Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2018/2019rok szkolny 2017/2018rok szkolny 2016/2017rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015rok szkolny 2013/2014rok szkolny 2012/2013rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011

– rok szkolny 2009/2010

wrzesień 2009październik 2009listopad 2009grudzień 2009styczeń 2010luty 2010
marzec 2010kwiecień 2010maj 2010czerwiec 2010

Koniec roku szkolnego

Data: 25.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

Zakończył się kolejny rok szkolny; już 65 w historii naszej Szkoły. 16 uczniów zostało jej absolwentami, z tego 4 ukończyło Szkołę z wyróżnieniem, dołączając do grona najlepszych absolwentów. Oto oni:

 1. Mulart Natalia   średnia ocen: 5,09   sprawowanie: bardzo dobre
 2. Najdrowska Anna   4,82   wzorowe
 3. Skwarek Jolanta   4,82   wzorowe
 4. Stapurewicz Piotr   5,00   wzorowe

Klasę V z wyróżnieniem ukończyły następujące osoby:

 1. Lezner Małgorzata   średnia ocen: 5,00   sprawowanie: wzorowe
 2. Link Marika   5,27   wzorowe
 3. Nazarewicz Karolina   5,00   wzorowe
 4. Nazarewicz Nikola   4,91   wzorowe
 5. Panek Magdalena   5,45 (najwyższa średnia w Szkole!)   wzorowe
 6. Trzaska Joanna   5,36   wzorowe
 7. Wesołowski Wojciech   5,27   bardzo dobre

W klasie IV najlepszymi okazały się:

 1. Grzybowska Patrycja   średnia ocen: 5,18   sprawowanie: wzorowe
 2. Kruszewska Katarzyna   4,90   wzorowe
 3. Szulga Karolina   5,27   wzorowe

I wśród maluszków (klasy I–III) nie brakowało nagród i wyróżnień.
Gratulujemy! Nie tylko wyróżnionym, ale wszystkim naszym uczniom!

Galeria »...

A było w tym roku wszystko: i nauka, i konkursy. Były mniejsze lub większe osiągnięcia sportowe i rekordy; był Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły. Pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy, do zoo w Gdańsku i w parę innych miejsc.
Bawiliśmy się na harcerskich katarzynkach i Dniu Dziecka połączonym z Dniem Szkoły bez przemocy. Było tych wydarzeń bez liku – po prostu: zajrzyjcie do Archiwum.
A to wszystko było udziałem naszych pociech dzięki współpracy z licznym gronem Rodziców – nie sposób Ich wszystkich tu wymienić, więc płynące ze szczerego serca podziękowania i gratulacje składamy na ręce przewoodniczącej Rady Rodziców – Pani Janiny Mulart.

Kochani! Odpoczywajcie czy to nad morzem, czy nad jeziorem, czy to w lesie! Zwiedzajcie Polskę i świat! Nabierajcie sił na następny rok szkolny (podręczniki, oczywiście już macie? Nie? No to pobierajcie spis podręczników na rok szkolny 2010/2011 i je kupcie).
A teraz są

WAKACJE!!!

Kiermasz używanych podręczników

Data: 16.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

„PODARUJ DRUGIE ŻYCIE PODRĘCZNIKOM I ZARÓB PIENIĄDZE NA INNE” – pod takim hasłem 23 czerwca (środa) na I przerwie obiadowej w sali nr 4 odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Jeśli chcesz sprzedać swoje podręczniki, zgumkuj w środku napisy wykonane ołówkiem (do długopisu użyj korektora), ustal cenę sprzedaży i przynieś je na kiermasz.
Przy okazji możesz zaopatrzyć się w podręczniki na kolejny rok szkolny.

Zapraszamy!
org. Elżbieta Nowak

ZHP

Zlot Hufca ZHP Sztum w Nowej Wsi

Data: 15.06.2010  Autor: Jolanta Skwarek (klasa VI)

Z samego rana 12.06.2010 r. o godz. 8.45 zebraliśmy się koło szkoły. Po sprawdzeniu obecności odjechaliśmy w kierunku Nowej Wsi. W drodze zbieraliśmy resztę harcerzy i zuchów. Gdy dojechaliśmy na miejsce, rozbiliśmy obóz. Zuchy spały na sali gimnastycznej, a my, harcerze, podjęliśmy ryzyko (jakże miłe!) i spaliśmy w namiotach. Przy rozkładaniu namiotów było dużo zabawy. Gdy już je rozłożyliśmy i rozpakowaliśmy się, poszliśmy pomóc zuchom.
Następne zadanie – trzeba zrobić ogrodzenie wokół obozu; wraz z bramą. Dla nas to żaden problem! W tym celu poszliśmy do lasu po suche gałęzie. Przy robieniu płotu zeszło nam bardzo mało czasu, ponieważ robilismy go z ochotą. Gosia i Nikola zrobiły flagę, a ja wbiłam w ziemię kij i pan Wicek Szulga powiesił ją z należytym honorem. Po rozbiciu obozów był apel.
Druh komendant obozu rozpoczął apel od przywitania nowej drużyny harcerskiej. Po apelu poszliśmy do sklepu. Gdy przyszliśmy był obiad. Po obiedzie spędziliśmy trochę czasu wolnego w namiotach. Było bardzo gorąco, więc poszliśmy jeszcze raz do sklepu na lody. Po powrocie zaczęliśmy grę francuską, przy której było sporo zabawy. Jednak gdy okazało się, że jedna z drużyn już wygrała, moja drużyna wycofała się, bo... straciliśmy formę. Wtedy udaliśmy się do do drużyny wędrowniczej, do „Słoni”. Rozmawialiśmy z nimi bardzo długo. Przy okazji dowiedziałam się, że mam wśród nich kuzyna o tym samym nazwisku. Gdy wszyscy zakończyli grę francuską, druhna zawołała nas do siebie i, za karę, że nie powiedzieliśmy o tym, że wycofujemy się z gry, kazała pozbierać kartki z numerami (a było ich prawie 100!).
Następnie poszliśmy na kolację. Po kolacji zamiast ogniska było świeczkowisko, gdyż na dworze padał deszcz. Był konkurs najstarszej piosenki harcerskiej i oczywiście pląsy. Drużyna starszoharcerska przedstawiła w pięknej inscenizacji historię harcerstwa w Polsce. Po świeczkowisku poszliśmy do namiotów spać. Tym chętniej to zrobiliśmy, że druh rzucił hasło, że robimy dzień brudasa, czyli... nie musimy się myć przed snem! To drugi, obok Dnia Dziecka, najwspanialszy dzień w roku! Tak więc my poszliśmy spać, a chłopcy... poszli pełnić wartę.
Następnego dnia, z samego rana nie obyło się bez rozgrzewki, którą prowadziła druhna. Po rozgrzewce poszliśmy na śniadanie, a potem pakowaliśmy się i składaliśmy namioty. Po spakowaniu się mieliśmyy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski (ale pycha! :)). W tym czasie druh Psuja grał na harmonijce.
Potem odbył się apel końcowy, na którym harcerzom przeprowadzono musztrę oraz podsumowano zlot Hufca. Na pamiątkę podpisaliśmy się na wieeeelkiej, białej huście i zanieśliśmy wszystkie bagaże, również naszą flagę!, do autobusu. I nastąpiło to, czego nie lubimy – pożegnanie.
W autobusie (jak to w autobusie) same radosne i roześmiane twarze harcerskie i zuchowe. Gdy dojechaliśmy na miejsce, czyli do domu, ja wzięłam naszą flagę i w poniedziałek przyniosłam do szkoły. Teraz mamy pamiątkę po biwaku.
Dziękujemy druhom i druhenkom za wspaniały obóz.
przyboczna Jola Skwarek

Galeria »...

– – – – – – –

Zlot ten był zwołany z okazji przypadających w tym roku dwóch rocznic: 100-lecia harcerstwa w Polsce oraz 90-lecia harcerstwa na ziemi sztumskiej. Dziękujemy druhnie Iwonie Szuldze za zorganizowanie wyjazdu naszych zuchów i harcerzy na ten zlot.
Redakcja

SPORT

Zawody czwórboju lekkoatletycznego

Data: 14.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w Dzierzgoniu zostały rozegrane zawody czwórboju lekkoatletycznego, w których udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy, a więc SP Bruk, SP Dzierzgoń oraz SP Bągart. Wyniki? No cóż: Non Hercules contra plures, jakby powiedzieli klasycy. Końcowa klasyfikacja została przedstawiona poniżej.
Wśród dziewcząt:

 1. SP Dzierzgoń – 698 punktów
 2. SP Bągart – 658 punktów
 3. SP Bruk – 570 punktów

Drużyna naszych dziewcząt uzyskała trzeci wynik w szkole. W jej skład wchodziły następujące zawodniczki (kolejność według liczby zdobytych punktów): Dorota Gwiazdowska (klasa V, 161 punktów), Nikola Nazarewicz (V, 148), Anna Najdrowska (VI, 138), Małgorzata Lezner (V, 113), Aleksandra Belzyt (VI, 98) i Karolina Kruszewska (VI, 45).
Warto zaznaczyć, iż Dorota Gwiazdwoska, czasem 9,4 sekundy, wyrównała trzeci wynik w Szkole w biegu na 60 m oraz uzyskała czwarty wynik w Szkole w skoku wzwyż (115 cm).

U chłopców ostateczna kolejność okazała się identyczna:

 1. SP Dzierzgoń – 771 punktów
 2. SP Bągart – 746 punktów
 3. SP Bruk – 328 punktów

W punktacji drużynowej nasi chłopcy uzyskali drugi wynik w szkole. W skład reprezentacji wchodzili (kolejność także według liczby zdobytych punktów): Marcin Kościński (klasa VI, 225 punktów – rekord Szkoły! i najlepszy indywidualny wynik wśród wszystkich startujących dziś chłopców!), Adrian Zawadzki (VI, 185 punktów – szósty wynik w Szkole!), Dawid Kozłowski (VI, 123), Dariusz Iwasiej (VI, 121), Mateusz Dubień (VI, 95) i Dominik Dunst (VI, 56).
Adrian Zawadzki indywidualnie ustanowił drugi wynik w Szkole w biegu na 60 m (8,4 sekundy), a Marcin Kościński, z czasem 8,6 sekundy, wyrównał trzeci wynik w tej konkurencji, zaś przebiegając 1000 m w czasie 3:39,0 min. ustanowił czwarty wynik w Szkole.

Serdecznie dziękujemy Panom wuefistom z SP Dzierzgoń za, jak zwykle, profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tychże zawodów.

fot. Wincenty Szulga, Zygmunt Tonkowicz

Przypominamy!

Data: 9.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dla tych, którzy jeszcze tego nie czują, a powinni! (no bo a to trzeba by na przykład oceny poprawić ;), a to książki do biblioteki oddać, podręczniki do sprzedania przygotować – może ktoś kupi...; ile tego jest do zrobienia!), przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego! Oceny roczne zostaną w naszej Szkole wystawione do piątku, 18 czerwca, zaś roczne posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej odbędzie się 21 czerwca, w poniedziałek.

SPORT

Turniej piłki nożnej

Data: 9.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, w Mikołajkach Pomorskich została rozegrana Powiatowa Liga Piłkarskich Szóstek „Euro 2008...2012” Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja, w składzie: Mateusz Dubień (klasa V), Dominik Dunst (VI), Artur Głodowski (VI), Dariusz Iwasiej (VI), Marcin Kościński (VI), Dawid Kozłowski (VI), Grzegorz Mulart (V), Piotr Stapurewicz (VI), Wojciech Wesołowski (V) i Adrian Zawadzki (VI), zajęła w tym turnieju I miejsce! Brawo chłopaki!
Grano systemem „każdy z każdym”, a wyniki meczów naszej drużyny okazały sie następujące: z Dzierzgoniem 2:0, z Cieszymowem 2:0, z Mikałajkami Pomorskimi 3:0 i z Brukiem 5:0. Ostatecznie reprezentacje poszczególnych szkół zajęły miejsca:

 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. ZS Mikołajki Pomorskie
 4. SP Cieszymowo
 5. SP Bruk

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Wojtkowiakowi, za fachowe zorganizowanie tejże Ligii oraz stworzenie miłej i bardzo sympatycznej atmosfery panującej w czasie trwania rozgrywek.

Galeria »...

Dzień Dziecka. Dzień Szkoły bez Przemocy.

Data: 6.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

We wtorek, 1 czerwca, w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony w tym roku z Dniem Szkoły bez Przemocy realizowanym w ramach IV edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, którego koordynatorem jest pedagog Mirosława Jaciw.
Ale zanim impreza rozpoczęła się na dobre, nastąpił jakże miły akcent, czyli wręczenie nagród naszym uczniom za bardzo pięknie wykonane specjalnie na tę uroczystość plakaty (dla uczniów klas młodszych hasłem przewodnim była „Planeta życzliwości”, zaś dla starszaków „Moja szkoła bez przemocy”) oraz tym, którzy wzięli udział w konkursie języka angielskiego Oxford PLUS.
A potem się zaczęło! Najpierw maluszki z klas I–III z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem, przy pomocy przygrywającej im na gitarze Joli Skwarek (klasa VI), pokazały nam inscenizację profilaktyczną „Przemocy, agresji i uzależnieniom – NIE, co w zamian, czyli jak właściwie zorganizować czas wolny”. Widownia była zachwycona, i co niemniej ważne, z wielką uwagą słuchała inscenizacji, o czym świadczą prawidłowe odpowiedzi na pytania zadawane po przedstawieniu; odpowiedzi notabene premiowane licznymi nagrodami!
Starszaki, jak na starszaków przystało!, pokazali nam przedstawienie „Rozprawa przeciwko przemocy”. Było w nim wszystko! I sędzia, i oskarżyciele, i obrońcy, i ławnicy, i nawet oskarżony! Na całe szczęście typek ten okazał skruchę i został ułaskawiony!
I tu uwaga widzów została sprawdzona i, co zawsze przyjemne!, zdobyli oni za to mnóstwo nagród!
Następnie starszaki poszli na boisko, a maluszki kolorowały logotyp „Szkoły bez przemocy” (jak ładnie to zrobiły!) oraz wykonały dłuuuuugi „Łańcuch przyjaznych dłoni”. Na boisku dla starszaków zostały przygotowane konkurencje, w których można było wykazać się a to skakaniem na skakance (myślicie, że to łatwa sztuka, zwłaszcza dla chłopaków z VI klasy?), a to biegiem z kubkiem napełnionym wodą (i nie wolno jej zbyt dużo wylać!), a to... rzucaniem i łapaniem! surowego jaka! Ale nasi uczniowie z tym wszystkim sobie wspaniale poradzili (bo i nie z takimi sprawami sobie radzą!) za co otrzymali multum nagród!
Po powrocie starszaków do szkoły, odczytana została Deklaracja Szkoły bez Przemocy oraz przypomniany Szkolny Kodeks Zachowań; co było tym ważniejsze, że niektóre z tych zasad zostały zaszyfrowane i należało je odnaleźć i odszyfrować w czasie Szkolnych Manewrów Topograficznych, które były następnym punktem imprezy. W manewrach tych wzięły udział 5–cioosobowe drużyny klas IV–VI, zaś uczniowie klas 0–III w tym czasie popisywali się na boisku swoimi umiejętnościami sportowymi. Oczywiście za wygrywanie dostawało się... nagrody!!!
Obchody Dnia Dziecka połączonego z Dniem Szkoły bez przemocy zostały zakończone wypuszczeniem balonów – niech lecą jak najdalej i sławią imię naszej Szkoły!
I było tego dnia uroczyście! i świątecznie! I wesoło! i radośnie! I nagród mnóstwo! i satysfakcji!
A sprawczynią tego była Pani Mirosława Jaciw, nasza pedagog, która dzień ten wspaniale przygotowała i przeprowadziła, za co Jej serdecznie dziękujemy! Wielkie brawa i podziękowania za aktywne i jakże fachowe włączenie się w przebieg tego uroczystego dnia składamy także Paniom nauczycielkom uczącym klasy młodsze oraz naszym Paniom „od języków”.
Także z całego serca dziękujemy sponsorom, czyli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu, Paniom: Dorocie Nazarewicz, Małgorzacie Panek, Agnieszce Sikorze i Elżbiecie Skwarek oraz Panom: Tomaszowi Blicharzowi, Adamowi Sikorze i Michałowi Wójcikowi za okazaną naszej Szkole pomoc.
Gratulujemy Karolinie Nazarewicz z klasy V tak udanych zdjęć, dzięki którym mogła powstać fotogaleria, do obejrzenia której zachęcamy.

Galeria »...

Konkursy, konkursy.

Data: 2.06.2010  Autor: Wincenty Szulga

31 maja 2010 roku obchodziliśmy Święto Książki w naszej Szkole. W związku z tym wydarzeniem odbyły się następujące akcje:

 • kiermasz książek z Księgarni Wydawnictwa Taniej Książki. Książki zaprezentowane na kiermaszu dotyczyły różnych dziedzin (słowniki, lektury, powieści obyczajowe, albumy), a sprzedawane były po bardzo atrakcyjnych cenach. Dochód z kiermaszu zostanie przezanczony na zakup nagród w szkolnych konkursach oraz poszerzenie zasobu bibliotecznego naszej Szkoły;
 • konkurs, pt. „Magia Opowieści z Narnii” C. S. Lewis'a. Aby przystąpić do konkursu należało zapoznać się z treścią dwóch pierwszych części tej opowieści:
  • „Lew, Czarownica i stara szafa”,
  • „Książę Kaspian”.
  W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV i V. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań typu otwartego i zamkniętego. W sumie można było zdobyć 30 punktów. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 45 minut. Oto rezultat ich pracy:
  • Dorota Gwiazdowska – 22 punkty
  • Karolina Nazarewicz – 21 punktó
  • Magdalena Panek – 21 punktów
  • Jakub Zasowski – 18 punktów
  • Małgorzata Lezner – 17 punktów
  • Nikola Nazarewicz – 17 punktów
  • Adrian Golędzik – 16 punktów
  • Tomasz Struzik – 16 punktów
  • Dominika Czyżo – 15 punktów
  • Mateusz Dubień – 14 punktów
  Gratulujemy zwyciężczyni!!! Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych!!!
 • finał konkursu ortograficznego. Walka toczyła się o tytuł Mistrza Ortografii. W listopadzie i marcu odbyły się II stopniowe eliminacje. W kategorii kl. II–III zwyciężyła Kornelia Szota, a w kategorii IV–VI Wojciech Wesołowski. Nie ma to jak być Mistrzem! Gratulujemy i dziękujemy wzystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie!

Gratulujemy także Pani Elżbiecie Nowak, naszej polonistce za zorganizowanie tychże konkursów oraz za urządzenie wraz z Panią Renatą Leoniak, sekretarką naszej Szkoły, tak pożytecznego kiermaszu książek.

fot. Wincenty Szulga

Wycieczka do Gdyni

Data: 2.06.2010  Autor: Jola Skwarek (klasa VI) – „Kredka”

Jest 30.05.2010 r., niedziela. O godzinie 7.30 była zbiórka przed Szkołą, a o 8.00 wyjechaliśmy. W autobusie było dość wesoło, graliśmy w „Prawda czy wyzwanie”. Na miejsce, czyli do Gdyni dojechaliśmy około godziny 10.00.
Zwiedziliśmy statki a później poszliśmy na „Festiwal Nauki Bałtyckiej”. Były tam same konkursy, które wygrywaliśmy! Na końcu pojechaliśmy na „Czary-mary i Harry”, gdzie oglądaliśmy magię zrobioną przez chemię. Tam dostaliśmy balony z helem, który chłopcy w autobusie wdychali i mówili śmiesznymi głosami. W KFC zjedliśmy obiad, choć niektórzy woleli zjeść tam posiłek wcześniej kupiony w McDonald'sie.
Potem wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do domu. Dzień minął bardzo ciekawie i magicznie.
Dziękujemy nauczycielom za wspaniały wyjazd.

– – – – – – –

Wyjazd ten był zorganizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych „Równy start w przyszłość” prowadzonych w naszej Szkole pod auspicjami Europejskiego Funduszu Społecznego.
Redakcja

Wszystkiego Najlepszego naszym uczniom – i tym małym, i tym... trochę większym – samych szóstek i piątek na świadectwie! radości i słodkości na codzień! oraz wspaniałych zbliżających się wakacji!
z okazji Dnia Dziecka życzą

wszyscy dorośli naszej Szkoły

do góry strony

SPORT

Turniej piłki nożnej

Data: 28.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, w Cieszymowie została rozegrana Powiatowa Liga Piłkarskich Szóstek „Euro 2008...2012” Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja, w składzie: Michał Demczuk (klasa IV), Mateusz Dubień (V), Artur Głodowski (VI), Adrian Golędzik (IV), Dariusz Iwasiej (VI), Dawid Kozłowski (VI), Grzegorz Mulart (V), Piotr Stapurewicz (VI), Tomasz Struzik (V) i Wojciech Wesołowski (V), zajęła w tym turnieju II miejsce. Grano systemem „każdy z każdym”, a wyniki meczów naszej drużyny okazały sie następujące: z Mikołajkami Pomorskimi 1:0, z Brukiem 5:2, z Dzierzgoniem 2:2 i z Cieszymowem 5:0. Ostatecznie reprezentacje poszczególnych szkół zajęły miejsca:

 1. SP Dzierzgoń
 2. SP Bągart
 3. ZS Mikołajki Pomorskie
 4. SP Cieszymowo
 5. SP Bruk

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Wojtkowiakowi, nauczycielowi wf–u w Szkole Podstawowej w Cieszymowie, za fachowe zorganizowanie tejże Ligii oraz stworzenie miłej i bardzo sympatycznej atmosfery panującej w czasie trwania rozgrywek.

Zapraszamy!

Data: 25.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

1 czerwca, jak co roku, nasza Szkoła organizuje Dzień Dziecka. W tym roku połączony on będzie z obchodami Dnia Szkoły bez Przemocy realizowanego w ramach IV edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.
W dniu tym będziemy się bawić – a bawiąc się i edukować – w przepięknym miejscu w lesie nieopodal Kwietniewa. Będą konkursy (nagrody już czekają!), występy artystyczne, ognisko, balony oraz moc innych atrakcji!
Serdecznie zapraszamy rodziców do wzięcia, wspólnie ze swoimi pociechami, udziału w tej imprezie – ze sobą zabieramy dobry humor i... świętujmy!
Trzymajmy kciuki za pogodę!
Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Bągarcie

PS. Tylko nikomu nie mówcie: warto przypomnieć sobie tajemne szyfry.

SPORT

Turniej piłki nożnej

Data: 25.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, na „Orliku”" w Dzierzgoniu został rozegrany turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły reprezentacje chłopców szkół podstawowych naszej gminy, a więc SP Bruk, SP Dzierzgoń oraz SP Bągart. Grano systemem „każdy z każdym”, zaś końcowa kolejność turnieju okazała się następująca:

 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Bruk

Suche wyniki meczów – w kolejnośći: SP Bągart : SP Dzierzgoń 2:2; SP Dzierzgoń : SP Bruk 11:1; SP Bruk : SP Bągart 0:12 – nie oddają dramaturgii tego turnieju. Okazało się, że o kolejności zajętych miejsc zadecyduje ostatni mecz, w którym nasza drużyna, aby zająć pierwsze miejsce musi wygrać różnicą conajmniej 11 goli! Czy można tego dokonać?!
Na dwie minuty przed końcem meczu wynik brzmiał 10:0 dla nas. Jeszcze jeden! Jeszcze jeden! I... stało się! Jeeeest gooooool! Jedenasty!!!!!!! A chwilę potem jeszcze dwunasty; na deser. Brawo chłopaki! Brawo!
Drużyna naszej Szkoły grała w składzie: Mateusz Dubień (klasa V), Artur Głodowski (VI), Dariusz Iwasiej (VI), Grzegorz Mulart (V), Piotr Stapurewicz (VI), Tomasz Struzik (V), Wojciech Wesołowski (V) i Adrian Zawadzki (VI).
Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom wf–u dzierzgońskiego gimnazjum za jak zawsze niezwykle ciepłe przyjęcie oraz fachową pomoc okazaną podczas organizacji i przeprowadzenia tego turnieju.

fot. Wincenty Szulga

Ortografia na wesoło!

Data: 23.05.2010  Autor: Jola Skwarek (klasa VI) – „Fasolka”

W ubiegły piątek, 21 maja, do naszej Szkoły przyjechał zespół teatralny z Torunia, aby w zabawny i śmieszny sposób wytłumaczyć nam zasady ortografii w języku polskim. W czasie przedstawienia przeprowadzonych było kilka konkursów. W pierwszym, jako zespół pod nazwą „Ogórek” udział brali: Majowy, Pamela, Amadeusz i Weronika. Przebrali się i tańczyli oraz grali na bębnach, gitarach i skrzypcach oraz śpiewali. W drugim konkursie, w którym udział wzięli Klaudia i Jasiek, uczestnicy zostali sprawdzeni, i to pisemnie!, ze znajomości zasad ortograficznych; a że zasady te znali to w nagrodę dostali... pierniki (w końcu trupa teatralna była z Torunia!).
Nauczyliśmy się ortografii. Teraz dyktanda będą łatwiejsze.

V Bieg Papieski

Data: 18.05.2010  Autor: Nikola Nazarewicz (klasa V) oraz Agata WAC!! (klasa I, ale gimnazjum; ale absolwentka naszej Szkoły!)

Dziś, w Dzierzgoniu odbył się V Bieg Papieski, w którym udział wzięli między innymi reprezentanci naszej Szkoły. Oczywiście byliśmy najlepsi: nasz „MARCINEK” Kościński zajął 1 miejsce! Dobrze wypadły także Nikola i Ania, które zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce (Ania była czwarta!). Pozostali nasi reprezentanci też dobrze się bawili, choć puchar wręczono tylko „MARCINKOWI”; ale za to wszyscy byli częstowani ciastem i napojami.
Przy okazji, absolwenci naszej Szkoły: Agata i Bartu$$ pokazali nam gimnazjum (w końcu niektórzy z nas, już od września, właśnie do tej szkoły z radością będą uczęszczać), a potem razem z nami przyjechali odwiedzić swoją kochaną podstawówkę.
Bardzo dziękujemy p. Szuldze, który z uśmiechem na twarzy wręczał zgody na zawody.
Aaa! Oczywiście nasz stary (III klasa gimnazjum!!!) Wojciech Jan Demczuk przyszedł i się pochwalił 2 miejscem, które zajął w tym biegu.

fot. Jolanta Skwarek (klasa VI), Wincenty Szulga

Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

Data: 13.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, w czwartek 13.05.2010 r., nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych w Piekle. Impreza ta, urządzona przez tamtejszą szkołę podstawową, została zorganizowana w ramach programu „Równy start w przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału, zaś Pani Katarzynie Zaporowicz, prowadządzej w naszej Szkole zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego, dziękujemy za przygotowanie naszych uczniów do tego festiwalu.

fot. Nikola Nazarewicz (klasa V)

Uwaga! Uwaga! Odrabiamy!

Data: 12.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

Przypominamy, iż w najbliższą sobotę, tj. 15 maja, odrabiamy niespodziewane dni wolne, które zgotowała nam tegoroczna śnieżna zima (dla przypomnienia: odwołane zajęcia w lutym). Lekcje będą prowadzone według planu na piątek, więc pamiętajcie: w tym tygodniu są dwa piątki!

Wyjazd do teatru

Data: 12.05.2010  Autor: Karolina Szulga (klasa IV)

Dzisiaj około 9:00, wyjechaliśmy do teatru im. A. Sewruka w Elblągu na sztukę „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Gdy oglądaliśmy tę bajkę zauważyliśmy, że niektórzy aktorzy chodzą na szczudłach, a dzięki temu wydaje się, że aktorka, która gra Śnieżkę, wydaje się małym, siedmioletnim dzieckiem. Na końcu przedstawienia królewicz całuje Królewnę, która budzi się z wiecznego snu, spowodowanego przez zatrute jabłko. Gdy wyszliśmy z teatru, to czas mijał już szybko i migiem wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas obiad, no i ostatnia lekcja.
Dziękujemy Pani Irenie Szuldze za zorganizowanie tego wyjazdu, a Paniom Ryszardzie Błażejewskiej, Marzennie Kapczyńskiej i Iwonie Szuldze za opiekę sprawowaną nad nami w czasie tego wyjazdu.

Święto Konstytucji 3 Maja

Data: 7.05.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w naszej Szkole uroczystym apelem uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel, poprzedzony słowem wstępnym Pani Jadwigi Blicharz, nauczycielki historii, został nam przedstawiony przez uczniów klas starszych, zaś przygotowany przez wychowawczynię klasy VI Panią Annę Kanię.
Apel był bardzo piękny, za co gorące podziękowania składamy tak uczniom, jaki nauczycielom, którzy naszych artystów przygotowali.

fot. Nikola Nazarewicz (klasa V)

Wycieczka do Warszawy

Data: 5.05.2010  Autor: Małgorzata Lezner (klasa V)

W dniach 28–29 kwietnia 2010 r. byliśmy na wycieczce w Warszawie. W drodze do stolicy w naszym autokarze było bardzo wesoło, m.in. śpiewaliśmy harcerskie piosenki.
Jak my dużo zwiedziliśmy! Och, jaki Zamek Królewski jest piękny, a Łazienki prześliczne. Na Starym Mieście kupiliśmy pamiątki. Byliśmy także na Placu Piłsudskiego oraz odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy lotnisko Okęcie i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle warszawskiej Syrenki. A jaki jest piękny i duży Pałac Kultury i Nauki; z tarasu jego 30 piętra widzieliśmy całą Warszawę. Duży jest także Pałac Prezydencki. Przejechaliśmy się metrem. Dużo musieliśmy chodzić, więc chyba wszystkich nogi bolały, ale za to będziemy mieli dużo wspaniałych wspomnień.
A teraz też trochę o nas: Norek zabierał kotlety, Wojtek i Asia... oj! lepiej nie mówić co oni robili. Natala układała rymowankę i nawet nieźle jej to wyszło, a Jola foty robiła. No a reszta dobrze się bawiła. Trzeciaki jak zobaczyli bilbord z modelką Nataszą Polly, tak się ucieszyli, że pan musiał zrobić im zdjęcie na tle tego bilbordu. Nataszo! Masz fanów z Bągartu!
W Warszawie było najlepiej!
Dziękujemy nauczycielom – Paniom: Ryszardzie Błażejewskiej, Jadwidze Blicharz i Mirosławie Jaciw oraz Panu Wincentemu Szuldze – którzy też się dobrze bawili i poświęcili dla nas swój czas. Dziękujemy też za dobrą opiekę nad nami.

Data: 6.05.2010  Autor: Jola Skwarek – „Mikuś” (klasa VI)

Wycieczka do Warszawy!
Wstaliśmy bardzo wcześnie, bo o 5.45! W czasie zbiórki Pani Rysia Błażejewska sprawdziła obecność. Równo o 6.00 wyjechalismy spod szkoły. Jechaliśmy około 5 godzin. W autobusie było bardzo fajnie. Wiadomo – z takim wyborowym towarzystwem!!! Dojechaliśmy do schroniska. Okazało się, że pokoje nie są jeszcze wolne. Ale dla nas to żaden problem. Złożyliśmy bagaże w jednym pokoju i ruszylismy na podbój stolicy.
Na początku zwiedziliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto i Rynek. Po obiedzie zwiedziliśmy Łazienki, a po kolacji lotnisko Okęcie i pojechaliśmy zobaczyć Syrenkę warszawską. Po 22.00 była cisza nocna (jaka cisza?!). Spać poszliśmy dopiero po północy. Nauczyciele ciągle zaglądali do naszych pokoi. Rano o 6.00 dopiero można było wyjść z pokoi. Następnie trzeba było posprzątać pokoje. Po śniadaniu, bardzo dobrym!! nastał...
Drugi dzień wycieczki:
Pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki oraz przejechaliśmy się metrem. Było fajnie, tylko trzeba było się mocno trzymać! Po obiedzie pojechaliśmy zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Była tam również piękna fontanna. Przy okazji kupiliśmy dużo ładnych pamiątek. Po cudownym dniu wsiedliśmy do autokaru i wracaliśmy do domu.
W drodze powrotnej było super wesoło! Wojtek poderwał ponad 7 dziewczyn w ciągu 2 godzin (rekord?!). Śpiewaliśmy piosenki, rozmawialiśmy i spaliśmy. Ja znalazłam chłopaka (kto zgadnie jakiego?), a Karolina pokłóciła się ze swoim. Po 21.00 dojechaliśmy na miejsce. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki. Chcielibyśmy jeszcze jedną taką wycieczkę. Bardzo dziękujemy nauczycielom.

Galeria »...

do góry strony

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data: 24.04.2010  Autor: Wincenty Szulga

W ubiegły czwartek, 22 kwietnia 2010 r., w Czerninie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego; patrz także eliminacje gminne. Nasza reprezentacja – Dominik Dunst, Marcin Kościński i Dawid Kozłowski; wszyscy z klasy VI – zajęła w tych zawodach 5. miejsce. Szkoda tylko, że – jak wieść gminna niesie – nie wszystkim startującym drużynom zapewniono jazdę próbną na przygotowanych do zawodów rowerach. No cóż, widocznie dalej obowiązuje dewiza, że „gospodarzom to i ściany pomagają”. A nie powinna, nie powinna.
Postawa naszych chłopaków zasługuje na wielką pochwałę i podziękowanie, które składamy także Pani Annie Kani, która przygotowała naszych reprezentantów do tych zawodów.

ŚWIĘTO SZKOŁY

I Bieg Wojciechowy

Data: 19.04.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wielkimi krokami zbliża się Święto Szkoły – dla przypomnienia: to już w ten piątek, 23 kwietnia! W ramach obchodów tegoż święta rozgrywany będzie I Bieg Wojciechowy, w którym udział będą mogli wziąć uczniowie klas IV–VI naszej Szkoły i którego trasa przebiegać będzie na terenie Bągartu.
Będzie to bieg drużynowy: uczniowie dobiorą się w 6–7–osobowe drużyny, których członkowie mogą pochodzić z obojętnie jakich klas i mogą to być drużyny mieszane, tzn. dziewczęta i chłopcy razem. Zapisywać się będzie można od dziś do środy włącznie.
Radzimy przypomnieć sobie wiadomości związane z życiem świętego Wojciecha oraz szyfry potrzebne do prawidłowego poruszania się po trasie biegu. Każda drużyna musi wykonać dla siebie plakietki, których wzory znaleźć można tutaj.
Powodzenia!!!

Konkurs języka angielskiego

Data: 19.04.2010  Autor: Wincenty Szulga

W ubiegły piątek, 16 kwietnia 2010 r., w naszej Szkole odbył się Konkurs języka angielskiego OXFORD PLUS. Wzięło w nim udział 19 uczniów, w tym troje z klasy III, także troje z IV, dziewięcioro uczniów z klasy V oraz czworo z VI klasy.
Poziom testów był dostosowany do poszczególnych klas, zaś na jego rozwiązanie uczniowie mieli godzinę. Uczniowie bardzo szybko rozwiązali testy, co mocno zasadnym czyni pytanie o wynik tego konkursu; mocno za to trzymamy kciuki!
Dziękujemy Pani Marzenie Galińskiej, naszej anglistce, za przygotowanie i przeprowadzenie tegoż konkursu.

Żałoba narodowa.

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data: 9.04.2010  Autor: Anna Kania

Dziś, 9 kwietnia 2010 r., nasza Szkoła gościła uczniów ze szkół podstawowych Dzierzgonia i Bruku – uczestników eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Szkołę w Dzierzgoniu reprezentowali: Bartosz Czechowski, Bartosz Nazaruk i Krzysztof Sinko. Przedstawicielami szkoły w Bruku byli: Jakub Czarnecki, Piotr Pyrek i Aleksander Tomaszewski. Honoru naszej Szkoły bronili: Dominik Dunst, Marcin Kościński i Dawid Kozłowski.
Konkurs rozpoczął się powitaniem uczestników przez Dyrektora Szkoły P. Andrzeja Kapczyńskiego. Następnie skupieni uczestnicy walczyli o punkty przy rozwiązywaniu testu popisując się wiadomościami teoretycznymi z wiedzy o ruchu drogowym. Niestety, aura nam nie sprzyjała i warunki atmosferyczne nie pozwoliły na sprawdzenie umiejętności uczestników turnieju na rowerowym torze przeszkód.
Po podliczeniu punktacji komisja wyłoniła drużynę zwycięską. Okazała się nią drużyna naszej Szkoły, która będzie reprezentować gminę Dzierzgoń na powiatowych eliminacjach w Czerninie 22 kwietnia. Dyrektor Szkoły pogratulował zwycięzcom i wręczył wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe.
Jeszcze raz gratulujemy drużynie naszej Szkoły, a także dziękujemy opiekunom: Panu Zygmuntowi Tonkowiczowi i Panu Sebastainowi Cierlickiemu.

– – – – – – –

Szczególne podziękowania składamy także Pani Annie Kani za bardzo dobre przygotowanie naszych reprezentantów do turnieju.
I trzymamy kciuki za wynik eliminacji powiatowych!
Redakcja

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

Gminna Impreza Szkolna

Data: 7.04.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś klasy starsze (IV–VI) wzięły udział w Gminnej Imprezie Szkolnej „Różne spojrzenia na uzależnienia” zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
W ramach tej imprezy, przeprowadzonej na stadionie miejskim w Dzierzgoniu, przedstawiono krótką historię obchodów Światowego Dnia Zdrowia, wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego – wśród uczniów naszej Szkoły wyróżniono pracę Karoliny Nazarewicz z klasy V. Kolejnym punktem imprezy był Bieg z papierosem, w którym dzielnie nas reprezentowali: Nikola Nazarewicz (klasa V) oraz Marcin Kościński (VI).
Niewątpliwymi atrakcjami były także różnorakie pokazy: tresury policyjnego psa obronnego, działań samoobronnych, akcji ratowniczo-gaśniczej. Cała impreza zakończyła się koncertem rokowym.
I tylko szkoda, że pogoda nie dostosowała się do ogólnych oczekiwań – było raczej zimno!
Bardzo dziękujemy Pani Mirosławie Jaciw, naszej pedagog, za merytoryczną opiekę sprawowaną w czasie przygotowywania plastycznych prac konkursowych, za zorganizowanie tego wyjazdu oraz, za co dziękujęmy także naszym nauczycielom – zwłaszcza Paniom Annie Kani i Elżbiecie Nowak – za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem (tu pies!, tu ogień!) i za to, że cali i pełni wrażeń wróciliśmy do Szkoły.

Fotorelacja »...

strzałka

Wiele radości, wszelkiej pomyślności,
radosnych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, mokrego dyngusa
oraz zdrowia i pogody ducha
w życzliwej i pełnej ciepła atmosferze
przy świątecznym stole.
Wesołego Alleluja!!!

do góry strony

Konkurs plastyczny

Data: 29.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Gratulacje! Znów nas wyróżniono! 26 marca 2010 r. został rozstrzygniety XIV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” zorganizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” i Sztumskie Centrum Kultury.
Wśród wielu nadesłanych prac z licznych szkół powiatu sztumskiego prace uczniów klasy V naszej Szkoły: Joanny Trzaski i Jakuba Zasowskiego zyskały uznanie jurorów i zdobyły wyróżnienia. Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dziękujemy uczniom, zwłaszcza klasy V, którzy bardzo licznie wzięli udział w konkursie – jak informuje i chwali Pani Anna Kania, nauczycielka plastyki w naszej Szkole. Gratulacje i podziękowania, za wielkie zaangażowanie włożone w zorganizowanie tegoż konkursu na szczeblu naszej Szkoły, składamy także Pani Annie Kani.

Uwaga! Uwaga! Odrabiamy!

Data: 24.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dobrze było (k'woli przypomnienia: odwołane zajęcia w lutym) gdy zima przesadziła i śniegiem sypnęła (a niektórzy wtedy w zaspach utknęli 100 metrów od szkoły – takie mieli „szczęście”)? Dobrze było! Ale niestety – te dni trzeba odrobić ;(.
Decyzja zapadła: odrabiamy w soboty: 10 kwietnia (za czwartek) i 15 maja (za piątek).

OGŁOSZENIA

Kiermasz książek

Data: 23.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

29 marca (poniedziałek) odbędzie się w naszej Szkole kiermasz książek wydawnictwa IBIS. Zapraszamy serdecznie na długich przerwach, w godzinach 11.30–11.50 oraz 12.35–12.55. Książki w cenie od 3 złotych do 40 złotych będą sprzedawane w cenach hurtowych. Będzie można zakupić lektury szkolne, baśnie, albumy, pozycje popularnonaukowe oraz powieści obyczajowe.
W imieniu organizatora kiermaszu, Pani Elżbiety Nowak, serdecznie zapraszamy – uczniów, ich rodziców, a także wszystkich chętnych!

Konkurs polonistyczny

Data: 22.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, czyli 22 marca, wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego organizowanej przez firmę Olimpus. W olimpiadzie wzięło udział 9 uczniów (5 z klasy IV, 3 z klasy V i 1 z klasy VI). Olimpiada składała się z trzech części: czytanie ze zrozumieniem, nauki o języku i literatury. Utrudnieniem był fakt, że poprawna odpowiedź nie była tylko jedna, lecz mogły być dwie, trzy, cztery lub żadna (!).
Wyniki poznamy w maju. Trzymamy kciuki!
Dziękujemy serdecznie Pani Elzbiecie Nowak, nauczycielce języka polskiego w naszej Szkole, za przygotowanie i przeprowadzenie olimpiady.

Powitanie wiosny!

Data: 22.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Jest! Jest! W końcu do nas przyszła!!! Po tak dłuuuugiej zimie! (któż z nas chciałby jeszcze lepić bałwanka? chyba na jakiś czas, zgodzicie się, mamy tego dość!)
Nareszcie jest, tak długo oczekiwana WIOSNA!!!
Dziś, starym a jakże pięknym zwyczajem topienia Marzanny, pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Niech nam ona przyniesie dużo słońca, ciepła i... pomyślnego zakończenia roku szkolnego!

Fotorelacja »...

Konkurs matematyczny

Data: 18.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dzisiaj, wzorem wielu lat ubiegłych, w naszej Szkole rozegrany został Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2010. Wzięlo w nim udział 14 wyróżniających się talentami matematycznymi uczniów, w tym 4 w kategorii „Maluch” obejmującej klasy III–IV oraz 10 w kategorii „Beniamin”, czyli klas V–VI.
Równocześnie przeprowadzono Konkurs Matematyczny KANGUREK, w którym udział wzięło 4 uczniów klasy II.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie, zaś organizatorom, Państwu Kapczyńskim, nauczycielom matematyki w naszej Szkole, dziękujemy za jego zorganizowanie.

Konkurs plastyczny

Data: 11.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

W ostatnim czasie ogłoszony został przez Burmistrza Dzierzgonia konkurs plastyczny „Śmieciarka i jej przyjaciele”. Konkurs ten zakończył się w ubiegłym tygodniu. Miło nam poinformować, iż następujący uczniowie naszej Szkoły, pod merytoryczną opieką Pani Anny Kani, nauczycielki plastyki, zdobyli w tym konkursie 10 wyróżnień (tak się składa, iż wszyscy są uczniami klasy IV): Natalia Blicharz, Michał Demczuk, Alicja Dunst, Weronika Głowińska, Patrycja Grzybowska, Katarzyna Kruszewska, Sara Nowicka, Aleksandra Sikora, Karolina Szulga i Maciej Szwamber. Wyróżnione prace zostały wystawione w Urzędzie Miasta w Dzierzgoniu.
Nagrody (farby i komplety pędzli), ufundowane przez Organizatora konkursu, zostały rozdane 8.03.2010 r. na apelu szkolnym.
Gratulujemy uczestnikom konkursu, tak uczniom, jak i Pani Annie Kani oraz liczymy na dalszą tak owocną twórczość artystyczną naszych uczniów.

Wyróżnieni i niektóre prace.

Dzień Kobiet w naszej Szkole

Data: 8.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dzis świętowaliśmy Dzień Kobiet, jeden z piękniejszych dni w roku, święto naszych przemiłych i przesympatycznych Koleżanek.
Z tej okazji przedstawiliśmy Im montaż słowno–muzyczny oraz nagrodziliśmy (choć, nie ukrywajmy, chcieliśmy Je także przeprosić za te rzadkie przecież ;) i oczywiście bezwiednie uczynione w minionym roku przykrości) kwiatami, słodyczami i ze szczerego serca płynącymi życzeniami.

Fotorelacja »...

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Unihokeja

Data: 7.03.2010  Autor: Wincenty Szulga

W ubiegły czwartek, tj. 4.03.2010 r., zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeja. Wzięło w nich udział 17 dziewcząt (7 drużyn) i 17 chłopców (6 drużyn), czyli 64% ogólnej liczby uczniów klas IV–VI (przypominamy: to wiadomość dla tych, którzy lubią liczby; a niech mają). Mistrzostwa – rozgrywane systemem „każdy z każdym” – stały, co cieszy, na wysokim poziomie. Na szczególną uwagę i pochwałę zasłużył mecz, jak się okazało, decydujący o zajęciu pierwszego miejsca wśród chłopców; choć i pozostałe mecze miały swoją dramaturgię...
Wśród dziewcząt najlepszymi okazały się:

 1. Gwiazdowska Dorota (klasa V), Kruczkowska Marta (V), Nazarewicz Nikola (V)
 2. Najdrowska Anna (VI), Sikora Aleksandra (IV), Skwarek Jolanta (VI)
 3. Lezner Małgorzata (V), Mazurek Aleksandra (VI)

Wśród chłopców zwyciężyli:

 1. Dubień Mateusz (klasa V), Kościński Marcin (VI), Kozłowski Dawid (VI)
 2. Iwasiej Dariusz (VI), Orliński Piotr (VI)
 3. Mulart Grzegorz (V), Struzik Tomasz (V), Zasowski Jakub (V)

Pod tym odnośnikiem można obejrzeć tegoroczne wyniki Mistrzostw Szkoły w Unihokeja, zaś dotychczasową ich historię pod tym linkiem.

do góry strony

SPORT

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Data: 25.02.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w sali gimastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia. Wzięło w nim udział ogólem 39 zawodniczek i zawodników z praktycznie wszystkich miejscowości naszej gminy. Uczniowie naszej Szkoły zajęli następujące miejsca:
dziewczęta szkół podstawowych: 1. Lezner Małgorzata (klasa V), 2. Kruszewska Karolina (VI), 4. Najdrowska Anna (VI); chłopcy szkół podstawowych: 1. Wesołowski Wojciech (klasa V).
Warto nadmienić, iż bardzo dobrze w starszych kategoriach wypadli nasi absolwenci – patrz Komunikat końcowy turnieju.
Sędziowie – Marek Zima i Wincenty Szulga – dziękują organizatorom – Urzędowi Miasta w Dzierzgoniu oraz Dzierzgońskiemu Ośrodkowi Kultury – za wytrwałość w organizowaniu tych turniejów (k'woli przypomnienia: był to już piąty turniej!), zaś Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu za udostępnienie sali.
Dziękują także zawodnikom i kibicom za stworzenie prawdziwie sportowej atmosfery fair play w trakcie trwania zawodów.
Do zobaczenia za rok!

Turniej Teatralny MASKA

Data: 14.02.2010  Autor: Mariola Anna Haber

FINAŁ TURNIEJU TEATRALNEGO MASKA – 12 lutego 2010 r. w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury odbył się Finał Turnieju Teatralnego MASKA o laur najlepszego recytatora roku szkolnego 2009/2010 pod honorowym patronatem Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Przypomnijmy, że celem turnieju jest upowszechnienie poezji i prozy, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych: klasy I–III, IV–VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Jury w składzie: przewodniczący – Tomasz Walczak Kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej przy Teatrze w Elblągu, członkowie – Wojciech Demko Dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, Marta Eisler-Wrzeszcz gość honorowy, Elżbieta Lipska – zastępca dyrektora Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, Elżbieta Nowak – nauczyciel polonista Szkoły Podstawowej w Bągarcie, przyznało trzy tytuły najlepszego recytatora roku i są nimi: Aleksandra Jasieniecka – Szkoła Podstawowa Bruk (klasy I–III szkoły podstawowej), Wojciech Babieczko Szkoła Podstawowa Bruk oraz Anna Szewczun Szkoła Podstawowa Dzierzgoń (klasy IV–VI szkoły podstawowej). Ada Piotrowska z rąk Pana Tomasza Walczaka otrzymała specjalne wyróżnienie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Nasi mistrzowie otrzymali certyfikat recytatora roku, statuetki, nagrody ufundowane przez Teatr oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Dzierzgonia Pana Kazimierza Szewczuna i Pana Jensa Mollera Knudsena, wiceprezesa Jasna POL. Pozostali finaliści zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami pocieszenia ufundowanymi przez Panią Irenę Machlik, Panią Marię Skrzypską oraz nagrodami ufundowanymi przez Teatr. Organizatorzy turnieju, czyli: Dzierzgoński Ośrodek Kultury i Mariola Anna Haber – opiekun grupy Teatralnej ARTeam składają podziękowanie wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo, a wszystkim sponsorom za popieranie młodych talentów twórczych.

Przypomnijmy, iż w pierwszych eliminacjach (29.10.2009 r.), startowali nasi następujący uczniowie: Kacper Brudnicki (klasa V), Marika Link (V; uzyskała awans do finału), Małgorzata Lezner (V; awans do finału), Karolina Nazarewicz (V), Magdalena Panek (V), Karolina Szulga (IV) i Jakub Zasowski (V). W drugich eliminacjach (15.12.2009 r.) naszą Szkołę reprezentowali: Patrycja Grzybowska (IV; awans do finału), Magdalena Panek (V), Amelia Szota (I; awans do finału) i Karolina Szulga (IV; awans do finału). W sumie w finale startowały nasze cztery uczennice: Patrycja Grzybowska (klasa IV), Marika Link (V), Małgorzata Lezner (V) i Karolina Szulga (IV).
Wszystkim uczestnikom eliminacji i finału gratulujemy wzięcia udziału w turnieju recytatorskim, zaś Pani Elżbiecie Nowak – naszej polonistce – dziękujemy za czas i trud poświęcony na przygotowanie naszych reprezentantów.
Redakcja

Ferie!!!

Data: 12.02.2010  Autor: Wincenty Szulga

Kochani, gdyby ktoś zapomniał, to przypominamy: zaczęły się ferie!!! Zasłużony odpoczynek, po ciężkiej półrocznej, jakże owocnej pracy.
Bawiąc się na śniegu i lodzie pamiętajcie, że śnieg jest zimny, a lód czasami kruchy. Lepiąc bałwanka, nie szalejcie za mocno, byście sami bałwankami nie zostali. Na kuligu od czasu do czasu obejrzyjcie się na ostatnie sanki, czy nie są przypadkiem puste (po co macie wracać i zaspy przekopywać w poszukiwaniu zguby). Jednym słowem: odpoczywajcie!
Ferie trwają tylko dwa tygodnie... Spotykamy się 1 marca.

SPORT

Dwa ognie i halowa piłka nożna dziewcząt

Data: 12.02.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu został rozegrany turniej halowej piłki nożnej dziewcząt, w którym wzięły udział po dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu i Szkoły Podstawowej w Bągarcie. Po bardzo emocjonujących i zaciętych, obfitujących w dramatyczne zwroty akcji, meczach, jednakże rozgrywanych, co trzeba wyraźnie zaznaczyć, w atmosferze fair play, ostateczna kolejność okazała się następująca:

 1. Dzierzgoń II
 2. Dzierzgoń I
 3. Bągart I
 4. Bągart II

Naszą pierwszą drużynę tworzyły uczennice klasy VI: Aleksandra Belzyt, Karolina Kruszewska, Aleksandra Mazurek, Anna Majdrowska i Jolanta Skwarek. W skład drugiej drużyny weszły uczennice klasy V: Pamela Czaja, Dominika Czyżo, Dorota Gwiazdowska, Marta Kruczkowska i Nikola Nazarewicz; jak one wszystkie pięknie grały...

Po turnieju piłki nożnej rozegrany został mecz dwóch ogni, w którym nasza drużyna pokonała – pochwalmy się, a co? – wyraźnie zespół z Dzierzgonia.

Organizatorzy turnieju – nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu – jak zwykle wykazali się fachowością i wspaniale przygotowali i przeprowadzili dzisiejsze zawody, za co Im serdecznie dziękujemy.

Fotorelacja »...

Uwaga! Uwaga! Z ostatniej chwili!

Data: 3.02.2010; godz. 10.38  Autor: Wincenty Szulga

Decyzją Burmistrza Dzierzgonia zajęcia szkolne 4 i 5 lutego 2010 r. (tj. w ten czwartek i piątek) zostały odwołane. O terminie i sposobie ich odrobienia zostaniemy poinformowanai w terminie późniejszym.

Zdjęcia, zdjęcia...

Data: 1.02.2010  Autor: Wincenty Szulga

Przypominamy, że jutro, tj. 2 lutego (wtorek) w naszej Szkole, jak co roku, firma MAWI będzie wykonywać zdjęcia. Zachęcamy do skorzystania z okazji, zwłaszcza uczniów klasy VI, którym zdjęcia legitymacyjne niewątpliwie przydadzą się podczas rekrutacji do gimnazjum.
Poniżej przypominamy cennik zdjęć:

 1. Cyfrowe zdjęcie grupowe – 12 zł
 2. Autoportret z nałożoną cyfrową ramką 10x15 – 8 zł
 3. Zestaw zdjęć – 12 zł
 4. Autoportret z nałożoną cyfrową ramką 10x15 – 11 zł
 5. Cyfrowy portret owal z fakturą 19x26 w ramce drewnianej – 32 zł
 6. Cyfrowy portret w ramce tekturowej 24x30 – 23 zł
 7. Zdjęcie na papierze metalizowanym w ramce drewnianej 18,5x24,5 – 22 zł
 8. Zegar stojący ze zdjęciem 9x13 – 35 zł
 9. Kalendarz ze zdjęciem 30x62 – 28 zł
 10. Zdjęcie w ramce tekturowej 13x18 – 12 zł
 11. Podkładka pod myszkę komputerową 22,5x22,5 ze zdjęciem – 18 zł
 12. Duży portret w ramce drewnianej 24,5x31,1 – 32 zł
 13. Pojemnik na przybory szkolne ze zdjęciem 7,7x11 – 17 zł
 14. Komplet; zdjęcie w sepii 13x18 w ramce tekturowej + zdjęcie w sepii 6x9 w ramce plastikowej 8x11 – 23 zł

Mistrzostwa Szkoły w Warcaby 64-polowe

Data: 1.02.2010  Autor: Wincenty Szulga

Zakończyliśmy XVI edycję Mistrzostw Szkoły w Warcaby 64–polowe. Wzięło w nich udział 66 uczniów (w tym 31 dziewcząt i 35 chłopców) z klas I–VI, czyli 73% ogólnej liczby uczniów naszej Szkoły.
Po rozegraniu, systemem „każdy z każdym”, eliminacji klasowych, do finału awansowały 4 dziewczęta z klas I–III i 10 dziewcząt z klas IV–VI oraz 6 chłopców z klas I–III i 11 z klas IV–VI; z wynikami Mistrzostw, zarówno eliminacji klasowych jak i finału, można zapoznać się pod tym linkiem.
Ostateczna kolejność przedstawia się następująco:
dziewczęta:
klasy I–III:

 1. Marlena Kruczkowska   klasa II
       Natalia Nazarewicz   II
 2. Anna Grzybowska   II
 3. Martyna Polakowska   I

klasy IV–VI:

 1. Karolina Szulga   klasa IV
 2. Joanna Trzaska   V
 3. Anna Najdrowska   VI
 4. Marta Kruczkowska   V
 5. Karolina Nazarewicz   V
 6. Katarzyna Kruszewska   IV
 7. Pamela Czaja   V
 8. Jolanta Skwarek   VI
 9. Karolina Kruszewska   VI
 10. Alicja Wasiewicz   VI

chłopcy:

klasy I–III:

 1. Marek Winiarski   klasa I
 2. Amadeusz Blicharz   klasa II
       Marcin Lezner   III
 3. Krzysztof Blicharz   III
 4. Paweł Dunst   III
 5. Konrad Link   III

klasy IV–VI:

 1. Marcin Pacanek   klasa V
 2. Michał Jas   V
 3. Marcin Kościński   VI
 4. Wojciech Wesołowski   V
 5. Dariusz Iwasiej   VI
 6. Dominik Dunst   VI
 7. Piotr Orliński   VI
 8. Adrian Golędzik   IV
 9. Artur Głodowski   VI
 10. Tomasz Struzik   V
 11. Adrian Zawadzki   VI

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw za wykazanie się sportową postawą w czasie rozgrywania meczów oraz zachęcamy wszystkich pozostałych uczniów do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach.

do góry strony

Ach, co to był za bal...

Data: 22.01.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, a jakby przed wiekami, odbył się w naszej Szkole doroczny bal karnawałowy. A jak pięknie nam grali! Dziękujemy serdecznie Panom z zespołu „Dzikie węże”: Sebastianowi Braneckiemu i Władysławowi Szewczunowi - obyście Panowie nam częściej i, jak zwykle, tak pięknie grali...
I były piękne stroje! I nasi kochani Rodzice wspaniale z nami tańczyli! I był konkurs tańca (dziękujemy Natalce Mulart z klasy VI za jego zorganizowanie)! I myśmy doskonale się bawili! I był pokaz sztucznych ogni, za który dziękujemy Panu Markowi Grzybowskiemu!
Było pięknie, ale co tu dużo się rozpisywać – obejrzyjcie sami; przecież „tysiąc słów może zastąpić ...

...jedno zdjęcie” »

Dziękujemy za przygotowanie sali następującym naszym koleżankom i kolegom: Pameli Czai, Piotrkowi Figurowi, Dawidowi Gierlińskiemu, Dorocie Gwiazdowskiej, Natalii Mulart, Ani Najdrowskiej, Karolinie Nazarewicz, Maćkowi Sitkowi, Joli Skwarek, Ali Wasiewicz i Kubie Zasowskiemu; wiemy, że i inni salę nam tak pięknie stroili (i im także dziękujemy), ale właśnie Ci wyżej wymienieni dzieło to doprowadzili do końca.

Koniec pierwszego semestru

Data: 20.01.2010  Autor: Wincenty Szulga

Uczyliśmy się, uczyliśmy się (całe dłuuuuuugie półrocze!) - i nauczyliśmy się! Pierwszy semestr za nami!
Gratulujemy tym, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w nauce, mamy nadzieję, że na koniec roku dołączą do nich i ci, którym teraz tak mało zabrakło; jeszcze raz gratulujemy jednym, trzymamy kciuki za drugich.
Najlepsi wśród nas to:
– w klasie I: Klaudia Branecka, Martyna Polakowska, Amelia Szota i Marek Winiarski;
– w klasie II: Amadeusz Blicharz, Anna Grzybowska i Natalia Nazarewicz;
– w klasie III: Krzysztof Blicharz, Konrad Link, Kornelia Szota, Magdalena Szwamber, Karolina Wangin i Przemek Wodnicki;
W klasach starszych najlepszymi wynikami w nauce pochwalić się mogą:
– klasa IV: Patrycja Grzybowska (średnia ocen: 4,9; sprawowanie: wzorowe), Karolina Szulga (4,9; wzorowe), Katarzyna Kruszewska (4,72; wzorowe) i Maciej Szwamber (4,72; wzorowe);
– klasa V: Marika Link (5,18; wzorowe), Wojciech Wesołowski (5,18; wzorowe), Joanna Trzaska (5,00; wzorowe), Magdalena Panek (4,91; wzorowe) i Karolina Nazarewicz (4,73; wzorowe);
– klasa VI: Natalia Mulart (4,75; wzorowe), Piotr Stapurewicz (4,63; bardzo dobre), Anna Najdrowska (4,13; wzorowe) i Jolanta Skwarek (4,13; wzorowe).
Cieszymy się, że w naszej Szkole jest tak dużo uczniów, którzy osiągają tak wysokie wyniki w nauce (dla tych, którzy lubią liczby: tacy uczniowie to 29% całej naszej społeczności szkolnej!).
I na koniec: jest czas nauki, jest czas zabawy! Przypominamy, że już jutro zabawa karnawałowa! Mamy nadzieję, że stroje już przymierzone! Początek zabawy o 16.00; koniec? do białego rana... (czyli około 19.30). Obecność i dobry humor obowiązkowe!

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 18.01.2010  Autor: Wincenty Szulga

W najbliższą środę, tj. 20.01.2010 r. o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej w Bągarcie odbędzie się zebranie rodziców uczniów wszystkich klas naszej Szkoły; wywiadówka rozpocznie się zebraniem ogólnym.

KONKURS PLASTYCZNY

Profilaktyka uzależnień

Data: 14.01.2010  Autor: Wincenty Szulga

W ostatnim czasie nasza pedagog, Pani Mirosława Jaciw zorganizowała szkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Ja przeciw używkom” (klasy starsze) oraz „Czyste powietrze wokół nas – Nie pal przy mnie!” (profilaktyka antynikotynowa – klasy młodsze), który był kontynuacją konkursu zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu. Przypominamy, że w konkursie gminnym zwyciężczynią naszej Szkoły okazała się praca Doroty Gwiazdowskiej z klasy V.
W konkursie szkolnym wyróżniono prace następujących uczniów: Michał Jas, Marta Kruczkowska, Marcin Pacanek, Małgorzata Lezner, Magdalena Panek, Jolanta Skwarek, Dawid Gierliński, Karolina Wangin, Natalia Mazurek, Kornelia Szota, Marzena Traczyk, Sara Nowicka, Kamil Więsek, Marcin Lezner.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wielki wkład pracy włożonej w wykonanie tak pięknych prac oraz Pani Mirosławie Jaciw za zaangażowanie i trud włożony w zorganizowanie tegoż konkursu. Dziękujemy także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu i Rychlikach za współpracę i zasponsorowanie nagród.

Wyróżnione prace.

OGŁOSZENIA

Uwaga! Uwaga! Przypominamy!

Data: 7.01.2010  Autor: Wincenty Szulga

Przypominamy, że już niedługo kończy się pierwszy semestr – 15 stycznia (czyli przyszły piątek!). Czas najwyższy zainteresować się swoimi ocenami! A może nawet się pouczyć?
W przyszły poniedziałek (18 stycznia) odbędzie się sródroczne posiedzenie Rady Pedagogicznej, zaś 21 stycznia, w czwartek, zabawa karnawałowa. Pora przymierzać stroje!

do góry strony

fajerwerki

Oby Nowy Rok płynął miło i szczęśliwie,
słowem: powodzenia na każdej niwie.

Szczęśliwego Nowego 2010 Roku!!!

strzałka

Życzeń, które Wam życzymy
na razie nie wyliczymy.
Więc podajemy pierwsze z skraju:
by Wam żyło się jak w raju;
by w Wigilię u Rodzinki
wszyscy mieli fajne minki;
by przy stole Wam zagościł
pakiet zdrowia i miłości;
i u wszystkich był tak mocny
by pozostał całoroczny.

Uczniom i ich Rodzinom, a także pracownikom Szkoły – tak obecnym, jak i byłym – życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

ZHP

Harcerska akcja zarobkowa

Data: 22.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Nasze zuchy i harcerze, pod opieką druhny Iwony Szulgi, pojechali do Dzierzgonia na harcerską akcję zarobkową. Stojąc przy kasach supermarketu „Sokół”, pomagali klientom tegoż sklepu w pakowaniu zakupów, za co byli obdarowywani drobnymi datkami pieniężnymi. Uzbierana suma bardzo ułatwi działalność harcerską, a zwłaszcza wyjazd na obóz letni.
Dziękujemy pracownikom „Sokoła” oraz wszystkim ludziom, którzy zapełniali nasze puszki, za ich wielką ofiarność.

Szkolne wigilijki

Data: 22.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w naszej Szkole świętowaliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – nasze szkolne wigilijki.
Przywitaliśmy przywiezione przez naszych zuchów i harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Cieszyliśmy się z pięknych i serdecznych życzeń przekazanych nam przez zaproszonych gości: Pana Kazimierza Szewczuna – burmistrza Dzierzgonia, Pana Mirosława Żywickiego – zastępcę burmistrza Dzierzgonia, księdza Tadeusza Pietruszkę – proboszcza parafii Bągart, księdza Mirosława Bułeckiego – proboszcza parafii Kwietniewo, Panią Barbarę Mazurek – sołtysa wsi Jasna, Panią Henrykę Sokalską – przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Bągarcie oraz Panią Janinę Mulart – przewodniczącą Rady Rodziców naszej Szkoły. Następnie nastąpiła bardzo piękna chwila składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem...
Potem obejrzeliśmy wspaniałe jasełka przygotowane, pod opieką Pani Eli Nowak, przez nasze koleżanki i kolegów. Z lekkim ale radosnym zdumieniem przekonaliśmy się, że Dzieciątko Jezus może odwiedzić m.in. Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Smerfetka, Pszczółka Maja, sierotka Marysia, Kopciuszek – i potwierdziło się, że w tę noc wigilijną może zdarzyć się wszystko.
Miłą chwilą było także nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursach na Najpiękniejszą szopkę betlejemską, Najpiękniejszą bombkę świąteczną oraz biorących udział w antyalkoholowym konkursie plastycznym.
Czas minął nam szybko i tylko żal, że następne wigilijki dopiero za rok...

Fotorelacja »...

ZHP

Hufcowe wigilijki

Data: 21.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dzisiaj pojechaliśmy do Dzierzgonia na Hufcowe wigilijki, przygotowane staraniem tamtejszych zuchów i harcerzy pod przewodnictwem druhny Ewy Napory. W wigilijkach wzięli udział zuchy i harcerze z Bągartu, Dzierzgonia, Gościszewa i Sztumu. My przygotowaliśmy, pod opieką Pani Elżbiety Nowak, jasełka, w których bajkowe postacie odwiedzały Dzieciątko narodzone w szopce betlejemskiej. Zuszki druhny Ewy przedstawiły nam tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Następnie przemaszerowaliśmy do kościoła parafialnego w Dzierzgoniu, gdzie w czasie mszy przekazaliśmy księdzu dziekanowi Janowi Czajkowskiemu Betlejemskie Światło Pokoju.
Po powrocie na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu wigilijki zakończylismy wspólnym śpiewaniem kolęd i tradycyjną iskierką przyjaźni.
Dziękujemy serdecznie następującym osobom za pomoc w dowiezieniu i odwiezieniu nas z hufcowych wigilijek: Państwu Anetcie i Mariuszowi Blicharzom, Pani Krzysztofie Link, Panu Januszowi Najdrowskiemu, Pani Grażynie Nazarewicz oraz Panu Andrzejowi Skwarkowi.

SPORT

Halowa piłka nożna chłopców

Data: 18.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców. Wzięły w nim udział po dwie drużyny z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Bruku, Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu i Szkoła Podstawowa w Bągarcie.
W wyniku losowania sześć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy: Bągart I, Dzierzgoń I, Dzierzgoń II oraz Bągart II, Bruk I, Bruk II, w których kolejność została ustalona w meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Następnie zywcięzcy grup rozegrali mecz o 1. miejsce w turnieju, drużyny, które w grupach zajęły miejsce 2. zagrały o 3. miejsce w turnieju, zaś drużyny, które w grupach zajęły ostatnie miejsca zagrały o 5. miejsce w turnieju.
Wyniki spotkań eliminacyjnych w grupach były następujące: Bągart I–Dzierzgoń I 1:6, Bruk II–Bruk I 1:3, Dzierzgoń I–Dzierzgoń II 8:0, Bruk I–Bągart II 0:3, Bągart I–Dzierzgoń II 6:0, Bruk II–Bągart II 0:2.
Wyniki meczów o miejsca: 5. Dzierzgoń II–Bruk II 5:0, 3. Bągart I–Bruk I 9:0, 1. Dzierzgoń I–Bągart II 7:0.
Końcowa klasyfikacja turnieju okazała się następująca:

 1. Dzierzgoń I
 2. Bągart II
 3. Bągart I
 4. Bruk I
 5. Dzierzgoń II
 6. Bruk II

W skład drużyny Bągart I wchodzili: Mateusz Dubień (klasa V), Artur Głodowski (VI), Marcin Kościński (VI), Dawid Kozłowski (VI) i Piotr Orliński (VI).Drużynę Bągart II tworzyli: Michał Demczuk (klasa IV), Dominik Dunst (VI), Adrian Golędzik (IV), Grzegorz Mulart (V) oraz Tomasz Struzik (V).

Serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju, nauczycielom wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu, za jak zwykle fachowe przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz stworzenie sympatycznej i miłej atmosfery tejże imprezy. Dziękujemy także Panu Sebastianowi Cierlickiemu za profesjonalne sędziowanie.

Fotorelacja »...

Konkurs recytatorski

Data: 16.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

15 grudnia w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury odbyły się II eliminacje do Turnieju Recytatorskiego MASKA organizowane przez grupę teatralną ARTem pod przewodnictwem Pani Marioli Haber. Cieszy nas wszystkich to, że – jak wieść gminna niesie – w porównaniu do I eliminacji, poziom drugiego etapu był bardzo wysoki.
Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III szkół podstawowych, IV–VI (obejmującą szkoły podstawowe) oraz trzecia ostatnia kategoria, w której startowali uczniowie szkół ponadpodstaowwych.
Bardzo miło nam poinformować, że do finału dostały się uczennice naszej Szkoły: Amelia Szota (klasa I), Patrycja Grzybowska (IV) i Karolina Szulga (IV). Niestety nie udało się to Magdalenie Panek (V), niemniej i dla niej składamy wyrazy uznania za trud włożony w przygotowanie się do turnieju.
Jak już wyżej wspomniano, poziom tego etapu eliminacji był bardzo wysoki, uczestnicy prezentowali niebywałe talenty aktorskie, więc w lutym czeka nas emocjonujący finał, na który czekać będziemy z wielką niecierpliwością i nadzieją.
Dziękujemy Pani Elżbiecie Nowak, nauczycielce języka polskiego w naszej Szkole, za tak wspaniałe przygotowanie naszych uczniów do tegoż turnieju.

Konkurs historyczny

Data: 14.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Zakończono etap szkolny konkursu historycznego „TEST HISTORIA PLUS” organizowanego przez Oxford Educational International – London, Przedstawiciel w Polsce: Polskie Media Amer.Com SA w Warszawie. Warto nadmienić, iż była to 4. edycja tegoż konkursu.
Z naszej Szkoły najlepiej wypadła Magdalena Panek (klasa V), która zgromadziła 92 punkty (na 100), zdobywając tytuł laureata II stopnia. Wojciech Wesołowski (V), uzyskując 84 punkty, został laureatem IV stopnia. Laureatami stopnia V zostali: Dubień Mateusz (V), Grzybowska Patrycja (IV), Jas Michał (V), Link Marika (V), Mulart Natalia (VI), Nazarewicz Karolina (V), Nazarewicz Nikola (V), Stapurewicz Piotr (VI), Struzik Tomasz (V) i Szulga Karolina (IV).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy im dalszych sukcesów w nauce. Szczególnie mocno dziękujemy Pani Jadwidze Blicharz, nauczycielce historii, za zorganizowanie etapu szkolnego tegoż konkursu oraz przygotowanie do niego naszych uczniów.

Konkurs informatyczny

Data: 8.12.2009  Autor: Natalia Mulart (klasa VI)

7 grudnia 2009 r. ja, niżej podpisana wraz z Jolą Skwarek (też z klasy VI) oraz Wojtkiem Wesołowskim (klasa V) pod opieką rodziców byliśmy w Sztumie na odebraniu nagród za udział w konkursie informatycznym pt. „Moja mała Ojczyzna”. Wojciech Wesołowski zajął 2–gie miejsce z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Ja zostałam wyróżniona, a koleżanka Jola dostała dyplom.
Wszyscy wróciliśmy zadowoleni do domu, a dzień później do szkoły.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Kapczyńskiego, dyrektora Szkoły i jednocześnie opiekuna naszych zajęć, za poświęcenie swojego czasu i pomoc w tej trudnej pracy.

Natalia Mulart

Mikołajki

Data: 7.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w naszej Szkole był Święty Mikołaj!!! Ale zanim rozdał nam prezenty, zorganizowaliśmy konkurs na małego Mikołaja; bo jak powszechnie wiadomo Święty Mikołaj ma zawsze bardzo duuuuużo pracy, w wykonaniu której bardzo chcieliśmy Jemu pomóc.
Śnieżynki wybrały po jednym ochotniku z klas starszych, którzy z kolei wybrali sobie po jednym pomocniku (i tylko Adrian z klasy IV wybrał pomocniczkę – uczcie się piątaki i szóstaki!). Sprawdzono czy kandydaci na małego Mikołaja umieją m.in. pakować prezenty, przechodzić przez komin, tańczyć i nadmuchiwać balony. Śmiechu i zabawy było przy tym co nie miara! Okazało się, że wygrali wszyscy!!! (a kto by w tym momencie przejmował się jakimiś punktami...). Cieszymy się, że w naszym gronie są ci, którzy potrafią pomóc Świętemu Mikołajowi.
A Święty Mikołaj przyszedł! I rozdał nam piękne prezenty!! I to wszyskim, bo wszyscy, okazało się, byliśmy grzeczni!!!
Za zorganizowanie całej imprezy wielkie brawa i podziękowania składamy Paniom: Marzenie Galińskiej i Annie Kani.

Fotorelacja »...

Wyjazd do Multikina

Data: 4.12.2009  Autor: Dorota Gwiazdowska (klasa V)

Dzisiaj pojechaliśmy do Multikina w Elblągu na film pt. "Opowieść wigilijna". Niestety przed projekcją musieliśmy uczestniczyć w dwóch konkurencjach: kalambury i śpiewanie kolęd.
Nareszcie rozpoczął się film, który był na początku nudny, potem zrobiło się ciekawie. Film był także trochę straszny, ponieważ było w nim wiele duchów. Jednak najważniejszą postacią był stary, chytry, bardzo bogaty i złośliwy starzec, którego po kolei odwiedzały duchy. Na koniec filmu, po spotkaniu z duchami, starzec bardzo się zmienił i był radosny i życzliwy dla wszystkich. Rozdawał bliskim osobom prezenty i dał podwyżkę swojemu pracownikowi.
Niestety, chyba nie wszyscy pojechali do kina: Marcin zasnął, Wojtek i Dawid cały czas chodzili do toalety, a Kuba rozmawiał z Nikolą.
W drodze powrotnej Natalia robiła foty, Marcin śpiewał, a Dawid tańczył na siedzenu, więc mieliśmy wesoły autobus. Uważam, że wyjazd do kina w Elblągu był udany.
Dziękujemy Pani Eli Nowak za zorganizowanie tego wyjazdu, a Paniom – Jagodzie Blicharz, Ani Kani i Iwonie Szuldze za opiekę nad nami.

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 2.12.2009  Autor: Wincenty Szulga

Jutro, tj. 3.12.2009 r. (czwartek) o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej w Bągarcie rozpocznie się zebranie rodziców uczniów klasy I, na które serdecznie zaprasza Pani Marzenna Kapczyńska – wychowawczyni klasy.

do góry strony

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 30.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego; na marginesie dodajmy, iż była to ich XVI edycja – więcej na ten temat tutaj.
W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 46 uczniów z klas IV–VI, czyli 87% wszystkich uczniów tych klas. Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Po eliminacjach klasowych, rozgrywanych systemem „do dwóch przegranych”, najlepsza 8. dziewcząt i chłopców rozegrała finał szkolny, w którym końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
dziewczęta:

 1. Magdalena Panek   klasa V
 2. Karolina Kruszewska   VI
 3. Małgorzata Lezner   V
 4. Katarzyna Kruszewska   IV
 5. Anna Najdrowska   VI
 6. Nikola Nazarewicz   V
 7. Aleksandra Belzyt   VI
 8. Patrycja Grzybowska   IV

chłopcy:

 1. Wojciech Wesołowski   klasa V
 2. Mateusz Dubień   V
 3. Dawid Kozłowski   VI
 4. Piotr Orliński   VI
 5. Krystian Kruszewski   VI
 6. Tomasz Struzik   V
 7. Adrian Golędzik   IV
 8. Michał Demczuk   IV

Na uwagę zasługuje powtórzenie sukcesu przez Wojtka Wesołowskiego, który tytuł Mistrza Szkoły w Tenisa Stołowego zdobył już w klasie IV (sic!). Także Kasia Kruszewska w tym roku zdobyła wysokie, jak na klasę IV, 4. miejsce. Również fakt, iż mistrzami Szkoły nie zostali uczniowie klasy VI jest także wielce zastanawiający – może to dobry znak na przyszłość...
Niemniej gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach i zachęcamy do współzawodnictwa w roku przyszłym.

SPORT

XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 29.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, 28.11.2009 r., w Zespole Szkół w Czerninie odbył się XII Mikołajowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięły w nim udział reprezentacje następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Bągarcie, Gimnazjum w Dzierzgoniu, Szkoła Podstawowa w Sztumie, Gimnazjum w Sztumie oraz Zespół Szkół w Czerninie – ogółem 32 dziewczęta (w tym 23 ze szkół podstawowych) oraz 53 trzech chłopców (32 reprezentujących szkoły podstawowe).
Miło nam przedstawić wyniki tegoż turnieju:
dziewczęta:

 1. Małgorzata Lezner
 2. Anna Najdrowska
 3. Karolina Kruszewska
 4. Magdalena Panek
 5. Katarzyna Kruszewska

Ponadto miejsce 7. zajęła Nikola Nazarewicz, 8. Jola Skwarek, 9–12. Dorota Gwiazdowska, a miejsce 13–16. Ola Belzyt. Warto dodać, iż Kasia Kruszewska otrzymała puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju.

chłopcy

 1. Wojciech Wesołowski
 2. Marcin Kościński
 3. Mateusz Dubień
 4. Piotr Orliński
 5. Dawid Kozłowski

Miejsce 7. zajął Darek Iwasiej, a Tomek Struzik został sklasyfikowany na miejscu 9-12.

Warto nadmienić, że także uczniowie Gimnazjum w Dzierzgoniu (notabene absolwenci naszej Szkoły) sprawili się bardzo dobrze. Agata Wac zajęła miejsce 2., Ada Haber – 4., zaś Ala Zielińska była 5. Wśród chłopców Adam Trzaska był 2., Maciek Sitek zajął 3. miejsce, zaś na miejscach 9–12 zostali sklasyfikowani: Kamil Golędzik, Michał Lezner i Sylwek Stępniakowski.
W punktacji drużynowej nasza Szkoła zajęła miejsce 2., zaś Gimnazjum w Dzierzgoniu miejsce 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju, a w szczególności Panu Piotrowi Ciesielskiemu oraz Paniom: Bożenie Andrzejewskiej i Elżbiecie Zając, za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Dzierzgońskie symbole

Data: 28.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś uroczyście w siedzibie Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury zakończono konkurs plastyczny „Symbole Dzierzgonia”, którego głównym tematem była św. Katarzyna – patronka Dzierzgonia oraz flaga naszego miasta. Konkus był zorganizowany przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury wraz z Młodzieżową Radą Miejską oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Miło nam poinformować, iż następujący uczniowie naszej Szkoły zdobyli w tym konkursie wyróżnienia: Natalia Blicharz (klasa IV), Konrad Link (III), Marika Link (V) oraz Asia Trzaska (V). Gratulujemy naszym artystom oraz nauczycielce plastyki Pani Annie Kani, która sprawowała opiekę merytoryczną nad etapem szkolnym tegoż konkursu.

ZHP

Zuchowe i harcerskie katarzynki

Data: 21.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, czyli 21 listopada 2009 r., działający przy naszej Szkole Związek Harcerstwa Polskiego (zwany dalej ZHP), w osobie pwd Iwony Szulgi, wraz z dh Ewą Naporą ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, w setną rocznicę powstania ZHP, zorganizował Zuchowe i harcerskie katarzynki.
Święto to celebrowało 54. zuchów i harcerzy z Bagartu i Dzierzgonia: 2 gromady zuchowe (po jednej z wyżej wymienionych miejscowości), drużyna młodszoharcerska z naszej Szkoły oraz drużyna starszoharcerska, działająca przy Gimnazjum w Dzierzgoniu (i tylko żal, że nie mogła starszym harcerzom towarzyszyć ich opiekunka – drużynowa Katarzyna Zaporowicz; choroba nie wybiera...).
Całą akcję, jak to u harcerzy, rozpoczął apel, na którym, oczywiście po złożeniu sposobem tajemnym a pięknym, meldunku, poszczególnym gromadom i drużynom rozdano zaszyfrowane zadania do wykonania. Okazało się, iż zuchom przypadło w udziale odbycie biegu zuchowego po Bągarcie, drużyna młodszoharcerska miała odnaleźć mieszkańców Bągartu działających w harcerstwie w latach wcześniejszych oraz przeprowadzić z nimi wywiady, zaś drużyna starszoharcerska – byłego komendanta szczepu, mieszkającego obecnie w Świętym Gaju; oczywiście i tu zadaniem głównym było przeprowadzenie wywiadu.
Zadania zostały wykonane wzorowo (jakżeby inaczej u naszych zuchów i harcerzy!).
W dalszej części świętowano rysując wizję idealnego zucha i harcerza oraz urządzając dyskotekę, przeplatywaną wróżbami i jakże wspaniałymi pląsami. Katarzynki zakończono tradycyjną pożegnalną iskierką nadziei.
Organizatorzy dziękują "cywilom": Paniom – Iwonie Czai, Mirosławie Jaciw, Annie Kani, Elżbiecie Nowak i Jolancie Trzasce oraz Panom – Januszowi Najdrowskiemu, Zbigniewowi Sokalskiemu, Władysławowi Szewczunowi i Wincentemu Szuldze za poświęcenie swego wolnego czasu (bo byli), za to, że nie żałowali swych butów (bo szli) i nóg (bo pląsali - i to jak!), że głodnych nakarmili (do syta!), muzykę i wiele innych spraw zabezpieczyli, a także za to, że miał kto nas przywieźć i odwieźć.
Do zobaczenia za rok.
Czuwaj!

Fotorelacja »...

SPORT

Tenis stołowy drużynowy – półfinał wojewódzki

Data: 20.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Uczniowie naszej Szkoły reprezentowali dzisiaj powiat sztumski w półfinale wojewódzkim rozgrywek tenisa stołowego drużynowego, które odbyły się w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, startowały po 4 drużyny, które we wcześniejszych eliminacjach zdobyły tytuły mistrzów powiatów: kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego.
Warto nadmienić, iż dzisiejsze zawody były organizowane w ramach XXXVIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wyniki meczów:
dziewczęta: SP 8 Malbork–ZS Gardeja 3:0, SP Bągart–ZS–P Drewnica 3:0, SP 8 Malbork–SP Bągart 0:3, ZS–P Drewnica–ZS Gardeja 0:3, SP 8 Malbork–ZS–P Drewnica 1:3, SP Bągart–ZS Gardeja 0:3. Ostateczna kolejność w tej kategorii okazała się nastepująca:

 1. Zespół Szkół w Gardei
 2. Szkoła Podstawowa w Bągarcie
 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy
 4. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Malborku

Naszą Szkołę reprezentowały: Karolina Kruszewska (klasa VI), Małgorzata Lezner (V) i Anna Najdrowska (VI).

chłopcy: SP 8 Malbork–SP 6 Kwidzyn 1:3, SP Bągart–ZS–P Kmiecin 0:3, SP 8 Malbork–SP Bągart 0:3, ZS–P Kmiecin–SP 6 Kwidzyn 1:3, SP 8 Malbork–ZS–P Kmiecin 1:3, SP Bągart–SP 6 Kwidzyn 0:3. Kolejność drużyn w tej kategorii okazała się następująca:

 1. Szkoła Podstawow Nr 6 w Kwidzynie
 2. Zespół Szkolno–Przedszkolny w Kmiecinie
 3. Szkoła Podstawowa w Bągarcie
 4. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Malborku

Reprezentowali nas: Mateusz Dubień (klasa V) i Marcin Kościński (VI).

Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz, co zdarza się wyjątkowo rzadko na tym szczeblu rozgrywek, za ufundowanie pucharów i dyplomów.

Fotorelacja »...

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 16.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

19.11.2009 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej w Bągarcie odbędą się zebrania klasowe rodziców. Godziny rozpoczęcia wywiadówek w poszczególnych klasach są następujące:

 • "zerówka" – 1430
 • klasa I – wywiadówka odbędzie się w terminie późniejszym
 • klasa II – 1500
 • klasa III – 1500
 • klasa IV – 1540
 • klasa V – 1520
 • klasa VI – 1500

Serdecznie zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w wywiadówkach.

Święto Niepodległości

Data: 13.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dzisiaj nasza Szkoła obchodziła 61. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji klasa VI wraz z przedstawicielami klasy IV i V, pod opieką Pań: Anny Kani i Elżbiety Nowak oraz Pana Władysława Szewczuna, przygotowała uroczysty apel, na którym bardzo pięknie i profesjonalnie przedstawiła, przeplatając ją pieśniami patriotycznymi, historię walki Polaków o odzyskanie niepodległości.


SPORT

Tenis stołowy drużynowy – eliminacje powiatowe

Data: 12.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

I się stało! Dziś, wzorem lat ubiegłych (patrz tutaj), reprezentanci naszej Szkoły zdobyli tytuły Mistrzów Powiatu Sztumskiego w Tenisie Stołowym Drużynowym!
Zawody, rozgrywane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie, były jednocześnie eliminacjami powiatowymi tenisa stołowego drużynowego, rozgrywanymi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięły w nich udział 4 zespoły dziewcząt i 5 zespołów chłopców. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji (dość powiedzieć, że mecze, które, jak ostatecznie się okazało, były praktycznie meczami o pierwsze miejsce, zakończyły się wynikiem 3:2), końcowa klasyfikacja tych eliminacji ułożyła się następująco:
dziewczęta

 1. SP Bągart
 2. SP Bruk
 3. SP Czernin
 4. SP Sztum

Naszą Szkołę reprezentowały: Karolina Kruszewska (klasa VI), Małgorzata Lezner (V) i Anna Najdrowska (VI).

chłopcy

 1. SP Bągart
 2. SP Myślice
 3. SP Czernin
 4. SP Sztum
 5. SP Bruk

Drużynę naszej Szkoły tworzyli: Dawid Kozłowski i Piotr Orliński (obaj z klasy VI).

Nadmieniamy, iż nasza Szkoła będzie reprezentować powiat sztumski w półfinale wojewódzkim rozgrywek tenisa stołowego drużynowego, który odbędzie się 20.11.2009 r. w Nebrowie Wielkim.

Kiermasz książek

Data: 5.11.2009  Autor: Wincenty Szulga

Wzorem roku ubiegłego, tak i w tym roku został zorganizowany w naszej Szkole kiermasz książek. Jego organizatorkami, przy współpracy z Księgarnią i Hurtownią Tanich Książek, były Panie: Renata Leoniak oraz Elżbieta Nowak.
Uczniowie, i nie tylko oni, po atrakcyjnej cenie mogli nabyć lektury, atlasy oraz inne książki. Warto nadmienić, iż część kwoty ze sprzedaży książek zostanie przeznaczona na poszerzenie księgozbioru naszej biblioteki szkolnej oraz zakup nagród dla uczestników szkolnych imprez i zabaw.

Kiermasz książek – 5 listopada 2009 r.

do góry strony

Turniej recytatorski

Data: 29.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

29 października odbyły się pierwsze eliminacje Turnieju Recytatorskiego MASKA o laur Najlepszego Recytatora roku szkolnego 2009/2010.
Organizatorami konkursu byli: Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Grupa Teatralna ARTem prowadzona przez panią Mariolę Haber.
Turniej organizowany był w trzech kategoriach wiekowych:
I – uczniowie klas 0–III szkół podstawowych,
II – uczniowie klas IV–VI szkół podstaowych,
III – uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy musieli przygotować dwa utwory do prezentacji – wiersz i fragment prozy, przy czym łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut.
SP Bągart wytypowała do turnieju siedmioro uczestników w II kategorii:

 • Karolina Szulga (klasa IV)
 • Kacper Brudnicki (V)
 • Małgorzata Lezner (V)
 • Marika Link (V)
 • Karolina Nazarewicz (V)
 • Magdalena Panek (V)
 • Jakub Zasowski (V)

Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lezner, trzecie – Marika Link. Te uczennice na pewno pojadą na prezentacje finałowe, które odbędą się w lutym 2010 roku.
Reszta uczestników będzie walczyła raz jeszcze na II eliminacjach na początku grudnia.

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 28.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego, w których udział biorą uczniowie klas IV–VI.

SPORT

Eliminacje powiatowe unihokeja

Data: 26.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Drużyna naszej Szkoły w dniu dzisiejszym reprezentowała gminę Dzierzgoń w eliminacjach powiatowych unihokeja rozgrywanych w Zespole Szkół w Mikołajkach Pomorskich. W eliminacjach tych brały udział następujące szkoły: SP Bągart, SP Mikołajki Pomorskie, SP Piekło i SP Szropy.
Rozgrywki były bardzo zacięte, lecz prowadzone w atmosferze fair play. Dość powiedzieć, że aż trzy drużyny zdobyły po tyle samo punktów, a o ostatecznej kolejności decydowała różnica bramek, która rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim meczu turnieju; notabene był to niestety przegrany mecz naszej reprezentacji, w którym do zajęcia I miejsca w całym turnieju wystarczał nam remis - i na tym polega piękno sportu: do końca nie wiadomo kto wygra, kto przegra...
Wyniki meczów: SP Szropy–SP Bągart 0:2, SP Piekło–SP Mikołajki Pomorskie 0:3, SP Szropy–SP Piekło 1:2, SP Bągart–SP Mikołajki Pomorskie 4:3, SP Szropy–SP Mikołajki Pomorskie 1:6, SP Bągart–SP Piekło 0:3.
Ostatecznie wyniki eliminacji powiatowych unihokeja chłopców przedstawiają się następująco:

 1. SP Mikołajki Pomorskie
 2. SP Piekło
 3. SP Bągart
 4. SP Szropy

Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Mateusz Dubień (klasa V), Dariusz Iwasiej (VI), Marcin Kościński (VI), Dawid Kozłowski (VI), Piotr Orliński (VI), Piotr Stapurewicz (VI), Wojciech Wesołowski (V) i Adrian Zawadzki (VI).

Dziękujemy organizatorom zawodów za profesjonalne przeprowadzenie turnieju oraz sympatyczną atmosferę w czasie jego trwania.

Fotorelacja »...

SPORT

Jesteśmy Mistrzami!!!

Data: 21.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu zostały rozegrane eliminacje gminne unihokeja, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sztumie pod auspicjami Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.
W eliminacjach tych wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z następujących szkół: SP Bruk, SP Dzierzgoń oraz SP Bągart.
Po bardzo zaciętej, aczkolwiek prowadzonej w sportowej atmosferze rywalizacji, wyniki tych eliminacji okazały się następujące:
dziewczęta

 1. SP Dzierzgoń
 2. SP Bągart
 3. SP Bruk

Reprezentację naszej Szkoły tworzyły: Aleksandra Belzyt (klasa VI), Dorota Gwiazdowska (V), Marta Kruczkowska (V), Małgorzata Lezner (V), Aleksandra Mazurek (VI), Anna Najdrowska (VI) i Nikola Nazarewicz (V).
chłopcy

 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Bruk

Mistrzami Gminy Dzierzgoń w unihokeju w roku szkolnym 2009/2010 została drużyna złożona z następujących uczniów naszej Szkoły: Mateusz Dubień (klasa V), Dariusz Iwasiej (VI), Marcin Kościński (VI), Dawid Kozłowski (VI), Piotr Orliński (VI), Piotr Stapurewicz (VI) i Wojciech Wesołowski (V).

W tym miejscu dziękujemy organizatorom zawodów – nauczycielom wf–u z SP Dzierzgoń – za, jak zawsze profesjonalne przeprowadzenie turnieju oraz stworzenie miłej i sympatycznej atmosfery tychże eliminacji.

Dzień Papieski w naszej Szkole

Data: 16.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Uczciliśmy dziś 31. rocznicę wyboru naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji klasa V przedstawiła inscenizację pt. „Jan Paweł II – papież wolności”, przygotowaną przez Panią Zofię Wnuk, katechetkę w naszej Szkole.
Myśl przewodnia inscenizacj – Co to jest wolność i jak z niej korzystać? – wielu z nas na pewno zmusiła do przemyśleń na temat dylematu: Gdzie są granice naszej wolności? Czy zawsze możemy robić co chcemy?
Obyśmy zawsze umieli sobie na te trudne pytania odpowiedzieć.

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 13.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś świętowaliśmy w naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy, w zgodnej wszystkich opinii, ładne przedstawienie przygotowane przez klasę IV. Była moc życzeń, słodki poczęstunek (i nie chodzi tu tylko o słodycze) oraz pamiątkowe „rodzinne” zdjęcie.
Jednym słowem: było nam wszystkim bardzo przyjemnie – nasi kochani uczniowie: dziękujemy Wam bardzo!

Fotorelacja »...

Pasowanie na pierwszaków

Data: 9.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Ślubowanie pierwszoklasistów.

W dniu dzisiejszym odbyła się niezwykle doniosła w życiu naszej Szkoły i naszych 7–latków uroczystość: zostali pasowani na uczniów klasy I.
Maluszki musieli przejść, przygotowany przez starszych uczniów, test ze znajomości reguł obowiązujących w szkole, następnie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej Szkoły.
Ze swej strony życzymy im samych sukcesów na przyjemnej, choć – nie ukrywajmy – czasami trudnej, ścieżce kariery szkolnej. Niech staną się pochodnią wiedzy i mądrości podpaloną w naszej Szkole.
Oto nasi nowi uczniowie:

 1. Belzyt Adam
 2. Branecka Klaudia
 3. Brudnicki Adrian
 4. Dunst Jan
 5. Głowiński Kacper
 6. Polakowska Martyna
 7. Ryszczuk Oskar
 8. Szczerkowski Dominik
 9. Szota Amelia
 10. Winiarski Marek

Fotorelacja »...

Święto Latawca

Data: 5.10.2009  Autor: Wincenty Szulga

Jak co roku, także i w tym odbyło się w naszej Szkole – zorganizowane przez Samorząd Uczniowski – Święto Latawca.
Każda klasa wykonała po kilka latawców, które stanęły w szranki konkursu na najładniejszy i najdłużej latający latawiec. Było co nie miara rodości oraz... nadziei, że w końcu poleci; tutaj taka mała dygresja: może np. wiosną udałoby się wygospodarować trochę czasu na zorganizowanie warsztatów budowy latawca?
Ale wracając do rzeczy: Komisja sędziowska postanowiła, iż wszyscy startujący zajęli I miejsce i nagrodziła ich słodkimi prezentami.
Do zobaczenia za rok...

do góry strony

Dzień Chłopaka w naszej Szkole

Data: 30.09.2009  Autor: Wincenty Szulga

30 września wszyscy chłopcy naszej Szkoły – i ci mali, i ci duzi – mieli swoje święto. Z tej okazji zostali obsypani życzeniami, prezentami i słodkościami. Za te wszystkie wspaniałości dziękujemy naszym przemiłym koleżankom i obiecujemy rycerską postawę przez cały rok; no bo przecież za rok też będzie nasze święto...;)

Nowy rok szkolny – 2009/2010 – rozpoczęty

Data: 1.09.2009  Autor: Wincenty Szulga

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny – z nowymi nadziejami, postanowieniami, obietnicami. Z tej okazji proszę przyjąć jak najlepsze życzenia: uczniom – samych bezstresowych szóstek i piątek, rodzicom – wiele satysfakcji płynącej ze szkolnych dokonań ich pociech, pracownikom naszej Szkoły – samych pozytywnych efektów pracy.

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2018 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.