony z Dniem Szkoły bez Przemocy

Data: 5.06.2012  Autor:  Mirosława Jaciw

Szkoła bez Przemocy - logo. Dzień bez Przemocy - patronat 1. Dzień bez Przemocy - patronat 2. Dzień bez Przemocy - patronat 3.

Dzień Dziecka
połączony z Dniem Szkoły bez Przemocy
pod hasłem:
„Kibicujemy fair play”

W Szkole Podstawowej im. Św. Wojciecha w Bągarcie 1 czerwca 2012 r. obchodzono w szczególny sposób. Dzień Dziecka połączono z Dniem Szkoły bez Przemocy zorganizowanym w ramach przystąpienia po raz kolejny naszej szkoły do programu społecznego dzienników regionalnych i Fundacji Orange – „Szkoła bez przemocy” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz zgodnie z ideą przewodnią VI edycji programu „Kibicujemy fair play”, zorganizowaliśmy w szkole konkursy promujące ideę bezpiecznego kibicowania na stadionach i boiskach oraz konkurencje sportowe rozgrywane zgodnie z zasadami fair play.

Ułożenie scenariusza na ten wyjątkowy dzień nie było problemem, gdyż nasza szkoła od dawna promuje ideę fair play, nie tylko w sporcie, ale także kształtuje pozytywne wzorce zachowań w codziennym życiu, w relacjach z rówieśnikami oraz w budowaniu porozumienia: szkoła–dom–środowisko, jako wspólnej aktywności wychowawczej i partnerstwa w podejmowaniu działań i decyzji wychowawczych przeciwdziałających dziecięcej agresji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bągarcie, otwierając obchody złożył dzieciom życzenia oraz zaprosił wszystkich do sportowej zabawy. Następnie uczniowie odszyfrowali, w drodze konkurencji, poszczególne zasady ogólnopolskiego, oficjalnego Kodeksu Fair Play VI edycji.

Tradycją w naszej szkole jest comiesięczny wybór „Sportowca Fair Play” w kategorii uczniów klas IV–VI. Tegoroczna impreza była więc znakomitą okazją do ogłoszenia zdobywców tegoż zacnego tytułu, którymi w maju zostali Magdalena Szwamber (kl. V) oraz Maciej Wiśniewski (kl. IV).

W kolejnej części obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy, uczniowie klas 0–VI zaprezentowali wcześniej przygotowane transparenty z hasłami propagującymi zachowania pozytywne oraz piętnującymi agresywne, destrukcyjne.

Kluczową zasadą Kodeksu „Szkoły bez Przemocy” są hasła „Rodzice są z nami”, a także „Wspólnie działamy przeciw przemocy”. W tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej atmosfery w szkole niezbędna jest więc ścisła współpraca szkoły ze środowiskiem rodzinnym. Rodzice i nauczyciele są dla dziecka pierwszymi autorytetami, dlatego ich współpraca w naszej szkole pozwala na wczesne reagowanie w przypadku problemów oraz wsparcie młodego człowieka w najważniejszych momentach życia.
Korzystając z obecności naszych wspaniałych rodziców, którzy chętnie angażują się w realizację wszelkich przedsięwzięć profilaktyczno–wychowawczych realizowanych w szkole, najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami w dowód wdzięczności przygotowali dla nich występy artystyczne ze specjalną dedykacją z okazji Dnia Mamy i Taty.

Niewątpliwą atrakcją i punktem kulminacyjnym Dnia Szkoły bez Przemocy, były przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego W. Szulgę rozgrywki sportowe, konkurencje zwinnościowo–sprawnościowe oraz Międzypokoleniowy Turniej Unihokeja z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, któremu towarzyszył kulturalny doping, zgodnie z ideą kibicowania fair play.

Dzień Dziecka połączony z Dniem Szkoły bez Przemocy po raz kolejny potwierdził, iż w naszej szkole profilaktyka poprzez zabawę jest wspaniałą okazją do tworzenia wspólnoty wszystkich nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz pracowników niepedagogicznych szkoły, opartej o jasny i przejrzysty system norm.

Z okazji wspaniałego święta sportu, jakim niewątpliwie są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bągarcie życzy wszystkim sympatykom sportu samych pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń płynących z kibicowania fair play.

Pedagog Mirosława Jaciw
Koordynator programu „Szkoła bez Przemocy”

Galeria »

do góry strony

SPORT

Turniej Piłki Nożnej

Data: 31.05.2012  Autor:  admin

Dziś w Cieszymowie Wielkim został rozegrany Turniej Piłki Nożnej. Nasi chłopcy spisali się na szóstkę ;) – patrz poniższą klasyfikację końcową turneiju. Walczyli dzielnie i z wielką ambicją, lecz w eliminacjach grupowych przegrali z drużyną SP Dzierzgoń 8 : 2 oraz z zespołem SP Cieszymowo Wielkie II 1 : 0. W meczu o trzecie miejsce ulegli drużynie z SP Bruk także wynikiem 1 : 0. Końcowa klasyfikacja turnieju okazała się następująca:

 1. SP Dzierzgoń
 2. SP Cieszymowo Wielkie I
 3. SP Mikołajki Pomorskie
 4. SP Cieszymowo Wielkie II
 5. SP Bruk
 6. SP Bągart

Galeria »

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

IV Gminna Impreza Profilaktyczna

Data: 24.05.2012  Autor:  Mirosława Jaciw

We wtorek, tj. 22 maja, uczniowie klas starszych naszej Szkoły uczestniczyli w IV Gminnej Imprezie Profilaktycznej pod hasłem „Zdrowo żyję – nie biorę, nie palę, nie piję!”, którą w Dzierzgoniu zorganizowały panie pedagog ze szkół gminy Dzierzgoń we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu, Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, Komendą Powiatową Policji w Sztumie, Posterunkiem Policji w Dzierzgoniu oraz Młodzieżową Radą Miejską w Dzierzgoniu.

W tym dniu uczniowie wszystkich szkół naszej gminy zebrali się przed Urzędem Miasta, gdzie obejrzeli piękne występy swych koleżanek i kolegów oraz wysłuchali apelu „Wolni od nałogów”, którego postulatów byli współautorami i który został przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta złożony na ręce Burmistrza Dzierzgonia.

Następnie uczestnicy imprezy, sprzeciwiając się wszelkim uzależnieniom, w barwnym i radośnie hałaśliwym pochodzie przeszli ulicami Dzierzgonia na Wzgórze Zamkowe, gdzie uczestniczyli w różnorodnych happeningach. Warto zauważyć, iż uczniowie naszej Szkoły zwyciężyli w konkursie na najlepsze hasło profilaktyczne – „Nie biorę! Nie palę! Nie piję! – zdrowo, z pasją żyję!” – wielkie brawa! dla naszych uczennic! :), zaś Natalia Blicharz z klasy VI została nagrodzona za pracę w IX Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Profilaktycznym „Zdrowo żyję – nie biorę, nie palę, nie piję!” – brawo! Natalia! :). Wielkim powodzeniem, i to nie tylko wśród chłopców, cieszył się pokaz ekwipunku i wyposażenia sztumskiej policji.

Dzięki tej imprezie uczniowie naszych szkół poznali nie tylko zagrożenia płynące z zażywania używek, ale przede wszystkim, w pożytecznej i radosnej atmosferze, nabyli i poszerzyli swą wiedzę na temat przeciwdziałania wszelkim nałogom.

Galeria »

SKKT „SZNURÓWKA”

Wiosenne wędrowanie

Data: 23.05.2012  Autor: Jadwiga Blicharz, Elżbieta Nowak

Rankiem 19 maja uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Sznurówka” z Bągartu wyruszyli na kolejny (już szósty) rajd. Tym razem wzięliśmy udział w 37 Ogólnopolskim Elbląskim Rajdzie Wiosennym „EL–WI–RA 2012”. Rajd rozpoczęliśmy spotkaniem z przewodnikami przed Elbląskim Oddziałem PTTK, skąd autokary dowiozły nas na punkty startowe tras pieszych. My wybraliśmy trasę 8 kilometrową, która rozpoczęła się w Jagodniku i poprowadziła nas czerwonym szlakiem przez piękne lasy Wysoczyzny Elbląskiej obok Jeziora Martwego do miejscowości Rakowo. Następnie mijając Ogrodniki dotarliśmy do mety, czyli Gospodarstwa Agroturystycznego „Milejewko” w Milejewie. Tam czekał na nas turystyczny poczęstunek, spotkanie z innymi uczestnikami rajdu oraz atrakcyjne konkursy. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę popisać się wiedzą w konkursie krajoznawczo–przyrodniczym (w którym uczeń kl. V zajął II miejsce) oraz umiejętnościami w konkursie piosenki i rysunkowym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym razem dołączyli do nas uczniowie klasy III pod opieką pani Marzenny Kapczyńskiej, którzy tak jak i reszta uczestników wykazali się godną pochwały postawą turystyczną, a był to ich pierwszy rajd!. Na zakończenie imprezy każda grupa oraz opiekunowie odebrali dyplomy za uczestnictwo w rajdzie, pamiątkowe znaczki oraz karty potwierdzeniem zdobytych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej.

Opiekunowie SKKT–PTTK „Sznurówka:”:
Jadwiga Blicharz
Elżbieta Nowak

Wiosenne wędrowanie (1). Wiosenne wędrowanie (2). Wiosenne wędrowanie (3). Wiosenne wędrowanie (4). Wiosenne wędrowanie (5).

fot. Artur Wyszyński

SPORT

VII Bieg Papieski

Data: 18.05.2012  Autor:  admin

Całe podium było nasze! ;) No bo trzecie miejsce Marcina Kościńskiego w kategorii chłopców gimnazjum (a przypomnijmy :) ), i drugie miejsce Nikoli Nazarewicz wśród dziewcząt z gimnazjum, no i oczywiście pierwsze miejsce Wojtka Demczuka w kategorii open; notabene, pamiętacie? a to? :)
Brawo! Absolwenci!
Gratulujemy także naszym reprezentantom. Na pewno się starali i chcieli, ale... za rok niewątpliwie będzie lepiej. A jak było w tym? – zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria »

ZHP

Biwak harcersko–zuchowy

Data: 11.05.2012  Autor:  admin

W ubiegły weekend, 4 i 5 maja, w naszej Szkole odbył się harcersko–zuchowy biwak. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, nie poddaliśmy się. Klasy 0–III wykonywały piękne plakaty, a starszaki z klas IV–VI, brały udział w turnieju unihokeja.
Tu, prawem redakcji, zacytujemy relację na żywo z tego turnieju, której dokonywał Konrad „Kondzio” Link z klasy V:
Teraz Kondzio będzie komentował unihokeja.
A Adzio patrzy jak sroka w gnat.
Zordon i Majki sędziują.
Norek i Mieciu prowadzą. Krzysiu Laborowski jedzie Mietka jak chce.
Ucieszony od ucha do ucha Mieciu przyszedł pochwalić się że wygrał. Heeeee – cwaniak z zerówiakami.
Kaśka Kruszewska cyka zdjęcia. Najświeższe wiadomomości z ostatniej chwili.
Krzysiek Mazurek i Rumcajs wygrali z Alą Domańską i Edytą Figur.
Właśnie do grania przystąpiła uczennica gimnazjum, Jola Skwarek.
Pati siedzi zdenerwowana, że nie może wejść na boisko, ponieważ ma nogę w gipsie. Norek właśnie skosił własnego zawodnika :). Właśnie rozpoczął się ostatni mecz turnieju unihokeja!!!

Po obiedzie, na który była pyszna pomidorówka ugotowana przez nasze panie kucharki, graliśmy w bingo i tenisa stołowego. Nadeszła pora odwozów i ci nieliczni „cywile”, którzy przyjechali tego dnia do szkoły, odjechali do domu. Zostali tylko zuchy i harcerze.
Harcerki przygotowały ciasto na podpłomyki, które piekliśmy na ognisku. Ognisku, którego głównym punktem było przyrzeczenie zuchowe składane przez nasze młodsze koleżanki. Po zabawach i pląsach rozeszliśmy się do klas, na nocny odpoczynek. O północy przyrzeczenie mieli harcerze.
Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy pieszo do Jankowa, gdzie zuchy biegały „na czuja” po tamtejszym parku, zaś harcerze wzięli udział w biegu na orientację. Także pieszo wróciliśmy do Bągartu, gdzie zakończyliśmy ten wyczerpujący lecz świetny biwak.

Galeria »

WIADOMOŚCI LOKALNE (LUB ŚWIATOWE ;) )

Wielkie granie rozpoczęte!

Data: 3.05.2012  Autor: Karolina Pałka

W czwartek, 3.05.2012 r. o godz. 13.00 na stadionie w Jasnej Osiedlu odbył się mecz otwierający EURO 2012, pomiędzy dawniejszymi piłkarzami a teraźniejszą reprezentacją Jasnej.
Od pierwszych minut spotkania mecz zapowiadał się obiecująco. Różnica wieku między rywalami nie wpływała na jakość gry i nie stanowiła przeszkody w zaciętej rywalizacji. Już na początku nie brakowało emocji, które wypływały ze świetnych strategii drużyn. Po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania młodzi mieli okazję uzyskać przewagę, jednakże szansy na gola nie wykorzystał Kamil Golędzik. Pragnę dodać, iż kibice obecni na spotkaniu gorąco zagrzewają swoje drużyny do walki.
Świetne porozumienie między zawodnikami drużyny młodych już w 15 minucie spotkania przełożyło się na uzyskanie przewagi i objęcie prowadzenia 1 do 0. Pierwszą bramkę zdobywa Patryk Kruczkowski z asysty Marka Leznera. Chwilę później, bo 2 minuty po akcji kolegów, równie dobrą akcję przeprowadza Kamil Golędzik strzelając bramkę na 2 do 0 – prowadzi reprezentacja „teraźniejszej” Jasnej.
Należy jednak zauważyć, iż na chwilę obecną przegrywający owe spotkanie, nie poddają się i zacięcie walczą o piłkę.
Plany starszych przeciwników szczęśliwie się spełniają. W 25 minucie sędzia dyktuje rzut karny. Kto wygra – bramkarz, czy strzelający „karniaka”? Komu kibice będą bić brawo? Michał Lezner kontra Robert Golędzik. Ku szczęściu młodego bramkarza, R. Golędzik nie trafia w światło bramki. Jednakże 5 minut później pada gol z akcji – pan Jarek Wesołowski wygrywa z Michałem Leznerem.
Ok. 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania kolejną akcję przeprowadzają młodzi. Dzięki Dominikowi Rhode wynik spotkania zmienia się na 3 do 1. Na szczęście to nie koniec emocji – 2 minuty później pada kolejna bramka. Tym razem szczęśliwym strzelcem jest Karol Soukup.
Dobiegła 45 minuta spotkania. Sędzia zakończył pierwszą połowę z wynikiem 4 : 1 dla młodych.
Po 10–minutowej przerwie sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Emocje ciągle rosną. Już po 10 minutach kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobywa „Biały”, czyli Jarek Wesołowski. Ta sytuacja mocno podbudowała młodych, którzy po szybkich wymianach piłek zdobywają dwie bramki pod rząd. Tym razem szczęśliwym strzelcem jest Patryk Kruczkowski, mający na swym koncie już 3 bramki. W 65 min. wynik zapowiada się interesująco, bo aż 6 : 3 dla młodych. Minęło kolejne 5 minut i pada bramka, a strzelcem jest Kamil Golędzik z nr 13. Do końca spotkania pozostało ok. 20 minut. Czy wynik ulegnie zmianie?
Kolejne akcje wiele obiecują. Mijają ostatnie minuty spotkania, a wynik jest rewelacyjny. Przewaga młodych to aż 4 bramki. 87 minuta spotkania – znów pada bramka na 7 : 4 dla młodych. Strzelcem jest Daniel Kruczkowski. Szybka odpowiedź młodych. Karol Soukup pokonuje bramkarza „starszych”. 90 minuta i ostatni gwizdek na stadionie. Młodzi świętują swoją wygraną wynikiem 8 : 4.

Komentowała – Karolina Pałka :)

Galeria »

do góry strony

SKKT – SZNURÓWKA

36 Ogólnopolski Zlot do Nadbrzeża 2012'

Data: 23.04.2012  Autor: Jadwiga Blicharz, Elżbieta Nowak

21 kwietnia uczniowie ze SKKT „Sznurówka” wzięli udział w 36 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej do Nadbrzeża. Uczciliśmy w ten sposób pamięć ofiar hitleryzmu i stalinizmu, a szczególnie pamięć więźniów pomordowanych w obozie koncentracyjnym Stutthof. Więźniowie pochodzili z bliskich nam terenów Gdańska, Elbląga i innych miejsc Pomorza. Jeden z podobozów Stutthofu znajdował się właśnie w Nadbrzeżu (Hopehill). Tam też (po przebyciu 7–kilometrowej trasy rajdowej z Próchnika, wiodącej pięknymi lasami bukowymi Wysoczyzny Elbląskiej) uczestniczyliśmy w uroczystej mszy polowej z udziałem Wojska Polskiego, podczas której odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ofiarom obozu Stutthof i jego podobozów oraz złożono kwiaty pod pomnikiem.
Wiemy, że pamięć o tamtych wydarzeniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach. Musimy się uczyć, pamiętać, aby w nas młodych nie zrodziła się nigdy nienawiść, która mogłaby być przyczyną kolejnych konfliktów, wojen i nieszczęść ludzkich.
Po uroczystości przeszliśmy do świetlicy w Kamionku Wielkim, gdzie czekał na nas turystyczny poczęstunek oraz konkursy przeprowadzone przez działaczy PTTK.
Impreza zakończyła się ok. godziny 15–stej. Następny rajd EL–WI–RA odbędzie się 19 maja.
Zapraszamy!

Opiekunowie SKKT:
Jadwiga Blicharz
Elżbieta Nowak

Galeria »

 

Święto Szkoły

Data: 20.04.2012  Autor: admin

Dziś obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Święty Wojciech też lubił bajki”. A jak się bawiliśmy, niech opowiedzą zdjęcia! – zapraszamy do ich obejrzenia :).

Galeria »

Wielkanoc 2012.

do góry strony

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Wiosna z pasją

Data: 31.03.2012  Autor: Mirosława Jaciw

Wiosna z pasją
w Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie

Minister Edukacji Narodowej, zapraszając wszystkich do aktywnego działania na rzecz szkoły, ogłosiła rok szkolny 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją. Wszakże jednym z najważniejszych zadań szkoły jest umożliwienie dziecku odkrywanie jego talentów, indywidualne podchodzenie do potrzeb, stymulowanie uzdolnień i zainteresowań dziecka. Szkoła składa się z uczniów, nie z klas. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Niezmiernie ważne jest nie tylko rozbudzanie tych pasji, ale i umiejętne ich rozwijanie. Hasłem przewodnim programu „Szkoła z pasją” jest przeświadczenie, iż szkoła to nie tylko lekcje, to także współpraca z organizacjami pozarządowymi, która jest jednym ze sposobów na wzbogacenie oferty szkoły o atrakcyjną działalność pozalekcyjną.

Uczniowie zaangażowani w realizowane w Szkole Podstawowej w Bągarcie projekty poszczególnych organizacji (Związek Harcerstwa Polskiego, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Fundacja „Dzieci Niczyje”, Towarzystwo „Nasz Dom” i in.) uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu, rozwijając przy tym swoje pasje i zainteresowania.

Powyższe cele przyświecały projektowi profilaktyczno-sportowemu „Wiosna z pasją”, który został zorganizowany w naszej Szkole 31.03.2012 r. i był kontynuacją wcześniejszych „Ferii z pasją”. Warto podkreślić, iż projekt realizowany był również w ramach współpracy z Fundacją Orange i przystąpienia naszej szkoły do kolejnej, VI już edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. W trakcie zajęć miłośnicy sportu rozegrali turniej unihokeja, ćwiczyli grę w tenisa stołowego oraz fair play rywalizowali podczas zawodów zwinnościowych. Uzdolnieni plastycznie uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi oryginalnymi pomysłami tworząc afisze i plakaty profilaktyczne, nawiązujące do idei przewodniej programu „Szkoła bez Przemocy”.

Dziękujemy GKRPA w Dzierzgoniu za wsparcie programu „Szkoła z pasją”, a także Panu Zbigniewowi Sokalskiemu, który szkolnym gimbusem dojedzie zawsze i wszędzie.

Organizatorzy:
Mirosława Jaciw
Irena Szulga
Wincenty Szulga

Galeria »

 

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data: 28.03.2012  Autor: admin

Dziś byliśmy gospodarzami eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w których wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy. I to byliśmy gospodarzami bardzo... gościnnymi! ;) – vide poniższe wyniki.
Punktacja indywidualna:

 • 1. Link Konrad – SP Bągart – 32 pkt
 • 2. Capek Anna – SP Bruk – 31 pkt
 •     Klemarczyk Przemysław – SP Bruk – 31 pkt
 •     Procyk Maciej – SP Dzierzgoń – 31 pkt
 • 5. Procyk Kacper – SP Dzierzgoń – 29 pkt
 •     Tomczak Aleksandra – SP Bruk – 29 pkt
 • 7. Rumniak Jakub – SP Bągart – 28 pkt
 • 8. Rozlatowska Patrycja – SP Dzierzgoń – 27 pkt
 • 9. Więsek Kamil – SP Bągart – 25 pkt

W powyższej sytuacji nie mogą dziwić wyniki punktacji drużynowej:

 • 1. SP Bruk – 91 pkt
 • 2. SP Dzierzgoń – 87 pkt
 • 3. SP Bągart – 85 pkt

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im sukcesu w eliminacjach powiatowych. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wyrównaną walkę prowadzoną w duchu fair play, przedstawicielom Komisariatu Policji w Dzierzgoniu za bardzo profesjonalne sędziowanie, a opiekunom drużyn za przygotowanie zespołów do zmagań tak z testami pisemnymi, jak i wymagającym rowerowym torem przeszkód.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Powitanie wiosny

Data: 22.03.2012  Autor: admin

Zimę długą, mroźną i już uprzykrzoną – brrr!!! :( – pożegnaliśmy.

Witamy WIOSNĘ !!!:)!!!

Galeria »

 

Biwak klasy I

Data: 21.03.2012  Autor: Ryszarda Błażejewska

Spanie na szkolnym dywanie – ojjjj się działo! Pierwszaki spędziły wiosenną noc w szkole z 16. 03. na 17. 03. Biwak rozpoczęliśmy w piątkowe popołudnie wyprawą po okolicy w poszukiwaniu wiosny – znaleźliśmy ją oraz słodkie niespodzianki od zajączka w sadzie szkolnym. Po pysznej kolacji, którą sporządzili pierwszaki sami– czekała na nich kolejna niesamowita atrakcja tego wieczoru: były to unoszące się nad Bągartem płonące lampiony oświetlające ciemne niebo. Czego dzieci doświadczyły i co jeszcze ciekawego się działo opowiedzą zdjęcia... Biwak zakończył się w sobotę pieczeniem kiełbasek na pierwszym ognisku tego sezonu. Kiedy będzie następna taka impreza???????????? – tym pytaniem biwakowanie zakończył Igor... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Święto matematyki

Data: 16.03.2012  Autor: admin

Wczoraj, 15.03.2012 r. w naszej Szkole odbył się Konkurs matematyczny KANGUR 2012, uświetniony Świętem matematyki.

Galeria »

SPORT NA WESOŁO. – C.D. :)

I tak było

Data: 13.03.2012  Autor: Patrycja Grzybowska (VI)

Kwadrant

Drużyna:
Adrian,
Patrycja,
Dawid,
Ola.
Zwycięska drużyna pokonała swoich bardzo dobrych przeciwników. Gra rozgrywała się w zgodzie i szacunku. Niestety, ale wygrali lepsi :).
WYNIK MECZU: 53 : 35.

– – – – – – –

A wtedy było 2 : 1. – dopisek drużyny wtedy zwycięskiej. :)

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Konkurs na Sportowca Fair Play – luty 2012 r.

Data: 12.03.2012  Autor: admin

To były zwykłe ludzkie gesty – a jednocześnie tak dobrze świadczące o Nich. To właśnie One w czasie Mistrzostw Szkoły w Unikoheja potrafiły dać świadectwo tego, że rozumieją i stosują w praktyce ideę fair play.
Karolina Wangin miała odwagę, wbrew kibicom, przyznać, że bramki nie było. Brawo Karolina!
Patrycja Grzybowska była pierwszą, która podziękowała przeciwniczkom za mecz; a po Niej czynili to inni. Brawo Patrycja! Ponadto Patrycja przyznała Karolinie tytuł Sportowca Fair Play za luty, tłumacząc to tym, że już dwa razy w tym roku szkolnym zdobyła to miano, a Karolina uzyskałaby ten tytuł pierwszy raz.
Piękne to były gesty. Właśnie za nie, Karolina i Patrycja otrzymują tytuł Sportowca Fair Play za luty 2012 r.
Więcej na temat Konkursu na Sportowca Fair Play tutaj.

Dzień Kobiet 2012.

SPORT – NA WESOŁO. A DLACZEGO BY NIE? :)

I tak bywa!

Data: 5.03.2012  Autor: wygrana drużyna

Dwa ognie

5.03.2012 r.
Kasia,
Sara,
Weronika,
Natalia,
Karolina,
Adrian.
Wygraliśmy. Grupa przeciwna jest pogrążona w żalu i w smutku. W końcu przegrali w tak prostej grze. Po prostu, jednym słowem jesteśmy najlepsi! ):*

do góry strony

SPORT

Mistrzostwa Gminy w Tenisa Stołowego

Data: 29.02.2012  Autor: admin

W jak zawsze gościnnych – dziękujemy :) – murach sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu odbyły się dziś Mistrzostwa Gminy w Tenisa Stołowego. W każdej z dwóch kategorii, dziewczęta i chłopcy, rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „do dwóch przegranych”. W zażartych, lecz prowadzonych w sportowej atmosferze fair play meczach, ustaliła się ostateczna kolejność, którą przedstawiono poniżej.
dziewczęta:

 1. Kruszewska Katarzyna – SP Bągart
 2. Szota Kornelia – SP Bągart
 3. Grzybowska Patrycja – SP Bągart
 4. Szulga Karolina – SP Bągart
 5. Tomczak Aleksandra – SP Bruk
 6. Grzesiak Aleksandra – SP Dzierzgoń
 7. Panuś Barbara – SP Bruk
 8. Wronka Wiktoria – SP Dzierzgoń
 9. Capek Anna – SP Bruk

chłopcy:

 1. Sitek Jakub – SP Bągart
 2. Lezner Marcin – SP Bągart
 3. Procyk Maciej – SP Dzierzgoń
 4. Sawicki Sebastian – SP Bągart
 5. Procyk Grzegorz – SP Dzierzgoń
 6. Blicharz Amadeusz – SP Bągart
 7. Świerczyński Piotr – SP Bruk
 8. Pytka Damian – SP Bruk
 9. Lis Grzegorz – SP Dzierzgoń
 10. Klemarczyk Przemysław – SP Bruk

W punktacji drużynowej poszczególne szkoły zajęły następujące miejsca:

dziewczęta   chłopcy
1. SP Bągart – 31 punktów   1. SP Bągart – 28 punktów
2. SP Bruk – 9 pkt   2. SP Dzierzgoń – 13 pkt
3. SP Dzierzgoń – 6 pkt   3. SP Bruk – 5 pkt

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw prawdziwie sportowej postawy. Dziękujemy tak gospodarzom – wuefistom z SP Dzierzgoń za gościnne przyjęcie, jak i Panu Sebastianowi Cierlickiemu za profesjonalne sędziowanie zawodów.
Do zobaczenia za rok! :)

Galeria »

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Unikoheja

Data: 27.02.2012  Autor: admin

Dziś zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Unikokeja. Była to ich VII edycja. Wzięło w nich udział 27 uczniów klas IV–VI, w tym 12 dziewcząt i 15 chłopców.
Mistrzostwa były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Z pełnymi wynikami Mistrzostw można zapoznać się tutaj.
Ostatecznia kolejność Mistrzostw Szkoły w Unihokeja w roku szkolnym 2011/2012 okazała się następująca:

dziewczęta:

 1. Natalia Blicharz (VI), Karolina Szulga (VI)
 2. Katarzyna Kruszewska (VI), Sara Nowicka (VI)
 3. Patrycja Grzybowska (VI), Aleksandra Sikora (VI)
 4. Kornelia Szota (V), Magdalena Szwamber (V), Karolina Wangin (V)
 5. Anna Grzybowska (IV), Marlena Kruczkowska (IV), Natalia Nazarewicz (IV)

chłopcy:

 1. Michał Demczuk (VI), Adrian Golędzik (VI), Sebastian Sawicki (V)
 2. Marcin Lezner (V), Jakub Rumniak (V), Jakub Sitek (V)
 3. Amadeusz Blicharz (IV), Paweł Dunst (IV), Maciej Wiśniewski (IV)
 4. Krzysztof Mazurek (V), Dawid Nazarewicz (VI), Kamil Więsek (V)
 5. Grzegorz Baranowski (IV), Damian Czyżo (IV), Jakub Zawadzki (IV)

Gratulujemy tak wygranym – którzy dołączyli do grona Mistrzów z lat ubiegłych – jak i wszystkim, którzy startowali w Mistrzostwach.

 

W Walentynki pomagamy zwierzętom!!!

Data: 14.02.2012  Autor: Karolina Wangin, Kornelia Szota, Natalia Mazurek – kl. V

Dzisiaj Pan Woźny wraz z całą V klasą zrobili piękny, duży karmnik dla głodnych ptaszków. Wsypaliśmy do niego ziarno, które każdy z nas przyniósł. Pan Wincenty Szulga zrobił nam parę fotek, które podziwiać możecie poniżej. Sróbujcie tak jak my pomagać głodnym zwierzętom.

Karmnik (1). Karmnik (2). Karmnik (3). Karmnik (4). Karmnik (5). Karmnik (6).

fot. W. Szulga

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Konkurs na Sportowca Fair Play – styczeń 2012 r.

Data: 13.02.2012  Autor: admin

Nie wszyscy w ferworze walki o piłkę potrafią zauważyć, że przeciwniczka przypadkowo się przewróciła. Jeszcze mniej potrafi wtedy porzucić myśl o piłce i całą swą uwagę skierować na pomoc przecież w tym momencie już nie przeciwniczce, a koleżance ze wspólnego boiska – koleżance będącej w potrzebie. A to potrafi Patrycja Grzybowska. Właśnie za ten chwalebny czyn – którego dokonała w czasie tych zawodów – uzyskała tytuł Sportowca Fair Play w styczniu 2012 r. Brawo Patrycja!
Warto zauważyć, że Patrycja już po raz drugi zostaje laureatką Konkursu na Sportowca Fair Play – szerzej o jej wcześniejszym godnym naśladowania postępowaniu można przeczytać tutaj.

FERIE ZIMOWE – SPORT

VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Data: 9.02.2012  Autor: admin

Dziś, już tradycyjnie w Bągarcie, został rozegrany VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia. Zgromadził on sympatyków tej gry z następujących miejscowości naszej gminy: Ankamaty, Bągart, Bruk, Jasna Osiedle, Morany, Nowiny i Tywęzy. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy i dorośli; kategorie dziewcząt i chłopców obejmowały osoby uczęszczające do szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich.
W dzisiejszych zawodach uczestniczyli także uczniowie naszej Szkoły, którzy zajęli następujące miejsca:
Jakub Sitek1 miejsce! :) – wygrał z Wojtkiem Wesołowskim (notabene absolwentem naszej Szkoły), po pasjonującej walce, stosunkiem setów 3 : 1;
Marcin Lezner – 5–6 miejsce;
Michał Demczuk – 7–8. miejsce;
Maciej Szwamber – miejsce 9–12.
Warto zaznaczyć, iż czołowe miejsca w pozostalych kategoriach wiekowych zajmowali absolwenci naszej Szkoły – z końcowym komunikatem z Turnieju już niebawem będzie można zapoznać się na stronie Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, który wraz z Urzędem Miasta w Dzierzgoniu już tradycyjnie organizuje Turnieje Tenisa Stołówego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia.
Dziękujemy serdecznie organizatorom za przygotowanie Turnieju, a uczestnikom za wykazanie się prawdziwie sportową, prowadzoną w duchu fair play, rywalizacją. Wyrazy wdzięczności składamy także Panu Markowi Zimie za profesjonalne sędziowanie.
Już teraz, zgodnie z daną przez Pana Burmistrza obietnicą zorganizowania VII Turnieju, zapraszamy za rok! :)

Galeria »

FERIE ZIMOWE – ZHP

Biwak harcersko–zuchowy w Dzierzgoniu

Data: 2.02.2012  Autor: Karolina Szulga (klasa VI)

Na początku ferii, 30–31 stycznia, odbył się biwak. O godzinie 9.30 wyruszyliśmy pks–em do Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Gdy dojechaliśmy na miejsce, czekała już na nas druhna Ewa, która przydzieliła nam dwie klasy – jedną dla zuchów, a drugą dla harcerek. Zostawiliśmy w nich nasze bagaże i poszliśmy zapoznawać się z tamtejszymi zuchami.
Następnie zuchy i młodsi harcerze mieli zajęcia plastyczne, a harcerki pomagały im m.in. w wykonywaniu serduszek z masy solnej. Po zajęciach plastycznych wyruszyliśmy na gorącą, pomimo siarczystego mrozu, grę miejską. Na mapce Dzierzgonia wyznaczone były miejsca, do których musieliśmy dotrzeć w odpowiedniej kolejności, a następnie zdobyć potwierdzenie (podpis, pieczątka, godzina) przybycia na dany punkt trasy. Wszędzie spotkaliśmy się z życzliwością i bez problemu wykonaliśmy zadanie. W ostatniej chwili zdążyliśmy na obiad.
Chwila odpoczynku i następnie zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Wyścigi rzędów, gra w dwa ognie, pląsy i trochę piosenek. Po gimnastyce poszliśmy do szkoły, zjedliśmy kolację i umyliśmy się. Przyszła pora na oglądanie filmów. Podczas gdy druhny miały konferencję, my pilnowaliśmy zuszków. Po 23.00 poszłyśmy do swojej klasy, gdzie rozmawiałyśmy i wygłupiałyśmy się. Nagle o północy weszła druhna Iwona i zawołała nas na przyrzeczenie. Dwie harcerski przysięgały na ogień, że będą służyć Bogu i Ojczyźnie.
Po powrocie do klasy, jedna harcerka poszła spać, a reszta nadal rozmawiała. Zrobiło się późno i postanowiłyśmy się przespać choć z godzinkę. Niestety, nie dane nam to było. Gdy się położyłyśmy, to harcerka, która zasnęła zaraz po powrocie do klasy, zaczęła lunatykować. Żadna z nas nie chciała położyć się spać obok tej harcerki, która wybudziła się dopiero po włączeniu światła. Wreszcie można było się przespać. Jednak było nam niewygodnie, ponieważ miałyśmy tylko dwa materace; dlatego też jedna z nas spała na ławce, a kolejna na krzesłach. W ten sposób spałyśmy do 7.00.
Gimnastyka poranna, śniadanie i do pracy. Zdobywaliśmy sprawności: zuchy sprawność plastyka, a starsze harcerki pomocną dłoń. I udało się.
Wróciliśmy do domów zmęczeni i szczęśliwi. Na pamiątkę zostaną nam plastyczne arcydzieła i wspomnienia.

Galeria »

do góry strony

OGŁOSZENIA

Ferie zimowe

Data: 28.01.2012  Autor: admin

No i są. Długo wyczekiwane. Zasłużone. Nareszcie są

FERIE!!! :)

W tym roku na czas ich trwania, nasza Szkoła przygotowała kilka ofert:
biwak harcersko–zuchowy w Dzierzgoniu, w dniach 30–31.01.2012 r. (poniedziałek i wtorek);
wyjazd do multikina w Elblągu na film „Alvin i wiewiórki”, 30.01.2012 r. (poniedziałek);
„Ferie z pasją – zajęcia profilaktyczno-sportowe”, które odbędą się 1.02.2012 r. (środa) i 3.02.2012 r. (piątek).

Uwaga: niestety, z powodu awarii gimbusa, piątkowe (3.02.2012 r.) zajęcia „Ferii z pasją” zostały przełożone na późniejszy termin. Kiedy i w jakiej formie one się odbędą – zainteresowani zostaną powiadomieni w stosownym czasie.

W ferworze zimowych zabaw na śniegu i lodzie (tylko nie bawcie się ubrani w krótkie rękawy!!! ;) ), nie zapominijcie o VI Zimowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia, który odbyć się ma 9.02.2012 r. (czwartek) w Bągarcie; początek o godzinie 10.00.

SPORT

Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Data: 24.01.2012  Autor: admin

W Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się dziś Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, w którym wzięły udział po dwie drużyny ze szkoł podstawowych gminy Dzierzgoń. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których grano systemem „każdy z każdym”. Wyniki tej fazy turnieju zostały podane w poniższych tabelach.

grupa I

Szkoła SP Bruk I SP Dzierzgoń I SP Bągart II Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk I 1 : 7 8 : 1 2 8 : 8 2
SP Dzierzgoń I 7 : 1 7 : 0 4 14 : 1 1
SP Bągart II 1 : 8 0 : 7 0 1 : 15 3

grupa II

Szkoła SP Bruk II SP Dzierzgoń II SP Bągart I Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk II 0 : 4 1 : 1 1 1 : 5 3
SP Dzierzgoń II 4 : 0 1 : 0 4 5 : 0 1
SP Bągart I 1 : 1 0 : 1 1 1 : 2 2

Drużyny, które zajęły w swoich grupach 3 miejsce zagrały o 5 miejsce w turnieju. Drużyny, które zajęły w grupie miejsce 2 – grały o 3 miejsce w turnieju, zaś zwycięzcy grup zagrali o miejsce 1. Wyniki meczów tej fazy podano poniżej:
– mecz o 5 miejsce:
SP Bągart II – SP Bruk II   0 : 4;
– mecz o 3 miejsce:
SP Bruk I – SP Bągart I   3 : 0;
– mecz o 1 miejsce:
SP Dzierzgoń I – SP Dzierzgoń II   3 : 1.

Ostateczna kolejność turnieju okazała się następująca:

 1. SP Dzierzgoń I
 2. SP Dzierzgoń II
 3. SP Bruk I
 4. SP Bągart I
 5. SP Bruk II
 6. SP Bągart II

Drużynę SP Bągart I tworzyły: Natalia Blicharz (klasa VI), Patrycja Grzybowska (VI), Katarzyna Kruszewska (VI), Sara Nowicka (VI), Aleksandra Sikora (VI) i Karolina Szulga (VI).
Drużyna SP Bągart II to Marlena Kruczkowska (klasa IV), Daria Szczerkowska (IV), Kornelia Szota (V), Magdalena Szwamber (V) i Karolina Wangin (V).

Galeria »

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Warcaby 64–polowe

Data: 24.01.2012  Autor: admin

Dziś zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w warcaby 64-polowe. Była to już XVIII ich edycja. Wzięło w nich udział 54 uczniów klas I–VI, czyli 80,6% wszystkci uczniów naszej Szkoły.
W klasach młodszych (I–III) Mistrzostwa były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, zaś w klasach starszych (IV–VI) najpierw rozegrano tym samym systemem eliminacje klasowe, po których najlepsi rozegrali finał; tu liczyły się wyniki uzyskane w eliminacjach; z pełnymi wynikami Mistrzostw można zapoznać się tutaj.
Ostatecznie najlepszymi warcabistami w naszej Szkole, w roku szkolnym 2011/2012 okazali się:

dziewczęta
klasy I–III   klasy IV–VI
1. Amelia Szota klasa III   1. Natalia Nazarewicz klasa IV
2. Justyna Skwarek II   2. Anna Grzybowska IV
3. Weronika Kruszewska I   3. Sara Nowicka VI
chłopcy
klasy I–III   klasy IV–VI
1. Mikołaj Sitek klasa II   1. Paweł Dunst klasa IV
2. Marek Winiarski III   2. Michał Demczuk VI
3. Gabriel Kawka I   3. Amadeusz Blicharz IV
  Łukasz Sikora I
  Igor Zieliński I

Gratulujemy tak wygranym – którzy dołączyli do grona Mistrzów z lat ubiegłych – jak i wszystkim, którzy startowali w Mistrzostwach.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Babci i Dziadka

Data: 24.01.2012  Autor: admin

Wczoraj w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Nasze maluszki z klas I–III zaprosili do Szkoły swoich ukochanych Dziadków, wręczyli Im prezenty, zaśpiewali piękne piosenki, powiedzieli wesołe wierszyki, obdarowali Ich najszczerszymi uśmiechami – za to, że są... jacy są! Kochani!!!

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa karnawałowa

Data: 22.01.2012  Autor: admin

Jak karnawał, to karnawał!!!

w Szkole Podstawowej w Bągarcie

Jak karnawał, to… zabawa karnawałowa! Takowa odbyła się w naszej Szkole w czwartek, 29 stycznia. Oczywiście głównym punktem zabawy był konkurs na najładniejsze przebranie – w tym roku rozstrzygnięty on został aż w sześciu kategoriach: na najładniejsze przebranie, najbardziej dziewczęce, najbardziej chłopięce, najbardziej kompletne, najbardziej oryginalne i... najbardziej szalone!

Wszyscy uczestnicy konkursu, indywidualnie i w grupach, bardzo profesjonalnie, a przy tym niejednokrotnie wywołując salwy życzliwego śmiechu i dopingu, zaprezentowali się publiczności i wysokiej komisji konkursowej, która – co tu dużo ukrywać – miała moc pracy, a jej obrady, choć długie, to okazały się – a jakżeby inaczej?! – sprawiedliwe. Zwycięzcy oprócz pamiątkowych medali otrzymali także, tak jak i wszyscy uczestnicy konkursu, słodkie upominki ufundowane przez sklepik szkolny.

Po konkursie nastąpił oczywiście ciąg dalszy tańców i pląsów. Przy swych ulubionych hitach muzycznych nasi uczniowie bawili się „do białego rana”! Jak karnawał, to karnawał!!!

Galeria »

 

I semestr za nami

Data: 18.01.2012  Autor: admin

Wprawdzie formalny koniec I semestru nastąpi w przyszły piątek, 27 stycznia, ale oceny na półrocze już zostały wystawione, a Rodzice poinformowani o sukcesach w nauce odnoszonych przez Ich pociechy. Miło mam zakomunikować, iż najlepszymi uczniami okazali się:

klasy młodsze (I–III):

klasa I klasa II klasa III
Weronika Kruszewska Justyna Skwarek Klaudia Branecka
Zuzanna Sikora Szymon Dubień Martyna Polakowska
Katarzyna Szwamber Zuzanna Panek  
Julia Wnuk    

klasy starsze (IV–VI):

klasa IV klasa V klasa VI
Anna Grzybowska
5,09; wzorowe
Krzysztof Blicharz
5,00; wzorowe
Karolina Szulga
5,25; wzorowe
Natalia Nazarewicz
5,09; wzorowe
Konrad Link
4,82; bardzo dobre
Patrycja Grzybowska
5,12; wzorowe
Amadeusz Blicharz
4,90; bardzo dobre
Kornelia Szota
4,82; wzorowe
Katarzyna Kruszewska
4,87; wzorowe
Maciej Wiśniewski
4,81; wzorowe
Karolina Wangin
4,64; wzorowe
Natalia Blicharz
4,50; wzorowe
Aleksandra Sikora
4,12; wzorowe

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce! Tak uczniom, jak i ich Rodzicom!

OGŁOSZENIA

Zdjęcia

Data: 16.01.2012  Autor: admin

Oferta zdjęć - Mawi

Jak co roku, tak i w tym, 20 stycznia (piątek) w naszej Szkole, firma „Mawi” proponuje wykonanie zdjęć. Ofertę tę polecamy zwłaszcza uczniom klasy VI – zdjęcia legitymacyjne przydadzą się w gimnazjum; a to już niebawem... Także klasa IV będzie wkrótce wyrabiać karty rowerowe.
Można też zrobić zdjęcia towarzyskie lub wykupić zdjęcia klasowe. Z pełną ofertą i cennikiem można zapoznać się na poniższym zestawieniu.

 • 1. Zdjęcie grupowe z budynkiem szkoły w ramce tekturowej 20x33 cm – 13 zł.
  Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie zdjęcia grupowego z podłożonym cyfrowo wybranym tłem – 16 zł.
 • 2. Album szkolny tłoczony zdobiony złotą folią – pamiątka ukończenia SP 21x66 cm – 21 zł.
 • 3. Zestaw zdjęć: do legitymacji, dowodu osobistego, karty rowerowej, dyplomu – 13 zł.
 • 4. Zdjęcie z ujęcia legitymacyjnego 10x15 cm – 8 zł.
 • 5. Portret owal w ramce tekturowej 24x30 cm – 24 zł.
 • 6. Portret w ramce plastikowej 24x31 cm – 33 zł.
 • 7. Zdjęcie na pojemniku na przybory szkolne 8x11 cm – 18 zł.
 • 8. Duże zdjęcie 30x45 cm w formie plakatu, listwowane do powieszenia – 25 zł.
 • 9. Zdjęcie na papierze jedwabistym w ramce plastikowej 20x26 cm – 25 zł.
 • 10. Komplet: 2 zdjęcia w sepii w ramce tekturowej 17x24 cm i plastikowej 8x11 cm – 25 zł.
 • 11. Portret w todze w ramce plastikowej 20x26 cm – 30 zł.
 • 12. Zdjęcie w zegarze stojącym z pojemnikiem (możliwość powieszenia) 15x14 cm – 37 zł.
 • 13. Zdjęcie na podkładce pod myszkę 23x23 cm – 20 zł.
 • 14. Zdjęcie towarzyskie w ramce tekturowej 18x23 cm – 14 zł.
 • 15. Kalendarz 30x62 cm – 30 zł.

OGŁOSZENIA

Koniec I semestru się zbliża

Data: 9.01.2012  Autor: admin

Koniec I semestru już niebawem! Dla szczególnie zainteresowanych – a nie chodzi nam tylko o tych, którzy „nagle” przypomnieli sobie, ze w szkole trzeba się uczyć :) – podajemy do wiadomości, iż:
– do tego piątku (tj. 13 stycznia) będą wystawione oceny na I semestr,
16 stycznia (poniedziałek) odbędzie się półroczne posiedzenie Rady Pedagogicznej,
18 stycznia (środa), to termin ogólnego zebrania rodziców; początek o godzinie 16.00.
A w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce juz teraz zapraszamy na bal karnawałowy, który odbędzie się zaraz po wywiadówce. Szykujcie stroje i taneczne kroki (jak wieść niesie, w czasie zabawy ma się odbyć konkurs na najładniejsze przebranie oraz pokaz tańca! – może dołączycie? :) )

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Konkurs na Sportowca Fair Play – grudzień 2011 r.

Data: 2.01.2012  Autor: admin

A ci, którzy tam byli, to widzieli. A innym powiemy. Jak on pięknie grał! Z jakim zaangażowaniem i ambicją! A przy tym z poszanowaniem przeciwnika i reguł gry. I właśnie za to, tytuł Sportowca Fair Play za grudzień 2011 r. otrzymuje Jakub Rumniak. Gratulujemy takiej postawy!

do góry strony

Nowy Rok 2011. Życzenia bożonarodzeniowe 2011.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Przedstawienie teatralne

Data: 20.12.2011  Autor: admin

Przedstawieniw Kozucha Kłamczucha.

Dziś w naszej Szkole Studio Małych Form Teatralnych ART–RE z Krakowa przedstawiło teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”.
Sztuka była wielce ciekawa, zabawna i – co nie mniej ważne – pouczająca. Wywołała wśród widzów nie tylko żywe reakcje, lecz skłoniła także do ważnych refleksji na temat właściwego postępowania w życiu.
 

ZHP

Wigilijki hufcowe

Data: 20.12.2011  Autor: Iwona Szulga

„Hufcowe wigilijki”

Jak co roku, w magicznym okresie poprzedzającym Wigilię świąt Bożego Narodzenia, harcerze i zuchy Hufca ZHP Sztum spotkali się na wspólnym kolędowaniu.
19 grudnia 2011 r. drużyna harcerska „Kajtki” była gospodarzem niezwykłej, pełnej ciepła uroczystości. W kościele parafialnym w Bągarcie odbyło się przekazanie przez harcerzy z drużyny „Słonie” Betlejemskiego Światła Pokoju. To już po raz trzeci harcerska akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem odbyła się w naszej miejscowości. Uroczystą mszę odprawił ks. Robert Ziemiański.
Następnie zuchy i harcerze wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli na wiejską świetlicę. W pięknie udekorowanej sali drużynowa pwd. Iwona Szulga powitała gości, a oprócz drużyn harcerskich i gromad zuchowych ze Sztumu, Gościszewa, Przezmarku i Dzierzgonia, wspólnie z nami kolędowali Burmistrz Dzierzgonia Pan K. Szewczun, sołtysi: Bągartu – M. Szmigiel, Świętego Gaju – Z. Jas, ks. Robert Ziemiański, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Henryka Sokalska, dyrektor szkoły A. Kapczyński oraz reprezentacja mieszkańców wsi.
Świąteczne spotkanie rozpoczęliśmy jasełkami przygotowanymi przez P. E. Nowak, a wystąpili nie tylko harcerze, ale również koledzy i koleżanki z koła teatralnego. Dzięki artystom poznaliśmy zgubne skutki knowań Lucyfera oraz cud narodzenia Pana.
W przerwie między występami, racząc się słodyczami od p. burmistrza i p. przewodnczącej Koła Gospodyń Wiejskcih, wysłuchaliśmy kolędy wykonanej przez chór gości, na dwa głosy a prym w tym chórze wiedli dwaj wspaniali artyści: ks. Robert i p. Szewczun.
Następnie drużyna „AKT.es” prowadzona przez dh. Ksenię Grekulak pokazała spektakl muzyczno–słowny „Cztery świece”. Nastrój i przesłanie przedstawienia jeszcze bardziej wprowadziło nas w świąteczny czas. Czas nadziei.
I czas życzeń. Dzieląc się tak jak pierwsi chrześcijanie chlebem, pobłogosławionym przez ks. Roberta, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. I dalej do śpiewania. Każda gromada, każda drużyna przygotowały i odśpiewały kolędę, pastorałkę lub świąteczną piosenkę. Było rodzinnie i radośnie i jak to bywa, niektóre bardziej znane utwory śpiewała „cała sala”.
Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. I jeszcze tylko dh. komendantka przekazała nowej komendzie hufca sznury funkcyjne, i jeszcze tylko „Sowy” złożyły przecudne życzenia swojej druhnie i już „iskierka przyjaźni” zatoczyła krąg. I to krąg złożony z ponad 120 osób.
Mamy nadzieję, że przekazane dzisiaj Światełko Betlejemskie dotrze do wszystkich mieszkańców naszej gminy, niosąc harcerskie życzenia zdrowia i miłości, szczerości i przyjaźni.
W tym miejscu dziękujemy naszym przyjaciołom, bez któych nie byłoby tak wspaniale: p. burmistrzowi (gimbus), p. sołtysowi M. Szmiglowi, p. M. Panek, D. Nazarewicz, A. Blicharz, E. Białkowskiej, A. Dutkowskiej i naszym nauczycielom: I. Szuldze, W. Szuldze, M. Jaciw, Z. Wnuk, E. Nowak.

Czuwaj!

Galeria »

SPORT

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

Data: 13.12.2011  Autor: admin

W Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się dziś Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców, w którym wzięły udział po dwie drużyny ze szkoł podstawowych gminy Dzierzgoń. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których grano systemem „każdy z każdym”. Wyniki tej fazy turnieju zostały podane w poniższych tabelach.

grupa I

Szkoła SP Bruk I SP Bągart II SP Dzierzgoń I Punkty Bramki Miejsce
SP Bruk I 16 : 1 2 : 12 2 18 : 13 2
SP Bągart II 1 : 16 0 : 23 0 1 : 39 3
SP Dzierzgoń I 12 : 2 23 : 0 4 35 : 2 1

grupa II

Szkoła SP Dzierzgoń II SP Bruk II SP Bągart I Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń II 12 : 1 4 : 1 4 16 : 2 1
SP Bruk II 1 : 12 1 : 11 0 2 : 23 3
SP Bągart I 1 : 4 11 : 1 2 12 : 5 2

Drużyny, które zajęły w swoich grupach 3 miejsce zagrały o 5 miejsce w turnieju. Drużyny, które zajęły w grupie miejsce 2 – grały o 3 miejsce w turnieju, zaś zwycięzcy grup zagrali o miejsce 1. Wyniki meczów tej fazy podano poniżej:
– mecz o 5 miejsce:
SP Bągart II – SP Bruk II   4 : 2;
– mecz o 3 miejsce:
SP Bruk I – SP Bągart I   4 : 3;
– mecz o 1 miejsce:
SP Dzierzgoń I – SP Dzierzgoń II   8 : 3.

Ostateczna kolejność turnieju okazała się następująca:

 1. SP Dzierzgoń I
 2. SP Dzierzgoń II
 3. SP Bruk I
 4. SP Bągart I
 5. SP Bągart II
 6. SP Bruk II

Drużynę SP Bągart I tworzyli: Adrian Golędzik (klasa VI), Marcin Lezner (V), Dawid Nazarewicz (VI), Sebastian Sawicki (V) i Maciej Szwamber (VI).
Drużyna SP Bągart II to Paweł Dunst (klasa IV), Jakub Rumniak (V), Jakub Sitek (V), MAciej Wiśniewski (IV) i Jakub Zawadzki (IV).

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Mikołajki

Data: 10.12.2011  Autor: Mirosława Jaciw

Mikołajki! Mikołajki!
w Szkole Podstawowej w Bągarcie

6 grudnia, sala pięknie przystrojona. Cicho pobrzmiewa „Jingle bells”. Czekamy. Na Kogo? Na świętego Mikołaja!!!

I... słyszymy dzwonek? Tak! To dzwonek!!!

Niestety, to dzwonek telefonu... Dzwonił święty Mikołaj, który jadąc do nas miał małą awarię sań! Na dodatek renifera Rudolfa zabolało kopyto! Bardzo jest św. Mikołajowi z tego powodu przykro, że trochę się spóźni, ale na pewno przyjedzie, jeśli wykonamy wszystkie przez niego przygotowane zadania.

Z wielkim zapałem i radością wykonaliśmy przekazane polecenia. A było ich mnóstwo i każde związane z tematyką mikołajkową. Maluszki układały puzzle o tej treści, wykonywały czapki św. Mikołaja, poprawiały zdania, w których psotnik-chochlik poplątał i pomylił wyrazy. Następnie starszaki wykazali się celnością rzutów „prezentami” do „komina” oraz przechodzili wraz z workami „prezentów” przez tenże „komin”. Śmiechu było co niemiara, ale zarówno maluszki, jak i starszaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami!

Awaria sań okazała się poważniejsza, ponieważ św. Mikołaj jeszcze nie przybył. Aby go zachęcić, uczniowie klas III i IV, przedstawili nam inscenizację „W oczekiwaniu na św. Mikołaja”. Przedstawienie było tak piękne, że św. Mikołaj naprawił sanie jedynie prowizorycznie i... JEST!!!!! Przyjechał wraz ze Śnieżynkami!!!!

Przywitaliśmy Go radośnie i z całego serca piosenką wykonaną przez naszych milusińskich dzieciaczków z „zerówki”. Następnie wszyscy zostaliśmy obdarowani bajecznymi prezentami! Dziękujemy Ci, Mikołaju!

Jakże my lubimy otrzymywać prezenty! Niemniej mocno lubimy również obdarowywać nimi innych. Przystępując do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2011” Towarzystwa „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, zbieraliśmy grosiki i grosze w szlachetnym celu wspomożenia dzieci z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz pogotowi rodzinnych. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy pomóc naszym rówieśnikom.

Niestety, wspaniałe chwile ze świętym Mikołajem minęły szybko (zbyt szybko...), ale wiadomo, że musi On odwiedzić wszystkie dzieci.

Dziękujemy Ci, święty Mikołaju! I zapraszamy za rok!

Składamy serdeczne podziękowania Pani Sabinie Grzybowskiej, Państwu Annie i Adamowi Sikorom, Pani Anecie Blicharz za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegoż radosnego dla wszystkich dnia.

Galeria »

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE „SZNURÓWKA”

„Mikołajkowe wędrowanie”

Data: 5.12.2011  Autor: Jadwiga Blicharz

3 grudnia uczniowie z SKKT – PTTK „Sznurówka” wzięli udział w VIII Złazie Mikołajkowym – Bażantarnia 2011´ na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej zorganizowanym przez Klub Turystów Pieszych PTTK „Delta” działający przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu. Imprezę rozpoczęliśmy o godz. 9.00 wyruszając na trasę pieszej wędrówki wraz z innymi uczestnikami (ok. 100 osób) pod kierunkiem pani przewodnik Danuty Hoppa. Pogoda dopisała i szło się po prostu pięknie. Bukowy las zaścielony brązowymi liśćmi z rosnącymi gdzieniegdzie zielonymi świerkami sprawiał fantastyczne wrażenie. Wyglądaliśmy na tym tle jak duża grupa leśnych skrzatów, bo każdy uczestnik otrzymał przed wyjściem czerwoną „mikołajkową” czapkę. W czasie jednego z postojów przystroiliśmy drzewa przyniesionymi „smakołykami” dla zwierząt. Na świerkach i bukach zawisły marchewki, jabłka, kule z ziaren, słoninka i tym podobne specjały. Każdy przyniósł coś dobrego dla mieszkańców lasu zgodnie z hasłem „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Podczas innego postoju jeden z działaczy PTTK opowiedział nam o historii młyna, który niegdyś stał na terenie Bażantarni. Po przejściu trasy (ok. 5 km szlakiem żółtym i czerwonym) dotarliśmy na „Polanę” (miejsce dalszej części złazu), gdzie czekała na nas gorąca grochówka, ognisko i Mikołaj. Po posiłku odbył się konkurs plastyczny, w którym reprezentowały naszą grupę cztery osoby (Weronika Głowińska, Marlena Kruczkowska, Natalka Nazarewicz i Ania Grzybowska). Dziewczyny spisały się świetnie i zostały nagrodzone pluszowymi maskotkami. Po konkursie Mikołaj wręczył prezenty. Każda z grup biorących udział w złazie otrzymała drobne upominki oraz pisemne podziękowania za dzielną postawę turystyczną, a każdy z ok. 700–set uczestników czekoladę i znaczek okolicznościowy. Ok. godz. 13–stej wsiedliśmy do (specjalnie dla naszej grupy wynajętego przez PTTK) autokaru i wróciliśmy do domu. Każdy z uczestników zdobył również po 5 punktów na Odznakę Turystyki Pieszej. Następna impreza turystyczna w lutym. Zapraszamy!

Galeria »

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Konkurs na Sportowca Fair Play – listopad 2011 r.

Data: 5.12.2011  Autor: admin

To był piękny i szlachetny gest! Patrycja grając o wysoką stawkę (awans do eliminacji powiatowych) i widząc, ze jej przeciwniczka jest raczej debiutanktą i niewiele umie, zaproponowała danie jej forów. I właśnie za takie zachowanie Patrycja Grzybowska zostaje nagrodzona tytułem Sportowca Fair Play za listopad 2011 r. Gratulujemy i... cieszymy się bardzo!

SPORT

XIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 3.12.2011  Autor: admin

Dziś w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie 6 dziewcząt i 5 chłopców.
Dziewczęta zajęły następujące miejsca (startowało 12 dziewcząt):

 • 1. Katarzyna Kruszewska
 • 4. Kornelia Szota
 • 6. Patrycja Grzybowska
 • 7. Karolina Wangin
 • 9–12. Aleksandra Sikora
 •          Karolina Szulga

Trochę słabiej wypadli chłopcy, którzy wśród 31 startujących zajęli miejsca:

 • 3. Jakub Sitek
 • 8. Michał Demczuk
 • 9–12. Marcin Lezner
 • 17–24. Paweł Dunst
 • 25–31. Sebastian Sawicki

W punktacji zespołowej szkół zajęliśmy 3 miejsce, co przedstawiono na poniższym zestawieniu:

 1. Zespół Szkół Czernin – 174 punkty
 2. Gimnazjum Dzierzgoń – 90 pkt
 3. SP Bągart – 69 pkt
 4. SP Sztum – 49 pkt
 5. Gimnazjum Sztum – 23 pkt
 6. SP Ryjewo – 11 pkt
 7. SP Nowa Wieś – 5 pkt

Warto nadmienić, iż drużynę Gimanazjum Dzierzgoń tworzyli nasi absolwenci. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy startujący chłopcy zajęli miejsca nagradzane medalami i pucharami, a Wojtek Wesołowski zajął 1 miejsce, zaś Maciek Sitek miejsce 3 (na 19 startujących). Jeszcze lepiej sytuacja ukształtowała się wśród dziewcząt z gimnazjum – pośród 15 biorących udział w zawodach pierwsze cztery miejsca zajęły nasze absolwentki: 1 miejsce Kinga Czaja, 2 – Agata Wac, 3 – Gosia Lezner i 4 – Ala Zielińska; jedynie Beta Wac zajęła miejsce 9-12 (ale nie martw się Beata! następnym razem będzie znacznie lepiej! :) ).

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Czerninie oraz organizatorom i sędziom – Pani Elżbiecie Zając oraz Panu Piotrowi Ciesielskiemu – za zorganizowanie tego turnieju oraz jego przeprowadzenie w, jak zawsze, sportowej i sympatycznej atmosferze.

Galeria »

do góry strony

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 29.11.2011  Autor: admin

28 listopada 2011 r. zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas IV–VI. W ścisłym finale zagrało 9 dziewcząt (w tym jedna z „dziką kartą”) i 8 chłopców. Tak eliminacje klasowe, jak i finał rozgrywane były systemem do dwóch przegranych. Pojedynki były niejednokrotnie bardzo zacięte; wystarczy obejrzeć tabele finałowe dziewcząt i chłopców.
Ostateczna kolejność okazała się następująca:

dziewczęta   chłopcy
1. Katarzyna Kruszewska klasa VI   1. Sitek Jakub klasa V
2. Kornelia Szota V   2. Marcin Lezner V
3. Karolina Szulga VI   3. Adrian Golędzik VI
4. Patrycja Grzybowska VI   4. Paweł Dunst IV
5. Dunst Alicja VI   5. Amadeusz Blicharz IV
6. Karolina Wangin V   6. Sebastian Sawicki V
7. Magdalena Szwamber V   7. Dawid Nazarewicz VI
8. Natalia Nazarewicz IV   8. Dawid Gierliński V
9. Marlena Kruczkowska IV        

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw, a szczególnie tym, którzy zajęli 1 miejsce, czyli Katarzynie Kruszewskiej, która dołączyła do grona Mistrzów Szkoły w Tenisa Stołowego, oraz Jakubowi Sitkowi, który obronił tytuł zdobyty w roku ubiegłym.

KONKURSY

Konkurs plastyczny „Banknot Dzierzgonia”

Data: 27.11.2011  Autor: Anna Kania

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces zwyciężając w kolejnej już, VII edycji Gminnego Konkursu Plastycznego związanego z obchodami Dnia Patronki Dzierzgonia – Św. Katarzyny. W tym roku konkurs odbywał się pt. "Banknot Dzierzgonia". Dzieci i młodzież gminy miały za zadanie zaprojektować banknot Dzierzgonia, promujacy gminę i patronkę miasta. Jako szkoła dostaliśmy mnóstwo pochwał od organizatorów oraz komisji konkursowej za aktywny udział oraz jakość nadesłanych prac, które można podziwiać na wystawie w Dzierzgońskim Domu Kultury. Spośród 232 prac komisja wyróżniła między innymi 4 prace naszych uczniów. W kategorii klas I–III została wyróżniona praca Klaudii Braneckiej z klasy III, zaś w kategorii klas IV–VI laureatami konkursu zostali Grzegorz Baranowski i Maciej Wisniewski z klasy IV oraz Sebastian Sawicki z klasy V.
W sobotę, 26 listopada w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż i wręczenie nagród. Było mnóstwo gratulacji i słodyczy dla zwycięzców. Na podstawie prac laureatów zostały wydrukowane pamiątkowe banknoty.
Na zdjęciu: zwycięzcy konkursu: Maciej Wiśniewski, Grzegorz Baranowski, Sebastian Sawicki wraz z przedstawicielami gminy wręczającymi nagrody: Jolantą Szewczun, Anną Lip, Tadeuszem Procykiem oraz organizatorem konkursu Dariuszem Browarczykiem.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Andrzejki

Data: 25.11.2011  Autor: admin

Wczoraj w naszej Szkole odbyła się tradycyjna, coroczna zabawa andrzejkowa, którą w tym roku zorganizowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego Panie Marzena Galińska i Elżbieta Nowak.

Galeria »

WYWIADÓWKA

Data: 21.11.2011  Autor: admin

W najbliższą środę, tj. 23.11.2011 r., w naszej Szkole odbędą się jesienne zebrania rodziców. W poszczególnych klasach wywiadówki rozpoczną się o następujących godzinach:

 • "zerówka" – o godz. 1600
 • klasa I – o godz. 1530
 • klasa II – o godz. 1600
 • klasa III – o godz. 1530
 • klasa IV – o godz. 1500
 • klasa V – o godz. 1500
 • klasa VI – o godz. 1600

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

Grono Pedagogiczne

SPORT

Eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego

Data: 18.11.2011  Autor: admin

Zespół Szkół w Czerninie był dzisiaj miejscem rozgrywania eliminacji powiatowych tenisa stołowego drużynowego dziewcząt i chłopców. Suche fakty, zawarte w zamieszczonych poniżej tabelach, nie oddają w pełni dramaturgii meczów. Dość powiedzieć, że o zajęciu pierwszego miejsca w eliminacjach decydowały nie tylko ostatnie mecze między szkołami, ale także ostatnie mecze pomiędzy poszczególnymi zawodniczkami i zawodnikami; i to nie rzadko wygrywane na przewagi!

dziewczęta

Szkoła SP Sztum SP Myślice SP Szropy SP Bągart Punkty Miejsce
SP Sztum 3 : 2 3 : 0 3 : 1 3 1
SP Myślice 2 : 3 3 : 0 0 : 3 1 3
SP Szropy 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 4
SP Bągart 1 : 3 3 : 0 3 : 0 2 2

chłopcy

Szkoła SP Czernin SP Szropy SP Myślice SP Bągart Punkty Miejsce
SP Czernin 3 : 0 3 : 0 3 : 1 3 1
SP Szropy 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 4
SP Myślice 0 : 3 3 : 0 1 : 3 1 3
SP Bągart 1 : 3 3 : 0 3 : 1 2 2

Naszą Szkołę reprezentowały: Patrycja Grzybowska (klasa VI), Katarzyna Kruszewska (VI) i Karolina Szulga (VI). Reprezentację chłopców tworzyli: Adrian Golędzik (klasa VI), Marcin Lezner (V) i Jakub Sitek (V). Obydwie reprezentacje spisały się – nomen omen – „na medal”, zdobywając w swych kategoriach 2 miejsca. Gratulujemy!

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Akcja „Góra Grosza 2011”

Data: 14.11.2011  Autor: admin

Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku została w naszej Szkole ogłoszona ogólnopolska akcja „Góra Grosza 2011” prowadzona przez Towarzystwo NASZ DOM, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze; więcej na ten temat na stronie www.towarzystwonaszdom.pl
Koordynatorem akcji w naszej Szkole jest pedagog Pani Mirosława Jaciw, której pomaga sztab składający się z uczniów klasy VI: Natalii Blicharz, Michała Demczuka, Alicji Dunst i Dawida Nazarewicza.
W ramach tej akcji zbierane będą monety o każdym nominale: od 1 gr do 5 zł.
Dla klasy, która zbierze największą „górę grosza” (w przeliczeniu na jednego ucznia), przewidziana jest... niespodzianka! :)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Niepodległości

Data: 10.11.2011  Autor: admin

Dziś uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystym apelem, który wraz z klasą VI przygotowały Panie Jadwiga Blicharz i Elżbieta Nowak.

Święto Niepodległości 2011 (1). Święto Niepodległości 2011 (2). Święto Niepodległości 2011 (3). Święto Niepodległości 2011 (4). Święto Niepodległości 2011 (5). Święto Niepodległości 2011 (6).

fot. W. Szulga

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Nowa strona w serwisie – Konkurs na Sportowca Fair Play

Data: 9.11.2011  Autor: admin

Skoro Konkurs na Sportowca Fair Play jest prowadzony już drugi rok, to wydaje się być celowym rozbudowanie serwisu o nową stronę, poświęconą właśnie temu jakże ważnemu zagadnieniu.
Więcej na ten temat w dziale Sport.

SPORT

Eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego

Data: 8.11.2011  Autor: admin

W jak zwykle gościnnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu – dziękujemy :) – odbyły się dziś eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego, będące jednocześnie Mistrzostwami Gminy w Tenisie Stołowym Drużynowym.
Wyniki meczów oraz końcową klasyfikację Mistrzostw przedstawiono w poniższych tabelach:

dziewczęta

Szkoła SP Bruk SP Bągart SP Dzierzgoń Punkty Sety Miejsce
SP Bruk 0 : 3 3 : 0 0 3 : 3 2
SP Bągart 3 : 0 3 : 0 2 6 : 0 1
SP Dzierzgoń 0 : 3 0 : 3 1 0 : 6 3

chłopcy

Szkoła SP Bruk SP Bągart SP Dzierzgoń Punkty Sety Miejsce
SP Bruk 0 : 3 0 : 3 0 0 : 6 3
SP Bągart 3 : 0 3 : 1 2 6 : 1 1
SP Dzierzgoń 3 : 0 1 : 3 1 4 : 3 2

Naszą Szkołę reprezentowały: Alicja Dunst (klasa VI), Patrycja Grzybowska (VI) i Katarzyna Kruszewska (VI). Reprezentację chłopców tworzyli: Adrian Golędzik (klasa VI), Marcin Lezner (V) i Jakub Sitek (V).
Dzięki swym umiejętnościom – i pewnej dozie szczęścia – wygrali oni eliminacje gminne. Gratulujemy im sukcesu oraz trzymać będziemy za nich kciuki w eliminacjach powiatowych, które już niebawem.

Galeria »

SPORT – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Konkurs na Sportowca Fair Play – październik 2011 r.

Data: 3.11.2011  Autor: admin

Może on jeszcze nie w pełni to rozumie, ale już wie i potrafi głośno to kolegom i koleżankom powiedzieć. A co? Ano to, że wprawdzie zawsze liczy się zwycięstwo, ale czym innym jest gra na punkty, a czym innym towarzyska. I właśnie za to, Sebastian Sawicki zostaje laureatem Konkursu na Sportowca Fair Play w paździeniku 2011 r. Gratulujemy!

do góry strony

SPORT

Unihokej – eliminacje gminne

Data: 18.10.2011  Autor: admin

„Dziewczyny jedną bramką przegrały 1 miejsce!”. A było to tak: SP Bągart – SP Dzierzgoń 2:0, SP Bruk – SP Bągart 1:1, SP Dzierzgoń – SP Bruk 1:3. Tabela końcowa turnieju dziewcząt okazała się wielce interesująca:

Szkoła Punkty Bramki Różnica bramek Bramki strzelone Miejsce
SP Bągart 3 3 : 1 +2 3 2
SP Bruk 3 4 : 2 +2 4 1
SP Dzierzgoń 0 1 : 5 –4 1 3

I wszystko stało się jasne.

A chłopcy? Też się starali jak mogli! No ale cóż – nie piątakom przeciwko szóstakom, o czym świadczą wyniki meczów: SP Bągart – SP Dzierzgoń 3:4, SP Bruk – SP Bągart 1:0, SP Dzierzgoń – SP Bruk 4:0. Zdobyte w tym roku doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłym. Tabela końcowa wśród chłopców przedstawia się następująco:

Szkoła Punkty Bramki Różnica bramek Miejsce
SP Bągart 0 3 : 5 –2 3
SP Bruk 2 1 : 4 –3 2
SP Dzierzgoń 4 8 : 3 +5 1

Podsumowując: graliśmy tak jak umieliśmy i mogliśmy. Wprawdzie na tarczy wróciliśmy, ale wstydu nie przynieśliśmy.
Dziękujemy Dyrekcji i wuefistom SP Dzierzgoń za zorganizowanie eliminacji gminnych unihokeja oraz ich sprawne i w serdecznej atmosferze przeprowadzenie.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 13.10.2011  Autor: Samorząd Uczniowski (Patrycja Grzybowska, Aleksandra Sikora)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom Szkoły zdrowia, przyjemnej pracy i samych wzorowych uczniów. Dziękujemy za miło spędzone chwile, a także przepraszamy za złe zachowanie. Obiecujemy, że będziemy dla Was kwitnącą różą.

Samorząd Uczniowski

– – – – – – –

Dziękujemy naszym Uczniom za tak piękne życzenia, a opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, Paniom Marzenie Galińskiej i Elżbiecie Nowak, za przygotowanie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich pracowników oświaty.

Pracownicy Szkoły

Galeria »

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE „SZNURÓWKA”

Rajdy i spływy

Data: 13.10.2011  Autor: Jadwiga Blicharz

8 października członkowie naszego koła wraz z mieszkańcami Świętego Gaju wzięli udział w I Spływie Kajakowym Szlakiem Św. Wojciecha. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju oraz PTTK–Oddział Ziemi Elbląskiej. Kajaki udostępnił nam elbląski klub kajakowy. Przyjechali również instruktorzy. Trasa spływu wynosiła 5 km. Dopłynęliśmy do Starego Dolna, po czym zawróciliśmy i wysiedliśmy z kajaków na wysokości Swiętego Gaju. Tam do kajaków wsiedli mieszkańcy w/w miejscowości i kontynuowali spływ. My zaś (po przebraniu ochlapanych ubrań) poszliśmy do Świętego Gaju. Tam Czekała na nas gorąca herbata oraz prezes PTTK p. Marian Tomaszewski, który pogratulował uczestnikom ukończenia spływu i wręczył legitymacje PTTK. Otrzymaliśmy również na potrzeby Koła dwie płyty o tematyce krajoznawczej oraz mapę turystyczną.
Imprezę zakończyliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom ! Następny spływ na wiosnę – ZAPRASZAMY!

Opiekunowie SKKT „Sznurówka”:
Jadwiga Blicharz
Elżbieta Nowak

– – – – – – –

24 września (w sobotę) uczniowie należący do SKKT-PTTK „Sznurówka” wzięli udział w 49 Ogólnopolskim Jesiennym Rajdzie po Wysoczyźnie Elbląskiej. Rajd odbył się trasami pieszymi przebiegającymi po terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej (Elbląg – Bażantarnia). Do Elbląga dojechaliśmy autobusem wynajętym przez organizatora (Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej). Rozpoczeliśmy rajd ok. godz. 10.00 pod kierunkiem, znanej nam już z majowego Rajdu El–Wi–Ra, pani przewodnik Danuty Hoppa. Trasa do przejścia wynosiła ok. 5 km i wiodła ciekawym, urozmaiconym krajobrazowo szlakiem żółtym. Na szczęście nie należał on do najtrudniejszych (odpoczywaliśmy tylko raz). Około godziny 12–tej dotarliśmy do mety. Tam czekał na nas gorący żurek. Były też konkursy i oczywiście wpisy punktów do książeczek OTP (Odznaka Turystyki Pieszej). Każdy z nas zdobył po 5 punktów (punkt za każdy kilometr przebytej trasy). Podczas podsumowania imprezy prezes Oddziału PTTK w Elbągu pan Marian Tomaszewski przedstawił wszystkim uczestnikom nasze Koło i powitał je w szeregach PTTK. Wręczył nam znaczki z naszym logo. Otrzymaliśmy też pamiątkowy dyplom za dzielną postawę turystyczną podczas rajdu, a niektórzy z nas również legitymacje PTTK. Pamiątka z rajdu były też znaczki okolicznościowe, przeznaczone dla każdego uczestnika tej turystycznej imprezy. Teraz przygotowujemy się do następnego rajdu, który odbędzie się 8 października. Szczegóły niebawem!

Opiekunowie:
Jadwiga Blicharz
Elżbieta Nowak

Galeria »

Profilaktyka uzależnień

Data: 5.10.2011  Autor: admin

Dziś w naszej Szkole, staraniem pedagog Pani Mirosławy Jaciw, obejrzeliśmy przedstawienie profilaktyczne „Piekielnie anielska sztuka” w wykonaiu zespołu artystycznego „GRUPA T” z Torunia. Celem spektaklu było ukazanie szkodliwości używania środków psychoaktywnych oraz przeciwdziałanie agresji wśród dzieci i młodzieży.
Inscenizacja okazała się nie dość, że wielce pouczająca, to także przyniosła wiele radości i uśmiechu nam wszystkim – z niecierpliwością czekamy na następne przedstawienie!

Galeria »

Pasowanie na pierwszaków

Data: 3.10.2011  Autor: admin

W naszej Szkole dziś odbyła się, niewiadomo czy nie najważniejsza, uroczystość – pasowanie na pierwszaków. Niby jest się co roku, ale w tym była szczególnie uroczysta i, co tu dużo mówić, piękna. W ładnie przystrojonej auli maluszki bardzo sprawnie poradziły sobie z „egzaminem” na pierwszaka, złożyły ślubowanie, zostały pasowane, a ich Rodzice złożyli obietnicę pamiętania o pomaganiu swym pociechom w jakże ekscytującej, choć trudnej na początku szkolnej drodze. Następnie pierwszaki – już pierwszaki! – zostali obdarowani prezentami przez koleżanki i kolegów z „zerówki” oraz klas II i III, którzy specjalnie na ten uroczysty dzień przygotowali i zaprezentowali bardzo ładne „śpiewające życzenia”.
Nasi nowi uczniowie to:

 1. Gabriel Kawka
 2. Weronika Kruszewska
 3. Weronika Lezner
 4. Lucyna Pawluczuk
 5. Patryk Sawicki
 6. Łukasz Sikora
 7. Zuzanna Sikora
 8. Katarzyna Szwamber
 9. Piotr Wadowski
 10. Sandra Wiśniewska
 11. Julia Wnuk
 12. Igor Zieliński

Życzymy im samych szóstek i piątek, a ich wychowawczyni, Pani Ryszardzie Błażejewskiej, wiele satysfakcji odniesionej w pracy z nimi.

Galeria »

do góry strony

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Nożną

Data: 30.09.2011  Autor: admin

Dziś został rozegrany ostatni mecz Mistrzostw Szkoły w Piłkę Nożną. Wzięły w nim udział trzy drużyny:
– FC Barcelona: Grzegorz Baranowski (klasa IV), Amadeusz Blicharz (IV), Paweł Dunst (IV), Magdalena Szwamber (V), Kamil Więsek (V) i Maciej Wiśniewski (IV);
– FC Manchester: Dawid Gierliński (V), Marcin Lezner (V), Jakub Rumniak (V), Sebastian Sawicki (V) i Jakub Sitek (V);
– Real Madryt: Michał Demczuk (VI), Adrian Golędzik (VI), Konrad Link (V), Krzysztof Mazurek (V), Dawid Nazarewicz (VI) i Maciej Szwamber (VI).
Mecze, pasjonujące i toczone – co zasługuje na szczególną pochwałę – w atmosferze fair play, kończyły się wynikami: FC Barcelona : Real Madryt – 0:9, FC Manchester : FC Barcelona – 6:0, Real Madryt : FC Manchester – 0:6.
Ostateczna kolejność okazała się następująca:

 1. Real Madryt
 2. FC Manchester
 3. FC Barcelona

Gratulujemy tak zwycięzcom, jak i drużynom, które zajęły pozostałe miejsca, a wszystkim życzymy sukcesów w rozgrywkach wyższego szczebla.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Chłopaka

Data: 30.09.2011  Autor: admin

Wczoraj, 29.09.2011 r., Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę z okazji przypadającego dziś Dnia Chłopaka. Były oczywiście tańce, konkursy, prezenty! Dziewczęta! Serdecznie Wam dziękujemy!!! :)

Galeria »

Niestety, jakość zdjęć nie jest może najlepsza, ale no cóż... atmosfera była naprawdę wibrująca! :)

SPORT

Turniej piłki nożnej

Data: 28.09.2011  Autor: admin

Dziś, w Zespole Szkół w Mikołajkach Pomorskich. rozegrane zostały mecze Powiatowej Ligii Piłkarskich Szóstek Szkół Podstawowych „Euro 2008...2012”. Naszą Szkołę reprezentowali: Amadeusz Blicharz (klasa IV), Krzysztof Mazurek (V), Marcin Lezner (V), Jakub Rumniak (V), Sebastian Sawicki (V), Jakub Sitek (V), Maciej Wiśniewski (IV) i Jakub Zawadzki (IV).
Graliśmy kolejno z drużynami z następujących szkół (w nawiasie wynik meczu): SP Cieszymowo (0:2), SP Bruk (2:1), SP Dzierzgoń (0:6) i SP Mikołajki Pomorskie (0:5). Ostatecznie poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

 1. SP Mikołajki Pomorskie
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Cieszymowo
 4. SP Bągart
 5. SP Bruk

Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie turnieju, a naszym chłopcom gratulujemy sportowej walki do końca; wszak pamiętajcie: pojechaliście po naukę.

Galeria »

Akcja „Sprzątanie świata 2011”

Data: 21.09.2011  Autor: admin

Dziś, wzorem wielu lat ubiegłych, także i nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata 2011”. Akcję tę, podobnie jak i w latach ubiegłych, zorganizowała i przeprowadziła Pani Jadwiga Blicharz, za co jej serdecznie dziękujemy.

fot. Wincenty Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Data: 15.09.2011  Autor: admin

Dziś podano wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Warto zaznaczyć, że w tym roku wybory trwały aż dwa dni, ponieważ trzeba było zorganizować drugi etap, w którym wybierano przewodniczącą; w pierszym terminie – rzecz niebywała! – był remis!
Ostatecznie uczniowie i nauczyciele wybrali Samorząd Uczniowski w następującym składzie:

 • przewodnicząca – Aleksandra Sikora
 • zastępca – Karolina Szulga
 • przewodnicząca sekcji kulturalno–porządkowej – Patrycja Grzybowska
 • przewodniczący sekcji sportowej – Michał Demczuk

Wszyscy wybrani są uczniami klasy VI. Gratulujemy im i życzymy tak Samorządowi Uczniowskiemu, jak i jego opiekunkom, Paniom Marzenie Galińskiej i Elżbiecie Nowak, sukcesów w organizowaniu życia naszej Szkoły.

Zaczynamy rok szkolny 2011/2012

Data: 30.08.2011  Autor: admin

Wakacje. Wakacje. I po wakacjach. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami – przypominamy, że już w czwartek idziemy do Szkoły. Wszystkim osobom, którym na sercu leży dobro naszej Szkoły życzymy samych sukcesów tak w pracy, jak i w nauce.

Dowozy jak co roku: pierwszy kurs parę minut po godzinie 7.00, drugi parę minut po 8.00. Rok szkolny rozpoczynamy o 9.00.

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2018 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.